RE: Reciklirate? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kontrakarambolšrauf -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:08:48)

Ločujem papir, plastiko, steklo, konzerve in odpeljem na zbirno mesto.

Vse ostalo gre v kanto pred bajto.




malania -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:16:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: tanchi

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ker nimamo strojev, da bi reciklirali, samo ločujemo odpadke, reciklirajo pa drugi... snaga verjetno, al kdo......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image] še dobr da ma rr dežurne lektorje


ane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]  

še dobro, da se najde kdo, ki popravi človeka, če je potrebno, ke se je ta človek nekaj novega naučil, ker dvomim,  da vsi poznajo razliko med reciklažo in ločevanjem.......


Joj.. cela reč.
Če se človek zatipka oz. narobe izrazi, še ne pomeni, da ne pozna razlike med pomenom dveh besed.
Vsekakor pa smo vsi, ki ločeno zbiramo odpadke del recikliranja, ker brez nas, ne bi mogli nič reciklirat.




malania -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:19:18)

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Jaz dosledno ločujem, se mi pa zdi da je v Sloveniji ozaveščenost še premajhna. Vsaj v moji okolici najdeš vse mogoče v teh kontejnerjih.


Tudi meni se zdi tako, pa tudi malo je teh kontejnerjev, v manjših krajih jih sploh ni. Verjamem da če bi bili, bi marsikdo začel ločevati.




Anonimen -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:20:20)

Ja, recikliramo. Embalazo, papir, steklo in navadne smeti, bio pa ne locujemo (se). Imamo vse pred stolpnico, tako da ni panike. Aja, pa seveda stare baterije tudi.

Locevali smeti smo pa tudi na Krku - imajo urejeno vse to.

Da ne bo ogenj v strehi - mi pac recemo, da recikliramo in ko kdo nese embalazo in papir dol v kante, rece da gre reciklirat. Pa ceprav v bistvu le locujemo smeti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anonimen -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:21:25)

No, ko smo ze ravno pri tem, da ne locujejo - kam lahko prijavis, ce vidis krsitev? Ker sem zadnjic pri eni trgovini videla cel kontejner kartonov, pa je kontejner za papir 5m stran in enako zadnjic pri sosednji stolpnici, pa so kontejnerji za navadne smeti zraven tistih za papir in embalazo. 




amaya -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:30:01)

Ločujem dokaj vestno....Papri, steklo, plastiko....žal imamo pa kontejnerje tako daleč, da je včasih treba kar s karjolo it do tam, da lahko kaj pelješ...

V izoli je pa za to dosti bolje poskrbljeno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Gina -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 16:37:08)

IZVIRNO SPOROČILO: malania

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Jaz dosledno ločujem, se mi pa zdi da je v Sloveniji ozaveščenost še premajhna. Vsaj v moji okolici najdeš vse mogoče v teh kontejnerjih.


Tudi meni se zdi tako, pa tudi malo je teh kontejnerjev, v manjših krajih jih sploh ni. Verjamem da če bi bili, bi marsikdo začel ločevati.


Jaz tudi dosledno ločujem vse, kar se ločevati da. Stanujem v zaselku s 13. hišami, pa imamo kontejnerje. Tako da kakšna občina se trudi, druga se pa ne. V tem je razlika.


Se pa sprašujem, po letih ločevanja, kakšen je smisel? Včasih sem ga videla, zdaj ga ne. V bistvu vidim smisel ločevanja plastike zgolj v tem, da ne onesnažujemo in obremenjujemo okolja s tistim, kar strupenega od plastike ostane, če se le ta valja na naši ljubi zemlji.
Če se omejim na papir in plastiko:

- Recikliranje plastike je ne vem kolikokrat dražje od pridelave plastike.
- Recikliranje papirje je še ne vem kolikokrat dražje od recikliranja plastike in seveda tudi od proizvodnje papirja direktno iz lesa.

Vem, boste rekle, da bo zmanjkalo nafte dolgoročno, pa da šparamo z lesom... vse to je res, ampak a ne bi bil mnoooooogo boljši ukrep od ločevanja odpadkov ta, da teh odpadkov sploh ne bi pridelali:

- da ne bi kupovali plastenk s pijačami, ki sploh v bistvu niso zdrave
- da bi kupili samo 1 večjo plastično embalažo namesto petih malih (saj so tudi vsi šamponi in kremice, pa ostale reči pakirane v plastiki)
- da ne bi uporabljali na milione plastičnih vrečk za vsako figo
- da ne bi zavijali vseh proizvodov, ki jih veselo vsakodnevno kupujemo že proizvajalci v tri plastike, pa še v kartonski ovoj
- da bi zavrnili masovno tiskanje ton in ton papirja za nepotrebne reklame in ovitke
-....

Taki in podobni ukrepi bi po moje mnogo učinkoviteje ščitili svet pred plastiko in njenimi ostanki in pred porabo papirja. Zato jaz zadnje čase bolj gledam na to, da ne ustvarjam tako velikih gmot tovrstnih odpadkov. Težka je, saj živimo v plastični dobi.




timoteja -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 21:10:13)

Mi obvezno že kr neki časa ločujemo odpadke in sem kr jezna, če vidim plastenko v navadni kanti za smeti.




nejcko -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 21:51:52)

Ločujem vse, kar se da, steklo in papir že vse življenje, se mi zdi, potem pa še plastično embalažo, pločevinke, baterije, biološke odpadke in nevarne odpadke (zdravila, kozmetika, barvila itd.)




amaya -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 21:56:06)

Joj, meni je pa šlo tako na živce, ko sem v Semedeli, kjer sem prej živela, odprla kompostnik in je bilo notri vse drugo, kot biološki odpadki. Upam, da je kakšen v okolici slišal moje preklinjanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Sem rekla en dan, da bom na list papirja napisala kaj lahko mečeš notri, samo potem sem se preselila in mi je šlo iz glave....Butci!




Pi-kica 1 -> RE: Reciklirate? (31.7.2008 22:06:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz tudi dosledno ločujem vse, kar se ločevati da. Stanujem v zaselku s 13. hišami, pa imamo kontejnerje. Tako da kakšna občina se trudi, druga se pa ne. V tem je razlika.


Se pa sprašujem, po letih ločevanja, kakšen je smisel? Včasih sem ga videla, zdaj ga ne. V bistvu vidim smisel ločevanja plastike zgolj v tem, da ne onesnažujemo in obremenjujemo okolja s tistim, kar strupenega od plastike ostane, če se le ta valja na naši ljubi zemlji.
Če se omejim na papir in plastiko:

- Recikliranje plastike je ne vem kolikokrat dražje od pridelave plastike.
- Recikliranje papirje je še ne vem kolikokrat dražje od recikliranja plastike in seveda tudi od proizvodnje papirja direktno iz lesa.

Vem, boste rekle, da bo zmanjkalo nafte dolgoročno, pa da šparamo z lesom... vse to je res, ampak a ne bi bil mnoooooogo boljši ukrep od ločevanja odpadkov ta, da teh odpadkov sploh ne bi pridelali:

- da ne bi kupovali plastenk s pijačami, ki sploh v bistvu niso zdrave
- da bi kupili samo 1 večjo plastično embalažo namesto petih malih (saj so tudi vsi šamponi in kremice, pa ostale reči pakirane v plastiki)
- da ne bi uporabljali na milione plastičnih vrečk za vsako figo
- da ne bi zavijali vseh proizvodov, ki jih veselo vsakodnevno kupujemo že proizvajalci v tri plastike, pa še v kartonski ovoj
- da bi zavrnili masovno tiskanje ton in ton papirja za nepotrebne reklame in ovitke
-....

Taki in podobni ukrepi bi po moje mnogo učinkoviteje ščitili svet pred plastiko in njenimi ostanki in pred porabo papirja. Zato jaz zadnje čase bolj gledam na to, da ne ustvarjam tako velikih gmot tovrstnih odpadkov. Težka je, saj živimo v plastični dobi.


Razmišljam in ravnam podobno, kot ti. Trudim se, da teh odpadkov čimmanj pridelamo, tisto kar pa je, pa dosledno ločujemo, čeprav moramo smeti odpeljati na zbirno mesto.





Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]