Ne razumem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Dolina -> Ne razumem (9.3.2005 9:35:18)

Jutro punce,

jaz ne razumem te moje Zoje. :zmeden: Zadnje dve noči in popoldneva sehoče na eno uro in pol dojit. :zmeden: Do zdej sva se pa ponoči kar lepo na tri urce, zdej pa začne po eni jokat in jo še mal tolažim, božam, dam dudo, ampak šele, ko jo dam na joško je mir. A je kar na enkrat bolj lačna, al premal poje, ko se dojiva, al kaj je zdej to? :( Stara je pa 17 dni.
Opažam pa tudi, da veliko prdi in pri tem se tud začne jokat. Ima že krče al jaz kaj tazga jem, da ji ne paše?

Mal sem žalostna, da ne bi slučajno bil vzok premalo mleka, samo kakmo pa kot ta veliki. Tko, da res ne vem, zakaj zdej na urco in pol hoče papat?

Lp, Dolina&Zoja




Mina1 -> Ne razumem (9.3.2005 9:42:51)

DOLINA, sta najina :roza: in :modri: pribljižno enako stara in imava podobne težave, le d jaz dojenje kombiniram z adaptiranim mlekom.

Najprej smo se hranili na cca 3 ure, če je spančkal, tudi na 4, zdaj pa že dva dni na slabi 2 uri (pomije cca 100 ml Comformila, pa še pri meni se pocrklja:zmeden:). Danes ponoči sva spala le na 15 minut:(( in sem iz dneva v dan bolj sesuta. Da o "hišnih" opravilih ne govorim: (beri: pranje non-stop, priprava flašk in mleka, steriliziranje in vse tisto, kar spada zraven če imaš ali nimaš:duda:)...

Pa neznosni krči, blazno ropotanje ritke (napenjanje), pa jok in stok, nemir. Napenja ga pa tako zelo, da o piškotkovih vonjavah male ritke ne bi govorila:(

Vem, da bo minilo, res pa upam, da ne bo trajalo 6 mesecev (krči), kot pri prvem:zmeden2:

Drži se s tvojo princesko,

pa-pa Mina1




Mina1 -> Ne razumem (9.3.2005 9:44:11)

Aja, pa še to: sej jaz samo tetrapak mmleka pogledam, pa me že napenja:( - potem ni čudno, da malega tudi:((

pa-pa Mina1




Anonimen -> Ne razumem (9.3.2005 9:45:07)

Prvi poskok rasti imajo pri treh tednih, tako, da se takrat lahko dojita tudi ves dan:)

Ne, resno, ti jo kar pristavljaj, da se izenači povpraševanje ponudba, ker bo vsak dan potrebovala več.

Pa dobro kupčke podirajta, masirajta trebušček, da se ornk sprdi, sicer pa ste na dobri poti (starost), da se pojavijo tudi krči:-((




Dolina -> Ne razumem (9.3.2005 9:54:10)

f, men ti kupčki res ne grejo. Enostavno noče nobenga podtret. Pa jo dam v sed in mal masiram, pa pol na ramo, pa ništa. Zdej bom pobala še na trebušček. Bomo vidli kaj bo. A je še kak način, da podre kupčka?

Joj, Mina1, boga. Men že na eno uro zbujanja tolk manjka spanje, da je groza. :(

No, če hoče tolk jest, se bomo pa tolk dojili.




Anonimen -> Ne razumem (9.3.2005 9:57:18)

Uf, men so šli tud ful na živce kupčki. Moraš bit vztrajen - ko sem misla, da je že vse podru, je pršla sestra k men, po ene pol ure, ga dala na trebuh čez roke, potolkla po riti in evo ga, mali riga ko pingvin. Tako da se splača vztrajat.




Mina1 -> Ne razumem (9.3.2005 10:00:50)

AL BINA: bomo probali tudi mi;), enostavno nam ne gre in ne gre. Ko že mislim, aha, zdaj je pa kupček podrl, se izkaže, da ga ni:zmeden:, ker v zibki "pobruha" še del mleka. In potem ga matra in matra...

Glih zjutraj sem menjala posteljnino na veliki postelji, kjer je zaspančkal, ker mi je vse pobruhal.

pa-pa Mina1




Anonimen -> Ne razumem (9.3.2005 10:03:47)

Prej podere še kakšen kupček, če ga vmes malo poležeš, za kakšno minutko, pa spet dvigneš.




Anonimen -> Ne razumem (9.3.2005 10:09:15)

Ja, to je tudi res, se mu zmeša v rit in v glavi:)-




Pi-kica 1 -> Ne razumem (9.3.2005 10:25:17)

Meni je patronažna svetovala, naj ga v rokah malo zaniham, tako da je glava nižje, kot so noge in malo poguncam sem ter tja ter ga nato dvignem. In res je tako dokaj hitro podrl kupček.

LP

Pi-kica




piščanc -> Ne razumem (9.3.2005 10:37:30)

poskoki v rasti so pri treh tednih, 6 tednih in treh mesecih
glede na starost jo ti samo pristavi, bo že jutri bolje (jaz sem malo pred tabo, star bo 6 tednov). Takle čas je imel tudi Žiga krče in težko kakanj, ki ga je prebudilo, pa je pomagal čaj plantex, sicer ga spije samo par ml, ampak je čisto pomirjen potem, pa kaka tudi brez glasov.

pri nas pa je pomagalo tudi to, da ga najprej podojim, potem pa previjam, je manj nervozen in se bolj naje

pa čimbolj uživajte skupaj, saj bo kmalu stara 3 mesece, potem je laže




atinav -> Ne razumem (9.3.2005 16:49:41)

Ojla Dolina in Mina1!

Naš sonček Tian je danes tudi star 17 dni, tko da smo kar trije malčki:duda: na kupu:bravo::metulj:.
In moram napisat, da vse to se tudi nam dogaja, kot da bi opisala čisto moj problemček:ups:. Tudi mi smo danes slabo spali, no ja skoraj nič...je pa bila že tudi kaka noč čisto normalna...hranjenje na tri ure. Res čisto vsaki dan in noč je drugače...in še dojil bi se non stop;)...in tudi prdimo dosti:ups:....očitno kar tako mora biti.
Hvala punce za spodbudne besede...ker trenutno jih res potrebujemo...no ja saj jaz:muca:.

papa
:)




Anja167 -> Ne razumem (9.3.2005 21:21:57)

Poskoki v rasti se pač dogajajo, pri nekaterih tudi malo prej kot pri večini (3 tedni, 6 tednov, 3 meseci). Daj ji jesti toliko in takrat, kot hoče (vsaj jaz mislim...).




Stran: [1]