ne kaka!!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Pinja -> ne kaka!!! (28.2.2005 23:28:21)

Hojla, dejte mi kak nasvet, predn paniko nardim!

Naša mala pikica, je nazadnje kakala iz četrtka na petek ponoč :zmeden:! Sem ji prejšno soboto, nedeljo in ponedeljek zvečer dodajala aptamil, drugač jo pa polno dojim. Jedla nisem nič takega kar zapira (borovničev jogurt mislim da ne) :zmeden2:.

Napenja je sicer ne velik, vetrove pa spušča, kot kak star desc :)-!

Do zdej je blo najdl, da tri dni ni kakala, pa je pol vseee nadoknadla naenkrat :)-!





*HONEY* -> ne kaka!!! (28.2.2005 23:31:40)

Poskusi z kakšno žlico sladkorja raztopit v 1dcl vode in ji daj kakšno žličko. Ali pa raje prej bolj sladek čajek,če ga pijeta.

LP




Annny -> ne kaka!!! (28.2.2005 23:32:10)

Močno sladkane kamilice baje pomagajo, v skrajni sili glicerinske svečke. Poskusi ji ne dodajati Aptamila- za več mleka sama pij 3x dnevno sezamov čaj.

lp




Petra P. -> ne kaka!!! (28.2.2005 23:38:08)

Tole pa po moje spada med najbolj pogoste teme tu. :)

Gremo spet: za polno dojene ali pretežno dojene ni redko odvajanje nič posebnega. Če kakajo tudi samo 1x na teden ni nič narobe. Važno je, kako trdo je blato. Če niso prav bobeki (kot pri zajcih in srnah) ni panike. Naš tudi zelo fakultativno kaka - tako na 5 dni cca. Ampak za dojene za manj kot 5 dni pravijo, da jim sploh ni treba pomagat da bi šli na stranišče, v kolikor jih ne matra prav zelo.

Sicer pa naj bi pomagal zelooo sladek kamilični čaj, masaža trebuščka, in pa termoneter, ki ga namažeš s kremo in malo podražiš po ritki. No, pri našem ne pomaga nič. Kaka ko kaka. Vmes pa tako zelo prdi, da si včasih mislimo, da imamo malega dihurčka v hiši:):):).

Lahko noč,
Petra




Lunca1 -> ne kaka!!! (1.3.2005 7:09:18)

Mi smo imeli od petka podoben primer, no ja včeraj se je pa potem 5x zapored konkretno. Nisem videla, ker jo je ravno tašča pazila (dirty work:)-:)-:)- ). Drugače pa je bilo pri nas isto v njenem prvem tednu. Glicerinske svečke niso pomagale, potem pa smo ji dali sladke kamelice, pa se je potem precej hitro pokakala zelo konkretno, kot kakšen odrasel:)-. Menda drugače res pomaga s hladilnim mazilom namazan termometer v ritko.

Drugače pa se pripravi na eno res veliko kakanje, mi smo že prali.:zmeden:

LP Lunca




taj2004 -> ne kaka!!! (1.3.2005 8:35:56)

Slive namoci cez noc pa ji dej par pozirkov...:bravo:




Magi* -> ne kaka!!! (1.3.2005 9:13:18)

evo, pri nas je tako kot pri Petri P. kaka takrat, ko kaka, pa delali mi čuda z njo ali ne. tudi tokrat čakamo na pošiljko že 7. dan. mislim pa, da danes bo, ker so vetrci že tisti pravi - znanilci prihajajočega paketa:) mala se pa dobro počuti in ima še vedno dober apetit.




piščanc -> ne kaka!!! (1.3.2005 9:28:00)

Najbolje je, da ji daš malo otroškega čaja za spiti, ker blaži in tekočina bo pomagala, seveda samo, če misliš, da je potrebno.

znanka je imela težave pri dojenčku, ki je bil hranjen z umetnim mlekom, ampak je to hitro rešila z malo jabolčnega soka v kamelicah. Je taka, da pozna stare finte, ne vem pa če se strinjaš s tem.

malo sem ti kar 'fouš' ker naš pa kaka non stop, že dve noči sem ga mogla ponoči previjati, ker se je konkretno 'posral'.




Anonimen -> ne kaka!!! (1.3.2005 9:49:58)

Aptamil je našega zelo zaprl, tudi druge dojenčke menda. Potem smo začeli s Comformilom, je bilo pa super.




Pinja -> ne kaka!!! (1.3.2005 10:29:44)

Punce hvala za odgovore, bom probala z kamilicami. Aptamila pa ne bom več dajala, če pravite, da zapira!

lp :sloncek:




Sabla -> ne kaka!!! (1.3.2005 12:33:10)

Moja je nazadnje kakala 20.2.,to je pri nas standard.Je pa samo dojena.




Pinja -> ne kaka!!! (1.3.2005 18:08:18)

Joj Sabla, to je pa kar hudo. Sej ni zdravo, da tolk dolg ne kakajo :zmeden:!

Glede čajčka, kolk nej ga pa popije in kolk nej sladkam :zmeden2:?




Sabla -> ne kaka!!! (1.3.2005 18:57:51)

Saj mi ni vseeno,čeprav mi je pediater zatrdil,da dokler trebušček ni trd ni panike.Naši ne pomaga čisto NIČ.Ne sladkane kamilce,tudi z laktozo ne,niti svečka-gre sama od sebe.
Zdaj bomo začeli z gosto hrano in upam da ne bo tako:zmeden:




Stran: [1]