Kriza (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Sarica2 -> Kriza (7.3.2005 17:55:46)

Dva meseca in pol nam je lepo šlo dojenje. Sedaj pa je začelo kar malo zmanjkovati. Ogromno pijem, počivam itd, vendar ne gre. Psihološko nisem preveč obremenjena. Kaj naj še storim?




Gina -> Kriza (7.3.2005 18:04:27)

včasih traja pri kakšnih mamicah dalj časa, da se mleko tvori v večjih količinah, kot se je do sedaj. Se pravi, preden ponudba sledi povpraševanju, je pri meni vedno trajalo kake 3 tedne (in ne 3 dni, kot piše v knjigah!). Medtem sem otročku dala malo dodatka, po obroku. Ampak mleko se mi je ravno tako naredilo v potrebnih količinah, le z malo zamika. Ni imelo kaj dosti vpliva, koliko pijem. Mogoče je pri tebi tudi tako.




Jančika_ -> Kriza (7.3.2005 19:09:11)

Sezam - dve žlički malo streš, kuhaš 20 min, spiješ in poješ. Preverjeno pomaga. Pij tri skodelice na dan. Če dvomiš (jaz sem:) ), poišči nekaj debat na to temo, boš videla - skoraj same pohvale.




mamsi -> Kriza (7.3.2005 19:36:20)

Če spijem veliko vode čez dan in samo en deci piva zvečer, mam zjutrej bombe ;)(ponoč ne dojim več), prov tko pomaga tut brez alko pivo.




piščanc -> Kriza (8.3.2005 10:16:17)

LLL pravi, da so trije poskoki v rasti, 3 tedne, 6 tednov in 3 mesece, takrat otrok potrebuje več mleka in enostavna rešitev je, da ga pač večkrat pristaviš

pa še pomembno: dojke ne delajo mleko na zalogo, ampka se v njih nabere samo prednje mleko, zadnje, bolj kalorično mleko, pa se tvori sproti - več ko spije več ga tvorijo

rešitev je, da ga večkrat pristaviš z dojke na dojko (leva, desna, leva...) seveda pa pomaga tudi tekočina, koruza, sezam... čez par dni bo vse OK

če pa se ti zdi, da je res premalo, poizkusi dodati umetno mleko po dojenju. če spije (mislim da več kot 30 ml) je res premalo mleka, če ne pa je mleka dovolj




Stran: [1]