|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 18 [19] 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: postojna in okolica
1.12.2008 16:18:56   
tejci01
onur  kako da si dobila vnetje? Ali imaš preveč mleka?

Danes pa mi otrdeva trebuh ali pa se naš mali tako nasloni že skoraj cel dan po par sekund in mine. Kaj misliš, so to kot neke vrste popadkov ali kaj? Ker ne vem več kaj naj si mislim. Ponoči me je v spodnjem delu trebuha malo žgečkalo, nato je nehalo. Čez kakšno uro pa me je začelo malo ščipat, samo tudi za kratek čas (brez bolečine). user posted image user posted image

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: postojna in okolica
1.12.2008 18:03:01   
onur
Vnetje sem verjetno dobila, ker tamala ni vse izstisnila iz dojke. Pa še bradavice imam ranjene. Vendar pa sem ravnokar provala z nastavkom in manj boli. Tako, da bo zdaj en čas pel nastavek. Za mleko ne vem kaj naj ti rečem, enkrat se mi zdi, da ga je dovolj, spet drugič, da ga je premalo. Bom provala, da bi jo samo dojila pa, da jo patronažna potem zvaga, če gre v redu gor.

Meni je tudi trebuh otrdeval, vendar ko so se začeli popadki me je bolelo. In na 10 oz. 5 minut se je bolečina ponovoila. Te kar stisne in samo čakaš, da mine. Spet druge pa pravijo, da jih je samo črvičilo in so bili to popadki. Ma boš že vedela ko se bo začelo. Sem tudi jaz mislila, kako bo, ali bom vedela. Ma ko se začne zares, te fejst boli.

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: postojna in okolica
2.12.2008 11:33:49   
baba84
ojla!

onur joj pa ne da si fasala lažji mastitis? grrr si ne znam predstavljat kako ti je verjetno neprijento jst nisem imela nobenih težav, sem si jih pa že pred porodom kakšni mesec prej mazala bradvice vsak večer z bepanthenom mogoče je tudi to pomagalo ;) da sem si jih že prej utrdila pa si jih zdaj s čim mažeš? najboljše da nekaj časa ne dodjaš in vidiš kako napreduješ ali pa mogoče prosti patronažno če bi ti lahko za kkašen dan odstopila tehtnico, da bi videla kaj je na stvari....

tejci01 popadki ja ko bojo pšrišli je 100% da boš vedela da je to to tud jst nisem bla prepričana prej al bom vedla al ne... Mene sicer hvala bogu niso boleli tkao kot onur vsaj tisti na začetku ne pol na konc je pa itak druga zgodba... ampak mene je tko kt nekakšen močnejši mensturalni krč stisnu in držu par sekund nisem mogla nič sam dihat pol pa popustil in spet po nekaj minutah... pa sem imela en dan prej lažne k sem že hotal jit pa se je vse končal naslednji dan so bli pa zares in ko sem se zavedla da jih imam že cca. 1 uro na 4-5min smo odpeketali po našo punčko :D

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: postojna in okolica
2.12.2008 11:36:28   
baba84
aja onur jaz sem uporabljala kremo lanolin med dojenjem in se je super obnesla, res če maš kej hujše so tudi komprese.. ampak ta krema je bla men super, ker je ni blo potrebno pred dojenjem spirat je lahko dojenček pil, ker druge moreš spirat...

(odgovor članu baba84)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: postojna in okolica
2.12.2008 16:58:00   
onur
Ma bradavice si mažem. Sedaj sem pa uporabila nastavek za dojenje. Ma saj ne vem kaj bi, ali pa je naša tamala tak 'požeruhek'. Danes sem jo dojila cca. 2 uri (videla sem, da je mleko in sem si ga nato stisnila še z roko), vendar je tamala še tulila ko sem jo dala v košek. Nato sem ji dala še dodatek 60ml in je vsega spila in nato zaspala kot polhek. Saj ne vem kaj naj naredim.
Drugač pa s tehnico je tako, da ima patronažna svojo pokvarjeno in si jo izposoja. Tako, da nič od tega. Ma saj ne bi rada vagala. Se mi pa zdi, da bom počasi kar prenehala z dojenjem, če bo tamala še toliko dodatka zraven pojedla.

(odgovor članu baba84)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: postojna in okolica
3.12.2008 8:06:31   
malcekvita
Onour iskrene čestitke še od mene, čeprav pozne user posted image user posted image .
Kako pa kaj vaša mala Petja? Ste se lepo privadili eni na druge, ali je to še v teku? Kako si preživela porod? Nekje sem zasledila, da si imela epiduralno. Je blo v redu?
Želim vam čim več poljubčkov, objemčkov in nasmehov user posted image in čim manj krčkov.

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: postojna in okolica
3.12.2008 9:52:02   
baba84
onur ja polagam ti na srce, da se ne trudiš preveč z dojenjem če ti ni več do tega in ja včasih je boljše videt otroka sitega, ko poje po flaški in imaš "mir" kot pa skoz neki po joškah gor in dol, da si že čist psihično paf... čerpav sem zagovornica dojenja, vendar tudi pri meni ko ni več šlo sem raj kr na adaptiranga šla pa je mala in jaz zadovolja ;) ja če res ne gre več pa si ga še stiskaj dokler bo šlo, da bo vseeno še malo tvojega mleka dobila ;) želim ti da se ti tole uredi! kakšne pa so noči?

(odgovor članu malcekvita)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: postojna in okolica
3.12.2008 11:51:02   
onur
Malcekvita, hvala za čestitke. Imela sem epiduralno. Ko sem jo dobila je bila amerika, do takrat pa trpljenje. Poglej malo nazaj, sem napisala porodno zgodbo. Drugi na druge se še privajamo.
Baba84, ma dojenje me ima, da bi kar opustila, ker sedaj polegpodoja zraven poje še 60ml AM, vsaj zjutraj je.

(odgovor članu baba84)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: postojna in okolica
3.12.2008 13:02:56   
baba84
onur sama veš kaj in kako ;)

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: postojna in okolica
3.12.2008 22:17:03   
Anonimen
Glede dojenja ti bom jaz povedala tole, da dobro razmisli kaj boš storila. Meni je še danes po dveh letih zelo žal in se ne morem sprijazniti s tem, da svojega otroka nisem dojila. Nisem dovolj vztrajala in danes, ko se soočam z alergijami, ki jih ima moj otrok mi je zelo zelo težko pri srcu. Bila sem v podobni situaciji, kot si ti in sem prenehala ker ni bilo podpore od nikjer. Če potrebuješ kakšen nasvet pa pokliči svetovalko za dojenje pa bi bo ona dala oporo, ki jo potrebuješ v teh trenutkih. Vedi, da je ni tako močne vezi z otrokom kot je dojenje.

lp

(odgovor članu onur)
  Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 10:09:32   
onur
Če sem se pač odločila, da ne bom dojila, pač ne bom. Ker je to zame in za dojenčico samo začran krog in obe trpiva. Ni pa nujno, da so alergije posledica nedojenja. Bolje, da sva obe zadovoljni, kot pa da je na sporedu samo črpanje, vnetja, neprestano neučinkovito dojenje (ker mala ne vleče), ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 13:54:27   
onur
Slišala sem, da ima Tejci01 fantka Martina. Več pa ne vem. Bravo! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 17:09:14   
Anonimen
Mislim, da po tako kratkem času ne moreš kar obupati. Dojenje ni nekaj kar steče, ampak se je potrebno malo potruditi in predvsem imeti veliko podpore svojih bližnjih. Ko bo mesec mino in boš imela še tako velike težave kot jih imaš sedaj pa razmišljaj o prenehanju. Potrudi se, sprosti se in uživaj v tem s svojo dojenčico pa po šlo. Daj se s kom bližnjim pogovoriti o težavah, ki jih imaš, drugače pa pokliči svetovalko za dojenje. 

(odgovor članu onur)
  Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 17:33:40   
baba84
oo čestitke za fantka Tejci01 Martina velik caratnja in čestitke tudi očku!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 18:24:13   
janja 27
tejči tudi od mene čestitke za fantka Maritnauser posted image user posted image user posted image user posted image upam da je šlo vse okuser posted image user posted image user posted image

mi smo ok metka raste k goba sploh ne morem verjet da ima že dva mesecauser posted image user posted image user posted image meni je dojenje lepo steklo..dojim obrok samo iz ene joške in se dojiva na tri ure žez dan ponoči mi pa že potene 7 ur skupi poje in potem še 3 do 4 urce kar je supecauser posted image user posted image user posted image edino kar polivamo ma to ni panike sem vajen aže od mance..mal več perem in seveda preoblačim sebe in njo pa še kake obiske mi polijeuser posted image user posted image user posted image user posted image

onur ti se sama odloči kaj in kako boš pri dojenju in ne poslušaj raznih nasvetov kaj in kako..če boš boš če ne pa se tud svet ne bo podrl....je ogromno otrok k so zrasli na aptamliu pa celo na kravjem mleku..glede alergij pa tkole moja kolegica je tud dojila polno začela uvajat gosto hrano po 6 mesecu pa je dobil otrok alergijo...user posted image tolk za info da se ne boš kaj sekirala.....
pri manci sem imela tud jaz na začetku malo problemov mi je dojenje steklo komaj po mesecu dni prej sem morala dodajat zvečer no potem k je steklo ni bilo problmeov sem pa sedaj pri manci čist drgače štartala na začetku pa mi ni bilo potrebno nič dodajat...manco sem dojila 10 mesecev s tem da sem pri 4 mesecih in pol začela z uvajanjem goste hrane in sedaj bom naredila enako..ne glede na druga mnjenauser posted image user posted image user posted image da moraš kao6 mesecev dojit..pri 8 je že skoraj vse jedla in tud dobila domače kravje mleko namreč tašča ima doma krave in ji prav nič ne manjka.....nisem nikoli kupla kakega aptamila 2 al 3 itd.....




_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu baba84)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 20:34:13   
malcekvita
Tudi jaz čestitam Tejči01 in želim vse dobro user posted image user posted image user posted image user posted image . Bravo punce, ene ste dale preizkušnjo skozi, mene to še vse čaka čez 17 tednov... Moram rečt, da sem čisto, čisto mičkeno nervozna kadar pomislim na porod... Sej vem, sej vem, moram pozitivno razmišljat, samo poooozitivnoo user posted image

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: postojna in okolica
4.12.2008 20:37:25   
malcekvita
aja punce sem vam že povedala, da bomo dobili fantka? Tako se je videlo na morfologiji, jaz sem pa itak imela občutek, da bo sin, ker si deklice nisem čisto predstavljala user posted image . Pa sej v končni fazi sploh ni važno kaj je, glavno, da je otročiček zdrav user posted image

(odgovor članu malcekvita)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: postojna in okolica
5.12.2008 11:04:57   
onur
Živjo! Danes sem malo prišla k sebi. Fasala sem mastitis, vročino, ... Petja je pridna in ima že 3700g. Drugač pa jo malo krčki zvijajo med spanjem. Upam, da bo boljše.

(odgovor članu malcekvita)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: postojna in okolica
5.12.2008 22:12:26   
Anonimen
onur, kot vzpodbudo: http://med.over.net/forum5/read.php?94,5015947

(odgovor članu onur)
  Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: postojna in okolica
6.12.2008 11:05:53   
onur
Anonumen, sem si že dost pomagala s tem forumom. Malo še dojim, vendar ji tudi dodajam, saj ponoči poleg mojega dojenja 40 min, spije še 60 ml dodatka, pa se zbudi že čez 2,5 uri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: postojna in okolica
6.12.2008 12:21:37   
baba84
janja 27 že dva meseca uhhh kako hiti čas.. pa sem i zdi kot bi včeri zvedla za mašo.... jooooj gre čas hitr! No lepo, da ste super pa manca kejbolj lubosumno gleda na sestrico?

onur ti poslušej sebe sama najbolj veš kaj bo zate in otroka dobr! itak nobena mama noče naredit kaj kar bi škodilo otročku ;)

malcekvita fantka oo čestitam.. jst si pa prvič nisem "predstavljala" kaj bi počela z fantom no pa smo dobila pupo kaj bo pa zdej bomo pa vidli mogoče že drug teden izvem se pa nič ne bojim, da nebi vedla kam z fantom haha

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: postojna in okolica
7.12.2008 18:53:10   
onur
user posted image Evo ena slikica.

(odgovor članu baba84)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: postojna in okolica
8.12.2008 11:28:19   
baba84
user posted image ooo kakšna lepotička!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: postojna in okolica
8.12.2008 12:03:56   
barboom
Evo še mene po dolgem času!
Kako ste kej?
Najprej čestitke Tejči za sinčka! Bravo vidva! user posted image user posted image
Malcekvita, tudi mene je že kar malček strah, pa sem šele na polovički ma vsakič ko pomislim me kar stisne... ma sej bomo tud me dale to skozi...

Onur... upam da se bosta obe hitro poštimale... je prava lepotička tvoja hčerkica! user posted image

Jaz imam pa morfologijo šele 19. 12 že komej čakam da zvem kaj mam v trebuščku; fantka al punčko... me je moj čisto premamu s tem firbcem...

Grem kuhat kosilo, lepo se imejte!

(odgovor članu baba84)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: postojna in okolica
13.12.2008 17:11:50   
onur
Živjo. Kaj vse štrajkate. user posted image user posted image user posted image user posted image Grem večkrat gledat, če kaj klepetate, pa nič od vas. Kaj je zdaj to? Mi smo v redu, kakor kakšen dan in kakšno noč. Mala bolj podnevi spi in jo zbujam. Jo še dojim, vendar tudi na joški zaspi. Včasih pa ji dam še dodatek, kakor ocenim.

(odgovor članu barboom)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 18 [19] 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 18 [19] 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?