|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:01:18   
Natas@
Pozdravljen,
po dolgem času se spet oglašam, ms pa zanima naslednje. NAš bo čez 9 dni star 5 mesecev in poje maximalno 150 ml na obrok, danes pa je čez ceč dan (mislim od 3.30 zjutraj pojedel "samo 720ml, sem si zapisovala obroke. Tudi pediatrinja mi je prejšnji teden rekla naj malo gledam koliko poje, ker sem ji rekla da max 150 ml. Naj bi pojedel od 160-200 ml. Drugače je danes pojedel še 1/3banane in 2 žlički korenčka. Sicer ni drobčkan (4,5 mesece 7740g), ampak res bolj malo je. Me res zanima, amislite, da je premalo.
Sem pozabila povedat, da ko mu je dovolj sploh ust noče več odrpret oz. cucelj z jezikom poriva ven, uporabljava pa Hipp2.
Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:08:19   
mamsi
Najbolj prav boš naredila. če mu boš prisluhnila, ko ima dovolj, ima dovolj. Njegov organizem ne bo ostal lačen, razen, če ni bolezen krivec, to bi pa verjetno opazila. Tko da zaupaj, da bo otrok dobil, kar potrebuje, tudi če se včasih zdi malo. Moraš pa gledat bolj, koliko poje čez teden, ne na dan. En dan bo lačen, drugi dan pa morda vse skupaj nič ne bo jedel. Mogoče ti govori, da je pripravljen na "konkretno" hrano, in mu mleko ne diši več toliko. Moja je pri tej starosti jedla vsaj en obrok sadne kašice 150ml.;)

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:08:50   
Mojca P.
Ziga je bil pri dobrih sestih mesecih 6850 in 68 velik (res je, da je bil do sestega meseca samo dojen in ob rojstvu 2850, 46).
Mislim, da dokler mali pridno spi in lepo napreduje, ne bi smel biti problem v premajhnih kolicinah.
Ce ne bi napredoval, bi ti pediatrinja sigurno povedala, ce pa bi pojedel premalo, bi bil pa mali lacen in potem sploh ne bi spal.
Ne skrbi, slisi se, da prav lepo napredujeta.

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:12:07   
puncica
Naša na obrok poje mleka 120-140, pa je stara 9 mescev:zmeden2: Res da je bolj drobižkasta sam očitno ne rabi več. jedla bi pa skoz neki. Je vse po vrsti kar ji damo, Čez dan pa poje po moje enih 500ml mleka vse skupaj. Tako da jaz se nič več ne sekiram, napreduje lepo in tudi je lepo, res da ne more zdej pojest ne vem kaj, če je taka drobižika a ne zavrača hrane.

Otrok baje ve koliko rabi. Tako da ne se sekirat:bravo:

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:14:53   
ZARA
oj...ni mi jasno zakaj ti je to rekla,ker sploh ni malo tezek????!!!!
Ne stekam...Zara ima pri 10 mes,7880g in 74 cm!!
...poje malo cca 100-120ml na gosti obrok,popije mleka pa do 300ml na dan!
Zdej ima dva mlecna in 3 goste obroke na dan...
Pomoje je cist OK!
lp

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:18:12   
tinica
Otrok naj bi čez celi dan zaužil:
2-3 mesece: 120-140 ml tekočine / kg telesne teže
4-6 mesece: 140-160 ml tekočine / kg telesne teže
to naj bi bile dnevne potrebe otroka.

Lp

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:23:13   
Natas@
Tudi meni se je zdelo da poje dovolj. Mu dam zmeraj ko to želi in ko mu je dovolj noče več, mu pa vmes dajem tudi gost obrok, naprimer jabolo z banano ali korenčkom oz. riževe kosmiče po žlički. Je pa res,da nekateri pojejo bistveno več in da je naš do sedaj pridobival na teži zmeraj okoli 1kg, od trejega meseca pa do 4,5. meseca pa "samo" 600g.
Aja še to, koliko pa mu lahko dam za obrok kot gosti obrok?

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:24:00   
ZARA
Bravo Nia se podpisem pod tvoj post!

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:27:11   
puncica
Men gre tud na živce ko se določeni pediatri striktno držijo tistih svojih tabel in če je potem malo pod njo je pa že ogenj v streh, pa kljub temu da se drugače otrok normalno razvija, je vesel, zadovoljn in zdrav:zmeden2:

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:55:36   
HuAnita
A ti men' skomine delaš z lwpo okroglo bebico?! :((
Moaj je pri 5m težka 6,3 kg, velika 63,5 cm... Tako da prosim....:)-

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Ali poje premalo
3.3.2005 20:56:08   
Willson
Moja je stara 5 mesecev in tehta 6700. Je pa samo dojena. Dojenčki v prvih treh mesecih pridobivajo približno od 800-1000g na mesec, od 4mesecev pa nekje od 500-800g, vendar to ne velja za čisto vse dojenčke.
Ponavadi je tako, da :duda: pri 6m podvojijo porodno težo, pri 9m pa potrojio, to je nekakšna groba ocena. Poleg so pa še drugi dejavniki- geni staršev. Tako, da se nimaš zakaj obremenjevati, saj tvoj:duda: čisto normalno pridobiva na teži(skoraj kot po knjigi).Če dobro prenaša hrano mu lahko daš kolker poje.
To pa sem ti napisala za približno oceno:
:duda: star 5m: 4 obroke( 3 mlečni lahko tudi več,sadno-zelenjavna kašica 1x 250ml)
:duda: star 6m: 4 oboke (2 mlečna lahko tudi več, sadna ali žitno-sadna kaša 1x 250ml, zelenjavna kaša1x 250ml, žitarice brez glutena, lahko že tudi meso 2 do 3x tedensko do 20g). To se napisala samo okvirno. Lp

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Ali poje premalo
3.3.2005 21:15:16   
Uti
Živjo!

Moj Anže pa bo čez 10 dni star 5 mesecev. Midva se še dojiva , približno na dve uri čez dan. Poje bolj malo oz. je manj časa kot je včasih. Kadar si jaz mleko napumpam (če kam grem), to storim zjutraj, ko so dojke čisto polne in iztisnem maximalno 120 ml (včasih sem 140 ml), tako, da obrok ni dosti večji (baje dojenček poje več, kot si lahko stisneš). Pediatrinja mi je rekla, da naj bi v tej starosti obrok obsegal med 120 in 170 ml. Jaz edino zvečer dam riževo kašico (približno 170 ml), pa je čisto sit. Čez mesec pa pridobi okoli 750 g. No pred 14 dnevi je tehtal 7300g.

Mislim, da se nimaš kaj bat, da poje premalo. Če je zdrav in teža lepo napreduje, ni nobenega problema. Če bi bil lačen, bi naglas povedal!

Pa lahko noč!

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Ali poje premalo
4.3.2005 9:46:11   
andrej1
Uff!!!

Očitno je naš pravi požeruh, ker pri treh mesecih poje kar 200 ml na obrok, ima jih pa pet čez dan.
Redi se sicer normalno (začetna teža 3330 g in 48 cm, sedaj 5700 g in 61 cm).
Mu pediatrinja nič ni rekla da je preveč. Očitno je čist odvisno od posameznika.
Pa veliko užitkov ob sončkih:duda::duda::love::)-

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Ali poje premalo
4.3.2005 9:47:04   
andrej1
Uff!!!

Očitno je naš pravi požeruh, ker pri treh mesecih poje kar 200 ml na obrok, ima jih pa pet čez dan.
Redi se sicer normalno (začetna teža 3330 g in 48 cm, sedaj 5700 g in 61 cm).
Mu pediatrinja nič ni rekla da je preveč. Očitno je čist odvisno od posameznika.
Pa veliko užitkov ob sončkih:duda::duda::love::)-

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Angelska imena za deklice in dečke
Preverite seznam prelepih in zelo posebnih imen za dečke in deklice, ki nosijo angelski pomen.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?