patronaža in nega na domu (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


maja979 -> patronaža in nega na domu (8.8.2008 15:28:52)

ker je starejših vedno več, prostora v domovih za starejše občane pa ni me zanima če je možno odpret svoj s.p. s to dejavnostjo




kjava -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 15:34:09)

Nekaj sem slišala, da naj bi morale patronažne, ki delajo pod ZD Vič, iti privat. Ta, ki dela na našem koncu, je že s.p.




cukr07 -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 15:42:51)

Je možno ja. Tudi pri nas je že kar nekaj patronažnih sester iz zdravstvenih domov odprlo s.p., delo ki ga opravljajo je pa enako kot prej.




maja979 -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 15:44:27)

aha. in kakšno izobrazbo morš imet? oz. kako poteka naročilo storitev in plačilo le -teh




coca cola -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 15:57:00)

Lahko dobiš koncesijo. Za to se moraš pozanimati na občini. Nego na domu lahko odpre srednja med.sestra oz. zdt.tehnik. Patronažo pa le diplomirana.




cukr07 -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 16:31:04)

Te, ki jih jaz poznam imajo vse koncesijo - v bistvu so ves posel, ki so ga prej delale preko ZD-ja zdaj samo na svoj s.p. prenesle. Imajo pa 100% koncesijo, plus potem še dodatno kaj za plačilo če je potrebno - tu pa izstavijo račun. Po izobrazbi imajo pa višjo (starejše) in visoko šolo narejeno.




koala -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 16:45:29)

Lahko, ta patronažna ki je hodila na obiske k meni in mojemu sinu je zasebnica.




nejcko -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 17:19:55)

Tukaj pri nas je ena ženska pred leti kot s.p. ponujala pomoč starejšim na domu (spremstvo k zdravniku, iti v trgovino, za družbo itd.)
Sicer ne vem točno, kakšne storitve vse ponuja danes, je pa svojo dejavnost ful razširila in je pri delu zelo uspešna.

Mislim, da bo naša država kmalu prisiljena ponuditi  čedalje več takih oblik pomoči starejšim, predvsem s koncesijo.




petja -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 17:25:24)

V Kranju v ZD je del patronažnih odprlo zasebno prakso, tako da se to da. Kakšen je pa postopek, pa nimam pojma [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].




muška -> RE: patronaža in nega na domu (8.8.2008 19:54:00)

patronažno službo lahko opravlja samo višja med. sr , metem ko nego na domu med. sr. (zdr. tehnik) , pozanimaj se za koncesijo, mislim, da tukaj ne bi smelo biti težav [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




brezka -> RE: patronaža in nega na domu (26.9.2012 17:21:55)

Štiri leta nazaj mogoče še ni bil problem glede nege na domu. Dons je pa tko, da jo ponuja vedno več zasebnikov. Tole je eden, pri katerem je nega na domu možna v Lj, sem bila pa ta teden v Šiški in sem vidla, da ima nekdo tudi v bloku na Tugomirjevi registrirano podjetje za nego in pomoč na domu za starejše in tud mlade. V glavnem, v Lj jih je že ogromno, še posebi, če ga lahko kar tako med sprehodom srečaš. Na koncesijo pa čakaš dons tud okol pol leta, da šele začnejo hodit. Pač računajo, ko bo eden umrl, mamo čas za enga novga. [sm=smiley19.gif]




Stran: [1]