|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Center Ljubljane
12.8.2008 23:44:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
plemenita v kateri konec ste pa vi namenjeni?

Čisto nikamor nismo namenjeni, ampak stanovanje je u stari LJ. Vsa fora je u tem, da je zastonj (nrez najemnine). Zame je to gromozanski plus, ampak rint u neki, kjer ne morš žvet, za usako ceno - ne, no. Pol pa že rajš najemnino plačam.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 0:00:09   
tins
2.Vlaga: vsaka stara stavba ima te napake. Jaz bi omenila raje ŠČURKE, ki so v Centru povsod, ne moreš se jih ognt in znebit.



O groza- a resno? Ščurki? V Ljubljani? Kako pa to hendlate??

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 0:01:23   
Gina
Mislila sem vse sorte druge stroške. Kar naprej so popravljali vse sorte v bloku, ker je moralo biti vse fensi šmensi, že po par letih se jim je zdelo vse staro in grdo in zanič, potem so ne vem kakšne vsote še v sklad dajali, potem so za ogrevanje plačevali skor tolk, kot za še enkrat tolikšno kvadraturo za bežigradom, pa tako naprej v tem stilu... brez parkirnine. Mogoče je bilo pa tako samo v tem bloku, ne vem. Lohk pa vprašam mojega ex, koliko česa plačujejo.
Ščurkov pa menda niso imeli ne eni ne drugi, vsaj nič ne vem o tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 0:05:06   
Anonimen
Huh... user posted image
No, tle je staro meščansko stanovanje, ampak adaptirano in vzdrževano, tko, da o kkšnih ščurkih ni govora. Da bi pa hudiči skoz dvojna okna prlezl gor u štuk, pa tut svaka jim čast. user posted image  Ogrevanje je plinsko, kar je zaenkrat full pocen, da bi mel pa kkšn sklad, pa tut ne vem, sej se itak ne sme nč delat brez dovoljenja kaj pa jst vem koga, ker je bajta, tko kt use dol u stari LJ, zaščitena in mora bočina al kdo že dovolt. Še okn baje ne smeš zamenjat brez dovoljenja user posted image .

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 6:57:59   
Dashenka
Ker sem 30 let živela v spomeniško zaščiteni hiši, v meščanskem stanovanju moram spodnje malo pokomentirat


Mam kolegico v centru LJ.... jaz ne bi šla nikol tja živet;
- nimaš kje parkirat - Ni res. Marsikatera hiša ima lastno dvorišče, na katerem lahko stanovalci parkirajo.
- če je stara stavba je polna vlage - Sploh ni res. Naša hiša je stra 110 let, pa je "suha kot poper". Prvič v življenju sem se srečala z vlago v stanovanju pred nekaj leti, v "nadstandardni" novogradnji
- stalno je en "đumbus", podnev al pa ponoč - Zagotovo je več hrupa, kot pa na kaki osamljeni kmetiji. Še vedno pa bistveno manj, kot v kakšni soseski in 60' in 70' let
- sosedje znajo bit ful pasji, sploh če prideš na novo; to je še huj kot v bloku; ker si kar prisvajajo dvorišča (atrije), hodnike, strehe, ne pustijo klime montirat, kolesa naslanjat...) - Prisvajanje skupnih prostorov pa je lastnost slovenceljev in nima blage veze s prebivalci centra Ljuvljane.  To, da se smeš montirat klim pa fasadah spomeniško zaščitenih hiš in delat skode pa ometu, pa je menda jasno vsakemu. Če ti ni, potem v tako stavbo res ne sodiš.


< Sporočilo je popravil Dashenka -- 13.8.2008 6:58:32 >

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 8:16:31   
Anonimen
Živela sem 4 leta na Trubarjevi, na koncu blizu Kliničnega. In so bili tako plusi kot minusi.
Fajn je bilo, ker je bilo vse na dosegu roke, trgovina 200m stran, pekarna pod blokom, strogi center 5 minut peš stran, minutko s kolesom, do faksa/službe sem prišla peš v pol urice, stanovanje je bilo obrnjeno na dvorišče, tako da hrupa ni bilo, edino rešilci vsakih 5 minut, ampak jih po enem mesecu niti ne registriraš več. Fajn mi je bil tudi mestni utrip v samem strogem centru, zmeraj se mi je zdelo, kot da sem na morju. Pa poltni koncerti (klasične glasbe) na odprtem, to sva veliko hodila.
Dokler sva bila sama, mi je bilo super.
Parkiranje je problem, če nisi lastnik in imaš več kot en avto. Midva sva imela dovolilnico, kar se mi niti ni zdel tako velik strošek, ampak ko sva kupila drug avto, sva se ali švercala za 5 minut, običajno pa parkirala kje v bližini kliničnega po Zaloški, kjer je brezplačen parking to pa je že izven Centra. Vlomili so nam v avto ponoči, naredili za 750.000 tedanjih SIT škode (pobrali oba airbaga, volan, radio,...), ampak vlomijo ti lahko tudi kje na obrobju. Potem smo stalno nekaj prenavljali v bloku, dvigala, fasado, ša balkone, ki so bili nevarni, da bi zgrmeli na pločnik spodaj, sklad smo plačevali juhuhu,... vzdrževalni stroški so bili visoki, ostali taki kot drugje. Podgan in ščurkov nisem videla, pa tudi faraonk ne.
Potem sva dobila hčerko in ni bilo več tako fajn. Npr. avtosedež sva vsakič nosila v stanovanje, ker bi ga nama iz avta lahko ukradli. Z vozičkom se moraš prebijati mimo tisoč in enega nepravilno parkiranega avta(matr jim user posted image ).  Konkretno zelenje je edino Tivoli, za to sva morali čez cel center peš do drugega konca, ali pa se vsest v avto in odpeljat ven iz mesta. Ko je bila majhna, še gre. Ampak zdaj pri devh letih si ne predstavljam, kako bi šlo. Prvič, smo precej glasni, sosedi bi znoreli user posted image , jaz pa bi bila strahotno tečna, ker bi mali ves čas vpila, bolj potiho, bolj potiho. Potem npr. sedaj ko smo ven iz mesta, lahko po mili volji teka sem in tja pred hišo, po travniku cel dan (in zraven vriska) ter se celo nekoliko utrudi user posted image user posted image . V centru bi imela zvečer še toliko energije, da ne vem, kdaj bi hodila spat.

Tako da, meni se zdi center mesta super za mlade ljudi, brez velikih obveznosti. Za (majhne) otroke pa ne. In tudi za starejše vse manj, ker je vse težje priti do nekaterih osnovnih potrebščin (zapirajo trgovine s prehrano, tehniko, ipd.).

< Sporočilo je popravil Ankica -- 13.8.2008 8:21:09 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 9:05:28   
baguSka
Čisto nikamor nismo namenjeni, ampak stanovanje je u stari LJ. Vsa fora je u tem, da je zastonj (nrez najemnine). Zame je to gromozanski plus, ampak rint u neki, kjer ne morš žvet, za usako ceno - ne, no. Pol pa že rajš najemnino plačam.


kaj pa ce bi menjal???user posted image  midva tud nimava najemnine... pa pejte vi v sisko, midva greva pa v center!!!???user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 13:22:01   
Mijavček
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ker sem 30 let živela v spomeniško zaščiteni hiši, v meščanskem stanovanju moram spodnje malo pokomentirat


Mam kolegico v centru LJ.... jaz ne bi šla nikol tja živet;
- nimaš kje parkirat - Ni res. Marsikatera hiša ima lastno dvorišče, na katerem lahko stanovalci parkirajo.
- če je stara stavba je polna vlage - Sploh ni res. Naša hiša je stra 110 let, pa je "suha kot poper". Prvič v življenju sem se srečala z vlago v stanovanju pred nekaj leti, v "nadstandardni" novogradnji
- stalno je en "đumbus", podnev al pa ponoč - Zagotovo je več hrupa, kot pa na kaki osamljeni kmetiji. Še vedno pa bistveno manj, kot v kakšni soseski in 60' in 70' let
- sosedje znajo bit ful pasji, sploh če prideš na novo; to je še huj kot v bloku; ker si kar prisvajajo dvorišča (atrije), hodnike, strehe, ne pustijo klime montirat, kolesa naslanjat...) - Prisvajanje skupnih prostorov pa je lastnost slovenceljev in nima blage veze s prebivalci centra Ljuvljane.  To, da se smeš montirat klim pa fasadah spomeniško zaščitenih hiš in delat skode pa ometu, pa je menda jasno vsakemu. Če ti ni, potem v tako stavbo res ne sodiš.



Ojoj, kdo pa je rekel, da gre pri moji frendici za spomeniško zaščiteno hišo in ne, ona nima dvorišča s parkiriščem, parkira se na ulici, ima dovolilnico za en avto, pri kateri velja, kdor prej pride, prej parkira.

Jaz sem sam povedala njene izkušnje, ti pa povej svoje. Eni pa res iščete sam, kako bi se kregal.user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 13:34:23   
Naja30
Plemenita, koker si ti opisala to stanovanje, bi jaz takoj tam živela. Če nimaš najemnine, si itak v plusu. Če imaš več kot en avto (in npr. da imaš en parking, ki spada h stanovanju), si pa za drugega zrihtaš letni parking, sej to se da v kakšni avtohiši ali na parkirišču. Bo vseeno manj kot najemnina.

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 13:48:08   
ZARA
Karnisa, jst pa mislim, da bi bilo fajn, če bi odprla privat selitveni servis, ker obvladaš. In da se ti. Pa ponoč ti ne bo treba delat.

Ok, resno. Moja zelo dobra frenda živi blizu zmajskega mostu ob Ljubljanici v ogromni hiši/bloku. Imajo vhod iz 3 strani, na sredini imajo parkirišč več kot dovolj, nobenega hrupa, nobene vlage, ogromno stanovanje, zelo fajn lokacija vglavnem, vse na "dohvat ruke". Kar pomeni, pošta, trgovina, bankomat, šola - cca  1-5 minut.  

< Sporočilo je popravil ZARA -- 13.8.2008 13:54:07 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:05:12   
Anonimen
Kje je pa kaj zelenega, razen zmajev za mostu? user posted image

Jaz bi pogrešala vonj po gnojnici, če nič drugega.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:14:12   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Kje je pa kaj zelenega, razen zmajev za mostu? user posted image
Jaz bi pogrešala vonj po gnojnici, če nič drugega.

user posted image user posted image user posted image

Tam kjer je ona imajo ob Ljubljanici cel drevored. In ni umeten.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:20:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Kje je pa kaj zelenega, razen zmajev za mostu? user posted image
Jaz bi pogrešala vonj po gnojnici, če nič drugega.

user posted image user posted image user posted image

Tam kjer je ona imajo ob Ljubljanici cel drevored. In ni umeten.


user posted image user posted image user posted image  Pa na Taboru je en košček zelenja, pa za Filo faksom, okolu Gradu, na Kongresnem trgu, pred sodiščem je neka zaplata, pa tistih 50 kvadratov nasproti avtobusne ne smem pozabiti user posted image . Saj zelenje je, ampak vse skupaj ni za enkrat pljunit čez.  

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:21:35   
baguSka
In ni umeten.


je pa umetno posajen... user posted image user posted image


meta. ta problem z vonjem po gnojnici se da pa hitro resit... vode dlje casa ne potegnes in vojla!user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:22:35   
baguSka
tocno... zelenje... reka... kaj ces lepsga... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:30:24   
Anonimen
In kam naj dam traktor?

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 14:34:07   
baguSka
na parking... kot vsak avto... user posted image  ampak kaj bos z njim pocela sred mesta, pa nebi vedla... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 18:54:42   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: tins

2.Vlaga: vsaka stara stavba ima te napake. Jaz bi omenila raje ŠČURKE, ki so v Centru povsod, ne moreš se jih ognt in znebit.


O groza- a resno? Ščurki? V Ljubljani? Kako pa to hendlate??

Jah, en mesec kličeš na SPL da se zmigajo in koga pokličejo, pol ko pridejo pošpricajo vse jaške z insekticidom-kdaj bodo pršli ne zveš v naprej in ko prideš domov imaš cel stanovanje zasmojen s strupom, ker si imel ravno v kopalnici ta čas oken odprt ko si bil v službi. Za povrh imaš še 10 umrtvih ščurkov v kopalnici ki so prišli skozi odprto okno ker so zbežali iz jaškov. Ščurki se začasno premaknejo po kanalizaciji v drug konec in imaš 14 dni mir - potem pa na tistem koncu isto naredijo kot so pri nas in jih dobimo po kanalizaciji nazaj. user posted image  Never ending story. Kdor trdi da v centru LJ ni ščurkov se user posted image  moti. Naj gre samo pogledat v kleti ... Drugače pa ščurki plezajo po fasadi in lahko jit dobiš tudi v 10 nadstropje. user posted image

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 19:11:59   
Anonimen
Tako da, meni se zdi center mesta super za mlade ljudi, brez velikih obveznosti. Za (majhne) otroke pa ne.


Enako.
S to razliko, da sem bila v centru Splita. Fantasticno in upam, da se kdaj.
Z majhnim otrokom je pa dohodno odhodne logistike cisto prevec. Meni je bilo najbolj cudno, ko si iz stanovanja stopil prakticno na cesto, v sredisce dogajanja. Ko si sam, je super, z otrokom pa nisem imela dobrega obcutka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 19:39:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ninataja
Kdor trdi da v centru LJ ni ščurkov se user posted image  moti. Naj gre samo pogledat v kleti ... Drugače pa ščurki plezajo po fasadi in lahko jit dobiš tudi v 10 nadstropje. user posted image


O, ja, ščurki so, samo pri nas jih ni bilo. V kleti so bile podgane, nikoli nobene srečala, sicer. Je pa res, da smo v našem bloku na lastne stroške stalno izvajali raznorazna špricanja, ampak vedno samo v kleti, ventilacije nam nikoli niso špricali. Pa tudi tako so bili uvidevni, da se je za vse stvari na oglasno desko napisalo en teden prej, od tega, da bo zaprta voda, da bo kdo obnavljal kopalnico,... vse je uredil hiško, upravnik je bil SPL, ki je za en kuser posted image , ampak smo imeli cel kup starih, upokojenih doktorjev znanosti v bloku, ki niso imeli drugega za počet, kot se ukvarjat s samo bajto in neprestano klicariti hišnika. Kar je po eni strani fajn, ker je bilo vse res takoj urejeno, po drugi pa si za vsako malenkost dobil na vrata predsednika hišnega sveta. Npr. ko so nama vrtali tistih 6 lukenj za viseče omarice v kuhinji user posted image user posted image user posted image . Vzdrževanost in urejenost bloka je v veliki meri odvisena od samih stanovalcev. Naš je bil zrihtan v nulo. Zato pa so bili stroški vzdrževanja fajn visoki.

(odgovor članu ninataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 21:52:41   
Anonimen
Napaka. user posted image


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 13.8.2008 21:54:41 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 22:36:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Karnisa, jst pa mislim, da bi bilo fajn, če bi odprla privat selitveni servis, ker obvladaš. In da se ti. Pa ponoč ti ne bo treba delat.

Predvidevam, da nisi najemnica, Zara, kajne? Ker če bi bila, potem bi cinizem in sarkazem prihranila za kakšno drugo, bolj primerno temo. Lahko si vesela, da NE veš, kako je 14 let dajati takorekoč celo svojo plačo samo zato, da imaš kje spati, da se imaš kje umiti in da imaš kje imeti spravljene svoje stvari. Lahko bi za trenutek pomislila, da pa nismo vsi milijonarji in da 700€ (ali več) mesečno ni ravno zanemarljiv znesek. Na RR so ženske, ki s tem zneskom preživljajo sebe in dva otroka. Torej omembe vreden mesečni prihranek, če mi po 14-ih letih najema pade z neba ZASTONJ stanovanje, je tako? Ja, v takšnem primeru bi se mi dalo ponovno preseliti. Oz. se mi BO dalo, če ugotovim, da so razmere primerne. Tako, da - ko boš govorila iz izkušenj, Zara, potem se oglasi. Do takrat pa... svet ni črno - bel.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 23:39:48   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Kje je pa kaj zelenega, razen zmajev za mostu? user posted image
Jaz bi pogrešala vonj po gnojnici, če nič drugega.

user posted image user posted image user posted image

Tam kjer je ona imajo ob Ljubljanici cel drevored. In ni umeten.

Ampak drevored je na parkplacu ob ljubljaniciuser posted image user posted image , ni placa niti za voziček b.p.mimo stoječih ali vozečih avtov pripeljat.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Center Ljubljane
13.8.2008 23:56:43   
Anonimen
 Predvidevam, da nisi najemnica, Zara, kajne? Ker če bi bila, potem bi cinizem in sarkazem prihranila za kakšno drugo, bolj primerno temo. Lahko si vesela, da NE veš, kako je 14 let dajati takorekoč celo svojo plačo samo zato, da imaš kje spati, da se imaš kje umiti in da imaš kje imeti spravljene svoje stvari. Lahko bi za trenutek pomislila, da pa nismo vsi milijonarji in da 700€ (ali več) mesečno ni ravno zanemarljiv znesek. Na RR so ženske, ki s tem zneskom preživljajo sebe in dva otroka. Torej omembe vreden mesečni prihranek, če mi po 14-ih letih najema pade z neba ZASTONJ stanovanje, je tako? Ja, v takšnem primeru bi se mi dalo ponovno preseliti. Oz. se mi BO dalo, če ugotovim, da so razmere primerne. Tako, da - ko boš govorila iz izkušenj, Zara, potem se oglasi. Do takrat pa... svet ni črno - bel.
[/quote]

-----------------------------------------------------------------------------------
Ja zakaj pa nas potem vse to sprašuješ user posted image Saj si sama pogruntala, da se ti splača preselit, če tu plačuješ 700 evrov najemnine, tam pa imaš stanovanje zastonj.

V čem je point, kaj še čakaš? Preseli se, se ti splača.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Center Ljubljane
14.8.2008 21:30:34   
Anonimen
Najemnina je resda skor bistven podatk, ampak useen pa rajš plačujm najemnino, kukr pa da živim u razmerah, k mi niso OK. Upam, da zastopiš point. Ne grem u zastonj stanovanje za usako ceno. Spraševala pa sm za razmere u Centru, ker pač tm še nism živela. Nekatere pa očitno so, tko, da mi izkušnje iz prve roke velik pomenjo pr precenjevanju, kako in kaj je tm.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?