uvajanje goste hrane (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lewinsky -> uvajanje goste hrane (26.7.2008 8:32:03)

Punce, kdaj naj začnem z uvajanjem GH?
Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] bo prvega avgusta star 4 mesece,s tem da je nedonošenček -mesec in pol prej rojen.Saj ne vem na katero starost naj gledam?!
Zelo lepo napreduje, tak da se mu sploh ne vidi da je bil nedonošen.
Pa tudi lepo je po žlički(kapljice, sirup,..).
Vedno kadar sama jem me milo gleda in zraven cmoka,požira, kot da bi sam tudi jedel.
Se pa dojiva, čez dan pa dobi tudi flaško zraven, ker nimam dovolj mleka za njegove potrebe.
Hvala za odgovore!
Lp!




Anonimen -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 8:35:20)

probaj če bo lepo jedel sploh ni panike.




jajula -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 12:08:16)

jst bi na tvojem mestu raj probala malo kasneje, ko dopolni starost 4 al clo 5 mesecev če bi bil rojen po roku. sem nekje prebrala da so nedonošenčki bolj nagnjeni k alergijam. pa lih berem knjigo velika paparicno za na male papavčke pa tud bolj priporočajo da se uvajanje začne okol 6ega meseca, še posebi če še dojiš.




Anonimen -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 12:15:20)

Jaz bi še počakala ene dva meseca.




Maxica -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 12:17:23)

Jaz sem pri obeh začela pri nekak 5,5 mesecih, počasi, glede na njuno sprejemanje.




Sonnja -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 19:09:10)

moj je rojen 8 tednov prej in se mi nikamor ni mudilo, zdaj je tretji dan odkar počasi uvajam gosto hrano. čez tri dni bo šest mesecev star.




butt3rfly -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 19:23:13)

men se tud zdi še mal prezgodi. sej še ima čas. mi smo pri 5ih mesecih začel, pa je šlo vse fino.




Naja30 -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 20:42:57)

Jaz bi tudi še malo počakala. Vsaj 1 mesec.




madasa -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 20:48:12)

naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je pred kratkim dopolnila 5 m pa me tako gleda ko jem, da mi je že nerodno. Najrajše bi ji tudi že dala GH saj se kar slini in odpira usta. Vendar je polno dojena in bom raje še počakala par tednov.
Lp




Tisana -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 22:12:36)

Tudi naša pupa je rojena mesec in pol prezgodaj. Ker ima refluks, je seveda zanjo najbolje, da bi jedla čim prej in čim več goste hrane, kajti ta se težje vrača nazaj gor. Kljub temu pa nam je bilo na pediatrični kliniki, na oddelku gastroentorologije svetovano, da z gh začnemo šele, ko bo dopolnila 4 mesece in 1 teden - vendar korigirane in ne dejanske. Pa tudi naša ful lepo napreduje. Po teži in dolžini je že zdavnaj dohitela donošene vrstnike, pa tudi razvojno, tako da nam od 5,5 dejanskih mesecev ni treba več hoditi na fizioterapijo. Sploh bi pa rekla, da je tudi naša ful lepo jedla zdravila po žlički, pa nas gledala in cmokala, ko pa smo ji ponudili gh, je bila pa prava neješča punca. Zaklenila je usta, jokala z zaprtimi usti,... Torej, ne hiti! Verjemi mi, dojenje ali pa flaša je običajno mila majka, razen seveda ko gre za kakšne, ki so rojeni z refleksom odpiranja ust [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 22:16:03)

Zacela pri dobrih stirih mesecih pa je bila potem do enega leta vec ali manj na mojem mleku.

Ce bi se še enkrat odlocala, bi pocakala z gh do sedmega meseca.




annie -> RE: uvajanje goste hrane (26.7.2008 22:37:40)

Moje mnenje je, da naj se ti nikamor ne mudi, sploh, ker je nedonošenček. Fino je, da dojiš in dojeni otroci bi naj začeli pri 6m. Seveda, pa je odločitev tvoja...




lewinsky -> RE: uvajanje goste hrane (27.7.2008 9:34:22)

Punce hvala vam za mnenja.
Bomo še počakali in se še naprej dojili kolikor bo mleka in pa flaško poleg.
Lep pozdrav!




Stran: [1]