PLAVANJE DOJENČKOV? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Zea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (28.2.2005 21:56:13)

Ker ste ravno govorile o plavanju v bazenu me zanimajo vaše izkušnje (preden se prijavimo) še posebej za LJ (DIF-ov bazen):
- ali je voda dovolj čista, koliko je klorirana, ali so imeli vaši 'plavalčki' kakšne reakcije na vodo?
- kakšna je temperatura vode?
- koliko jih je skupaj v skupini?
- ali lahko prideta oba starša z otrokom?
- kako to sploh zgleda?
- kje se dobi te 'plavalne' plenice?

Hvala!!!!!





*HONEY* -> PLAVANJE DOJENČKOV? (28.2.2005 23:35:22)

Lahko ti povem samo za plavalne plenice. Mi smo jih lani za na morje kupli v dm. Če jih imajo zdaj tudi,pojma nimam:zmeden:
LP




AEL -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:01:18)

Plavalne plenice oz. kopalke za dojenčke dobiš v DM po ceni cca. 3.000,00 SIT. Lahko pa kupiš tudi plavalne plenice za enkrano uporabo, pakirane po 10 kom. Te pravtako dobiš v DM po ceni 1.800,00 SIT.

Lep dan!




Mojca P. -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:05:58)

Zea, a je to plavanje v okviru Fredove swim academy.
Mi hodimo na ta tecaj z adojencke v MB in ce je to to, ti lahko kaj vec povem o tem?
Seveda je pa mozno, da je na Difu cist drug program.??




mami Lea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:15:11)

- ali je voda dovolj čista, koliko je klorirana, ali so imeli vaši 'plavalčki' kakšne reakcije na vodo?

Ne prvi in ne drugi nista imela reakcije. Voda je pa non stop kontrolirana tako, da je primerna za dojenčke. Poleg tega enkrat tedensko izpraznijo cel bazen in kompletno zamenjajo vodo. To tudi ni bazen v katerega hodijo kopalci, ampak je manjši bazen, ki so ga včasih uporabljali študenti. Bazen je bil tudi lansko leto kompletno prenovljen in urejen.

- kakšna je temperatura vode?

31°C

- ali lahko prideta oba starša z otrokom?

Ja. Vendar morata imeti zaradi higijenskih normativov oba oblečene kopalke.

- kako to sploh zgleda?

Izgleda zelo fino mi uživamo. Lahko si pogledaš slikice v mojem albumu. Nekateri otroci pa na začetku tudi jokajo, vendar ne poznam nobenega, ki na koncu ne
bi čofotal po vodi.

- kje se dobi te 'plavalne' plenice?

V vsaki bolje založeni trgovini (DM, Muller...)
Lahko pa kupiš tudi plavalne hlačke, ki jih prodajajo na FŠ.

Lp. Lea




Zea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:20:52)

Mojca P. - ja mislim, da gre za Fredov program učenja plavanja!




Zea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:26:20)

Lea - vidim, da je tvoja punčica že malo starejša, naša bo 18.4., ko se začne tečaj stara 5 mesecev - a je pri tej starosti to ok?

Vidim po slikicah, da ste kupili njihove hlačke. A plavalne plenice se da pa spodaj. A brez hlačk pa to ne gre?




Anonimen -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:33:35)

Zea, ti je že mami Lea vse fajn odgovorila.

Tudi mi plavamo na Difu (danes ne gremo, ker mali zelo kašlja) in smo zelo zadovoljni.

Voda je zelo čista. Zelo pazijo na higieno. So nam pa že na začetku povedali, naj se pod tušom res fajn stuširamo. Bolj bomo čisti, manj bo klora v vodi. Prav tako iz higienskih razlogov opazuješ otročka, da se ne pokaka v bazenu. Če se pred vstopom v bazen, ga je treba temeljito oprat. Če se slučajno zgodi, da se pokaka v bazenu, se vadba prekine za cel dan...spraznijo bazen, očistijo, zopet napolnijo.

V skupini nas je 10. Torej 10 otrok + starši. V naši skupini so večinoma mamice. V 2 primerih hodita oba - mami in ati. Z mano gre ponavadi prijateljica...je tudi v vodi.

Kako zgleda ena ura plavanja? V garderobi se najprej zrihtaš tako, da se ti slečeš do kopalk, malega pa do bodija. Na bazen vzameš kopalke, brisačo, čisto pleničko, kozmetiko, čaj. Na ležalniku otroka do nagega slečeš, oblečeš v kopalke. Nato ti ga vaditeljica popazi (ali sosednja mamica, prijateljica...), ti odneseš pleničko v koš in skočiš pod tuš. Nato ti vaditeljica da malega v obroč. Ti greš v bazen in vaditeljica ti poda malčka. Dokler niso vsi v vodi lahko prosto čofotaš po bazenu. Potem pa pridejo organizirane preproste vaje. Sama vidiš, koliko tvoj otrok zmore in koliko ga zanima. Naš je ponavadi na začetku zelo zelo aktiven, potem se pa utrudi in postane zaspan.:zaspan:
Ko je vaj konec, se otročke da iz obroča. V bazenu smo še nekaj minut...umirjanje in stiskanje.
Nato ga podaš vaditeljici, skočiš iz bezena, malemu daš hitro kopalke dol in ga zaviješ v brisačo. v brizačo fajn zaviješ tudi sebe (da ne močiš malega).
Lepo ga obrišeš, namažeš s kremo (tuširaš ga doma), zaviješ v pleničko, oblečeš bodi (naš popije še flaško čaja) in greš v garderobo. Tam potem postopoma oblačiš sebe in malega.
Ogledaš si lahko tudi moj album.

Pozdrav:rozica:




Zea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 9:42:16)

Res hvala za izčrpne informacije vsem!!!!! Že kličemo!!




Ajsha -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 10:02:11)

Hojla!

Saj so ti že predhodnice veliko napisale, ampak ne morem si pomagat, da ne bi nekaj dodala - mi smo tudi hodili na plavanje, kao je bila puncka stara 4 mesece. Njej je bilo sicer vsec, ampak jaz sem bila pa malo skeptična, še posebej kar se tiče higiene tam v bazenu. Voda je manj klorirana (ne vem, ali je sploh), prav zaradi tega, da ne draži otrokove kože in dihal. Do tu vse lepo in prav, vendar jaz mislim, da je problem v starših, ki so z otrokom v bazenu. Namreč jaz sem ugotovila, da tistega tuširanja pred vstopom v bazen vsi ne jemljejo ravno resno... In tako se je zgodilo, da je punčka od moje prijateljice dobila bakterijsko vnetje jajčnikov in pediater je rekel, da je to že tretji tak primer in da so se vse deklice udeleževale teh tečajev. Jaz sem potem mojo izpisala in dobila denar brez problemov nazaj. Zgodi se tdi, da dobije vnetje mehurja, saj imajo deklice bistveno krajše sečne poti od dečkov, za katere tako plavanje ne predstavlja tveganja. Skratka, jaz bi na tvojem mestu počakala do poletja in veselo čofotala v Fredovem obroču v morju.

LP!




Pika? -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 11:52:14)

Ajsha, mi je dalo mislit, pa ravno sem jo vpisala. Kako pa izgleda to vnetje jajčnikov in mehurja?




Ajsha -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 12:11:55)

Vnetje jajčnikov se pokaže z visoko vročino in seveda visoko sedimentacijo. Dojenčica je imela tudi na pritisk zelo občutljiv trebušček in je veliko jokala.

Pri vnetju mehurja pa je tudi zelo spremenjeno razpoloženje, moten urin ali pa kri v urinu. Poleg tega sta tudi vročina in sedimentacija visoki.

LP!





Pika? -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 12:45:48)

Ajsha najlepša hvala za odgovor in opozorilo! Bomo res najbrž kar počakali na morje, ker v toplicah je glede higiene najbrž še slabše, edino kar me skrbi je temperatura morja, ki nikoli ni tako visoka kot je priporočeno za dojenčke, da bi bla pa skoz v neoprenski oblekici se mi pa tudi lih ne zdi....
Lp




Zea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 12:48:33)

Hvala vsem za odgovore - zdaj smo se že prijavili, a bomo res še malo premislili in se posvetovali s pediatrinjo! Hvala še enkrat!




Anonimen -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 12:50:51)

Ah dajte no. Če bi na vsako stavr tako gledali, bi otroka imeli stalno doma, notri v dnevni sobi.
Na morju je možnost za prehlad v vodi veliko večja. Lahko pride do odpovedi ledvic. idealna temperatura za dojenčke je od 31-33 stopinj. Morje jih ima pa ponavadi 24, 25. Boste zdaj tudi razmišljale?




Ajsha -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 12:59:06)

Kristina, jaz nisem govorila o prehladu.

Govorila sem o bakterijskih okužbah, ki jih dobijo otroci, ki čofotajo po bazenih s toplo vodo kjer so v vodi tudi odrasli ljudje, ki se ne menijo ravno za higieno.

Če sem prav razumela, ima Zea punčko, ki bo poleti stara cca 9 mesecev in takrat kopanje v morju pri 24 stopinjah ne pomeni nobenega tveganja za podhladitev.

Sicer pa vsak dela po svoje in kdor je trdno odločen in najpametnejši niti ne išče nasvetov na i-netu, se ti ne zdi?

LP!




Anonimen -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 13:12:15)

Ajsha, se strinjam s tabo. Vsaka mama ve, kaj je najbolje za njenega otročka.




mami Lea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 15:07:22)

Mi smo prvega pripeljali na plavanje dojenčkov ko je imel 3.5 meseca sedaj še vedno plava v istem programu in istih vaditeljih. star je 5,5 let in nikoli ni imel težav z kakršnimi koli vnetji.
Mali je tudi začel plavati pri 5 mesecih in tudi ni imel nikakršnih težav sedaj bo star 10 mesecev in zelo uživamo.
Jaz v 5 letih še nisem doživela, da se kateri od staršev nebi stuširal. Pa smo ves ta čas redno hodili na bazen.
Vaditelji so tudi zelo pozorni in tudi sproti opozarjajo starše na tuširanje.
Glede hlačk pa toliko. Če otroček uporablja hlačke ne prihaja do ohlajanja. Če so ti nove predrage ti svetujem, da se pozanimaš ali katera prodaja rabljene.
Najbolj točne informacije boš dobila na http://www.plavanje-dojenckov.com/
Pokliči šefico, ki ti bo vse razložila.
Sploh je pa pred pričetkom tečaja obvezno uvodno predavanje kjer še izveš vse potrebno.
Glede neoprena na morju pa tole: Naš je bil v celem neoprenu(šortiju). Za morje vam ga vsekakor priporočam. Na minimum zmanjšaš možnost za podhladitev pa še ščiti ga pred soncem.
Sploh pa nebi razpravljala o čistoči morja. Vsako leto cveti... pa verjetno ne zaradi čistoče. Morje se res do neke mere očiščuje vendar vsekakor ne uspe prečisiti vse svinjarije ki jo spustimo vanj.
Na bazenu je pa voda po vsaki uri kemično preverjena.
Tako da je dodajanje klora res pod nadzorom. Imajo redne nenapovedane inšpekcijske preglede.
Upam, da nisem bila predolga.
Aja še to, jaz osebno v vsem času obiskovanja tečaja nisem spoznala nikogar ki bi dobil infekcijo sečil.




Lenny -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 15:11:47)

Se podpišem pod post "mami Lea". Od starosti 5 mesecev pa do zdaj plavamo na Ptuju v Fredovem programu, najprej v domu upokojencev, sedaj v Termah Ptuj. Brez problemov - uživamo vsi trije!




mami Lea -> PLAVANJE DOJENČKOV? (1.3.2005 15:16:07)

Tale moj esej sem pisala z Martinom v naročju tako, da se opravičujem zaradi obupnega izražanja.
Sem potem še enkrat prebrala in me je kar malo sram:ups::ups:




Stran: [1]