|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Spanje dojenčka
2.8.2008 22:48:44   
Anonimen
Hvala bogu ne berem knjig, ki dajajo navodila, kako se hrani in kako doji, previja, kako se spi itd. Poslušam izključno samo sebe in nasvet starejših, ki so boljši modreci kot vse bukve.user posted image  
In še enkrat ponovim, zame to ni normalno, da otrok pije na 1 uro. Mala mi je to počela v prvih 3 tednih, pa še to je bilo podnevi, ko je bila taka pasja vročina.
In mnenje drugega sprejmi isto kot mnenje, ki ti je "všečno".

(odgovor članu *Naja)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Spanje dojenčka
3.8.2008 21:01:48   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ne, to ni normalno. Otrok naj bi pojedel hrane za 3 ure mira. S tem, da naj bi po 4 tednih nekako že prespal v kosu vsaj 5 ur.


Ponavadi ne komentiram..ma ta je pa močna..ma kje si to pobrala.
Mi pa smo do 5.5meseca spali od 20h-5h, se podojili in spali še do 7h.Čez dan smo se dojili povprečno na 2 uri. Zdej pri 7 mesecih pa se zbujamo na noč tudi 5krat.Komentar na to?

Otroci so različni in dojenje ni samo hranjenje.In mislam, da otok star 5 tednov naj bo na dojki kadar on hoče in bo že sam začel podaljševat čas med obroki.
Simonček ne se sekirat,če napreduje in je zadovoljen je vse normalnouser posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Spanje dojenčka
3.8.2008 22:53:08   
ursulina
Imam jauarčka 08 in sem se naposlušala komentarjev kot "nekvalitetno mleko" in "uvajanje ritma hranjenja na tri ure" in to popolnom nenaspana, ker mi prve 4 mesece ni spal v kosu več kot 2 uri... ampak sva zdržala pritiske in tudi pridobival je isto na teži po kilo in kilo in pol na mesec... bistvo je, da vidno napreduje, ostalo naj te ne skrbi.

ko sem na prvem in drugem pregledu mal potožila o nenaspanosti in pogostem hranjenju, je pediatrinja samo prijazno dogovorila, "veste, mlad je še, dajte mu še malo časa, pri treh mesecih bi moral malo podaljšati" no, je pač šele nekje pri petih...user posted image

dojenčki so si res različni in najmanj v prvih treh mesecih ne moreš pričakovat, da bo vse po regelcih... ja, eni jejo lepo, se najedo za tri ure in je mir... nekateri pa pojedo toliko, da niso več močno lačni, se še mal pocrkljajo na zizi in odnehajo... pa potem spet čez uro jovo na novo.. in kaj naj potem? čakam na tiste slavne tri ure, medetm ko se bo mali zadavil od joka? ni šans... sem raje zdržala in potem se je pri šestih mesecih in ko smo prešli na uvajanje GH pričelo podaljševanje časa med obroki in tudi ponoči sedaj jemo 1-2krat na noč, preostalo pa lepo spančka.

metati vse dojenčke v isti koš je lari fari...saj velja tudi za odrasle, ne?

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Spanje dojenčka
4.8.2008 11:21:26   
majamija
En nasvet (pri nas pomaga), vsem,ki bi rade ponoči spale?!user posted image
Jaz imam dve hčiri! Mija najmlajša (1 mesec) mi večino noči prespi ( 23-5,6 ure)!
Prva je ravnotako! Polno dojim! (prvo sem do 11 meseca!)
Čez dan imam ogromno mleka, proti večeru (po 18 uri), pa se to nekako zmanjšuje.
Lahko popijem ogromno tekočine, zvečer ga je manj! ( baje zato,ker je telo preveč utrujeno) Jaz si dopoldne, po eni ali dveh rundah dojenja preostalo mleko izčrpam ( poje mi na dojenje 100ml- jaz ga pa izčrpam še 80 ml) in ga mala popije po večernih dojenjih! V bistvu njej zmanjka 15 ml!
Telo res da sproti proizvaja mleko in če ti po dojenju iztisneš iz dojke mleko ni nujno, da ga je še! Lahko ga iztisneš, jaz sem vzela črpalko in to stestirala, ja sproti kaplja, vendar lahko eno uro črpaš pa ga ne bo niti 5 ml! V glavnem jaz hči zvečer fino napapam, da ostane z odprtimi usti in ona zaspi!user posted image
Če pa ji ne dodam tistih 15ml bo spala 3 ure in se spet dojila! 
Pri prvi je bilo isto! Pa imam mleka za izvoz (v skrinji za 14 dni rezerve), zvečer pa bolj malo!
Drugače pa meni vse skupaj traja 15 min! (potrkam)
...pa nikar ne previjajte otrok ponoči,...nič nebo narobe če počaka s previjanjem do jutra!
Jaz sem prvo prvi mesec ponoči previjala pa smo bile lahko budne tudi dve uri!
( Prva je pridobivala 1-1,5 kg mesečno, ta druga pa je prvi mesec šla tudi kilo gor)
Probati ni greh!
Lp pa veliko prespanih noči!user posted image
Nataša

< Sporočilo je popravil majamija -- 4.8.2008 11:25:00 >


_____________________________

...otrok je največje bogastvo!...

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




IME NA M...
Melia

Katero izmed naštetih imen za punčko vam je najbolj všeč?

Mila (25%)

Mina (13%)

Minja (5%)

Maša (37%)

Meli (5%)

Melani (14%)


Število vseh glasov: 354

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!