Riževa kašica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tia&silvija -> Riževa kašica (27.2.2005 19:52:50)

Hallo vsem!

Rabim nasvet!

Stari smo 4 mesece in zvečer pred spanjem pojemo cca 150ml Comformila 2 v katerega vmešam dve merici riževe kašice.
Zanima me kdaj ste vašim pikicam začele dajati riževo kašico? Ali ste v začetku dajale samo malo riževe kašice tako kot jaz ali (in kdaj) ste napravile stekleničko riževe kašice kot piše na škatli?

Hvala vam za pomoč!

LP, S&T




Anonimen -> Riževa kašica (27.2.2005 20:02:42)

kašico ki jo narediš kot piše na škatli lahko daš le po žlički ker je pregosta :)smo pa začeli z žlico pri 4. mesecih ja

lp, lara




frutka_ -> Riževa kašica (27.2.2005 21:09:21)

Jaz sem mu začela dajati gris (iz riža od Alete-Nestle) kot piše na škatli pri 5-ih mesecih.Običajno za zajtrk ali večerjo in nikdar na flaško ampak vedno na žličko. Sicer ga dojim tako da fleške skoraj ne uporabljamo.

Dober :kuza:




tia&silvija -> Riževa kašica (27.2.2005 21:57:18)

Na škatli je napisana formula za hranjenje po flaški in formula za hranjenje po žlici.
Kako ste dajale svojim za papat na flašo ali na žlico in koliko ml? Če ste dale po žlički ste mu potem dale še mleka, da se je dost najedu ali ne (govorim pred spanjem)?

LP, S&T




frutka_ -> Riževa kašica (27.2.2005 22:03:05)

Jaz sem mu dajala za jesti na žličko.
Npr. pri 6-ih mesecih okrog 170ml vode in nato sem primešala potrebno količino kašice, da je bila gosta.

Zdaj pri 8-ih mesecih mu naredim pribl. 220ml prekuhane vode in nato potrebno kol. kašice, da je gosto.

Saj mu mleka na to kašico ne rabiš več dajati, ker je mleko v prahu dodano že v kašici.
Katero kašico uporabljaš?

Jaz kupujem Alete-Nestle in Mullerjeve.




tia&silvija -> Riževa kašica (27.2.2005 22:16:32)

Uporabljam od Milupe in na škatli piše, da se pripravi z adaptiranim mlekom!

Lp, S&T




Blink1 -> Riževa kašica (28.2.2005 8:52:06)

Hmmm... One ki se pripravijo z vodo so enostavnejše. Poskusi od Alete, kot je rekla Frutka. Meni je ful všeč, Neji pa tudi. Pa še malo vanilijeve arome ima not, tako da lepo diši. Jaz sem jo dodajala k sadnim kašicam za zgostitev.

če jo daš na flaško, narediš bolj tekočo. Jaz sicer še nisem, ampak bi verjetno uporabila od Aventa nastavek...tisti ki spreminja pretok in ima za take kašice veliko luknjo, da fajn teče.




Stran: [1]