do kdaj mozoljčki? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


afrika -> do kdaj mozoljčki? (8.3.2005 9:35:49)

Tisti mali rdeči mozolčki, ki krasijo lica našim najmlajšim:)...(naj bi bili od hormonov oz. se čisti koža). Moj jih je dobil pri treh tednih, pa jih še vedno ima (sedaj 1,5 meseca). Še večjo zbirko:zmeden:. Do kdaj bo to trajalo? Pri 1. mesecu mi je pediatrinja rekla, naj obraz umivam samo z vodo, nič drugega. In nič mazati z nobeno kremo ali oljem. Pa se sprašujem, če ne bi bile fajn morda kakšne kamilice. Zjutraj in zvečer?

Kako ste ve naredile:zmeden2:, da je bolj pomagalo, čim prej minilo in pustilo za sabo spet lepo, gladko, dojenčkasto kožo:)-?




piščanc -> do kdaj mozoljčki? (8.3.2005 10:34:14)

tale nasvet od pediatrinje je malo 'čuden'.

kamilice pomagajo, samo izsušijo kožo, tako da moraš potem še malo navlažiti, pri nas je enkart pomagalo, zdaj pa nekako ne

odvisno pa je, kaj tvojemu otročku najbolj ugaja, nam zdaj ognjičevo olje (večkrat na dan ga malo namažem in je super, nobene vode, razen kopanje in usta), lahko pa poizkusiš tudi s kremo, mandljevim oljem...
preizkusi različne stvari, saj se vidi po parih urah ali je kaj bolje ali ne




NATAŠA11 -> do kdaj mozoljčki? (8.3.2005 10:51:22)

Tudi moj sinko je imel takšne težavice, ki so se ravno tako pojavile pri treh tednih, izginile pa po sedmih tednih oz. se je koža začela počasi čistiti.:zmeden:
Pojavijo se zelo na hitro (pri nas čez noč), kar nekaj časa pa traja da izginejo. Jaz mojega Lukca samo umivam z vodo in zvečer namažem z ribodermom. Druge "terapije" koža ne potrebuje, ampak samo čas, da se očisti.:)-

Lep dan, Nataša!




Stran: [1]