doziranje Daktarina (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Inigo -> doziranje Daktarina (27.8.2008 14:56:05)

pozdravljene!

tiste, ki se dajale Daktarin dojenčkom... kako in koliko ste ga dajale? kolikrat na dan in kdaj?

sem v dvomih, ker v navodilih piše četrt priložene žličke 4x na dan. ampak tista četrtina žličke je zelo veliko - se mi zdi malo dosti. tako, da zdaj dajem manj in 4x na dan in po dojenju.

bi mogoče zdaj mogla dajati večkrat na dan, ker dajem manjkrat? kako ste ve to delale?

hvala za odgovore!





Lunc_a -> RE: doziranje Daktarina (27.8.2008 14:58:08)

tako kot ti piše.
In moraž mazati tudi svoje bradavice,drugače ne narediš nič




Majuska -> RE: doziranje Daktarina (27.8.2008 16:15:52)

Midva z mojim sva Daktarin namazala kar na dudo. Dvakrat ali trikrat na dan, mali v dveh dneh ni imel več sora.

Bradavic pa nisem mazala, pa je bilo vse ok.




tosja -> RE: doziranje Daktarina (27.8.2008 17:19:52)

 
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


tiste, ki se dajale Daktarin dojenčkom... kako in koliko ste ga dajale? kolikrat na dan in kdaj?





Po navodilih pediatra - dvakrat na dan sem mu očistila jeziček (gazica na prstu). V treh dneh je bilo ok.




tosja -> RE: doziranje Daktarina (27.8.2008 17:21:24)

  eh, sem že...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mama_milchy -> RE: doziranje Daktarina (27.8.2008 17:51:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Majuska

Midva z mojim sva Daktarin namazala kar na dudo. Dvakrat ali trikrat na dan, mali v dveh dneh ni imel več sora.

Bradavic pa nisem mazala, pa je bilo vse ok.



isto sem delala tudi jaz le da sem mu zvečer še jeziček z gazico očistla, v 3dneh je zginlo čisto vse.




dmavrel -> RE: doziranje Daktarina (28.8.2008 7:22:11)

Jaz sem tudi svojima dvema namazala daktarin kar na dudiko!
Tako jima je delala tudi sestra v bolnici, ko smo imeli bronhiolitis!
Je rekla, da tako najbolj pomaga!!!
Jima je pa dajala po3x na dan gel na dudiko!




karmen83 -> RE: doziranje Daktarina (28.8.2008 8:00:19)

Jaz sem svoji 3 tedne stari [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] najprej dala 1/4 žličke (tako kot piše v navodilih, pa še gospa v lekarni mi je rekla, da ji naj dam tako količino), pa tega ne naredim nikoli več, ker so se ji naredile take pene, da se je revica skoraj zadušila, ko se je zadeva zmešala s slino (pa čeprav nisva dali vsega naenkrat ampak po malih delčkih), tako da sem ji potem začela dajat za grahec daktarina na dudo ali pa na vatirano palčko, pa je jeziček v redu. Je pa prej kot v dveh dneh dobila po celem telesu izpuščaje (alergijo), tako da je bila cela rdeča, in sumim, da je to od daktarina (ker jedla nisem nič takega, česar prej ne bi). Pediatrinja mi je rekla, da naj ji jezička ne mažem več, ker glivic več ni, in tudi izpuščaji so naslednji dan že izginili. V glavnem - vsak otrok je zgodba zase...




Stran: [1]