bolniška (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> bolniška (11.8.2008 11:49:38)

Kaj narediti, če delodajalec meni, da bi zelo pripomogla k organizaciji dela, če bi sedaj odšla na bolniško pred porodniško. Noseča sem 3 mesece. Sem zaposlena za nedoločen čas, zato nisem ogrožena, jih pa razumem, ker je delo, ki ima ciklus enega leta. Torej bi nekdo prevzel moje delo v celoti.




Anonimen -> RE: bolniška (11.8.2008 11:51:44)

Še to, svojemu G sem razložila in me je zavrnil. Razen slabosti in utrujenosti mi sedaj ne gre nič narobe.




5ra_28 -> RE: bolniška (11.8.2008 11:56:12)

Če ti G ne bo 'brez pravega razloga' napisal predloga za bolniško (pomeni da mora lagat), ne moreš nič. Lahko le iščeš takega G, ki ti bo to naredil. Ker za 3 mesece, bi morala že imet podaljšano s strani komisije. Plus tega, da bi imela manjši dohodek, kot pa plačo! Naj ti da delodajelec 3 mesece plačanega dopusta, če te ne rabi! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Ali pa te do porodnišle da na drugo delovno mesto?! To je opcija?




5ra_28 -> RE: bolniška (11.8.2008 11:57:14)

Ne 3 mesece dopusta, ampak 5! Pardon, sem mislila, da še imaš 3 mesece do porodniške!




Katjusa -> RE: bolniška (11.8.2008 11:57:28)

delodajalec te ne more prisilit da greš na bolniško..... če ti G ne da bolniške potem že ni razloga za to in kako bi pol komisija odobravala tvojo bolniško.... si res želiš biti zaprta v stanovanje????? ko si v bolniški ne smeš nikamor še v trgovino ne kaj če pride komisija?''''' Jst bi na tvojem mestu ne sprejela taga bodi srečna da lahko delaš in da se dobro počutiš.... sej bodo mel dost časa za organizacijo ko te ne bo celo leto:)




ada2 -> RE: bolniška (11.8.2008 12:00:09)

Nekaj zelo podobnega se dogaja meni. V službi menijo, da bi morala na bolniško, ker je delo pretežkoin sem jim samo za število tam, kaj dosti pa ne morem narediti, G pa ne da bolniške, ker poteka vse brez problema.




5ra_28 -> RE: bolniška (11.8.2008 12:01:23)

Še to ja, kot ti je napisala. Ko imaš bolniško s strani komisije (več kot 30 dni, kot v tvojem primeru), moraš bit doma! Pozabi na potepanja, normalno življenje, dopuste itd. Pa upoštevaj,d a boš na slabšem ti, saj si boš porodniško 'plačo' znižala s temi meseci bolniške.




ronja -> RE: bolniška (11.8.2008 13:41:07)

Sem v podobni situaciji, samo da trenutno moram bit na bolniški, bo pa cela štala, če bom prišla nazaj za 2 meseca, kar se pa zna zgodit (je bilo že v prejšnji [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] tako in noben ni mel od tega nobene koristi).

Vendar, če si povedala svojemu g. in te je zavrnil, po moje nimaš kaj dosti za naredit, razen da razložiš situacijo delodajalcu ali pa zamenjaš g. - ampak če je sicer dober g., jaz tega verjetno ne bi šla naredit...




ronja -> RE: bolniška (11.8.2008 14:03:02)

Je pa res, da sem si prejšnjič želela delat in pač nisem vedela, da sem ornk bolana. Ampak mi je zdaj žal, ker je bilo to forsiranje slabo za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]. Zdaj pa nimam pojma, kako bo, kar je malo smotano, ker ne morem nič računat...




orka -> RE: bolniška (13.8.2008 12:23:46)

hallo
Kar se bolniške tiče, ni nujno da si samo doma, jaz imam odločbo na kateri piše da se lahko gibljem na območju občine in tudi v kont. jih ne bo....
Kar se pa tebe anonimna tiče, če ti G ne da bol. potem to povej delodajalcu in če bo vztrajal, naj ti dodeli drugo delo ali pa pojdi na bolniško na njegove stroške, po 29 dneh prekini za dva dni in potem spet, vse tja do porodniške, je pa res da se ti bo poslabšal standart zaradi tega...




Stran: [1]