koruza, brokoli in obroki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Babsy -> koruza, brokoli in obroki (28.2.2005 12:00:55)

Živjo!

Smo začeli z uvajanjem hrane, pa ALeks že veselo papca. Zaenkrat nobenih problemov. Me pa nekaj zanima:

1. ali mu lahko dam koruzo iz konzerve? prekuham in zmiksam? Koruza naj bi bila brez glutena.

2. Kdaj ste dale brokoli prvič? Sem nekje prebrala, da lahko že s 6 meseci, drugje pa z devetimi.

3. Kako ste razdelile obroke, ko ste začele uvajati hrano? Jaz mu dam dopoldan sadno kašo, popoldan pa zelenjavno. Bi bilo bolje da mu dam za kosilo?


Hvala in pozdravčke vsem
Babsy
:sloncek:




lin -> koruza, brokoli in obroki (28.2.2005 12:12:41)

Mi smo z uvajanjem začeli zelo zgodaj pr 3,5 mes,tako da sem ji brokoli dala pri enih 5 koruzo pa pri 6.Uno iz konzerve sem skuhala zraven druge zelnjave in jo zniksala




Blink1 -> koruza, brokoli in obroki (28.2.2005 12:12:52)

Zdravo

neja je stara skoraj 7 mesecev. Koruze še nisva poskusili...vedno pozabim nanjo:zmeden:. Bom ji pa ta teden skuhala polento...torej koruzni zdrob ( :ups: ) pa zraven szmiksala kakšno zelenjavo.

brokoli sem ji tudi že dala...v juhici s piščančkom. Lahko pa ga zmešaš s pirejem.

Ko se je lepo navadila na sadje, sem ji zelenjavo dajala dopoldne, da je nebi kaj črvičilo. Zdaj ji dajem kosilo, dopoldne in popoldne pa kakšne sadne ali mlečne kašice, pa fruchtzwerge itd...




lin -> koruza, brokoli in obroki (28.2.2005 13:08:49)

Polento tudi že pri 5 mes,dali pa nič niblo




Blink1 -> koruza, brokoli in obroki (28.2.2005 13:19:52)

Ja, polenta isto nima glutena. Raje to kot pšenični zdrob




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.2.2005 14:17:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Nincula -> koruza, brokoli in obroki (28.2.2005 14:27:18)

Čist sem pozabila na gluten. Mi smo narmeč dali Eriku polento, jo je z veseljem pojedel in ni bilo še nobene reakcije. Brokoli je oboževal, če ga je lahko prijel. Če pa sem naredila kašico, blek. Pa pri Erikovih sedmih mesecih še vedno dojim in ima le en drugačen obrok. In uspešno shajava.
LP Nina




Stran: [1]