kdaj naročate kurilno olje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


April -> kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 19:30:39)

Vidim, da jih veliko že sedaj poskrbi, da so cisterne polne pred naslednjo kurilno sezono.
A je septembra, oktobra res tok dražje, da se splača naroćit že sedaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lotoska -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 19:33:05)

Mi smo ga že aprila, ker ga je čist zmanjkalo. Opažam da se ga ne splača več septembra naročat. Ker se letos od aprila se še ni toliko pocenil, da bi bila ta teorija potrjena.




ZARA -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 19:36:01)

En teden nazaj.




amaya -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 19:43:34)

Kaj ni da je bila celo en reklama od OMV nekaj v zvezi s časom naročanja?




ZARA -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 19:47:08)

Če mene sprašuješ, amaya, nimam blage. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




amaya -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 19:51:01)

Ma ja dej, ki je bila na reklami tista bivša od Jana Plestenjaka...Martina ali kaj že.....pa sta dva nonota sedela na neki klopci...ah vse sem zmešala...




N _ B -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 20:21:42)

Mi smo cisterno napolnili pred slabim mesecem, ker ga je zmanjkalo. Sedaj je polna in upamo, da bo za eno leto mir.




mojsoncek -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 20:41:38)

Sicer imamo plin ampak nima veze. Trudimo se, da ujamemo kaksno poletno akcijo, ce ne pa preden nam ga zmanjka. 




Angellina -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 20:58:17)

Vedno poleti. Ta teden nam pripeljejo še drva, čist tko za vsak slučaj. Moramo pa olje vsako leto januarja ponovno naročit, ker nam ga zmanjka. Babi rada zrači, pa pol kr pozabi, da zrači, ker ma preveč dela z pritoževanjem, da jo zebe. Začaran krog.
Sem ravno zadnjič razmišljala, kako drago je ogrevanje in kako šele bo. Mi na zimo poprabimo cca 500 ooo bivših tolarjev. Kako se bodo ogrevali tisti, ki še za sproti nimajo?




zvesta -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 21:00:14)

Mi smo šli z olja nazaj na drva. Bistveno ceneje. Imamo kombinirano peč in olje vklopimo samo ko fejst stisne mraz... Tako imamo 3000 litrov olja že tretjo sezono, pa bo vsaj še za eno...




maja24 -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 21:02:00)

Ponavadi marca al pa februarja




Jessy -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 21:41:03)

Vedno naročamo v maju ali juniju. Letos gredo cene itak vsakih 14 dni gor, tako da nima smisla čakati. Pocenilo se verjetno ne bo še lep čas - do konca mandata Busha. Upam, da bo potem kaj bolje, drugače bomo mi prešli nazaj na drva.




lojzika -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 22:21:04)

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Mi smo šli z olja nazaj na drva. Bistveno ceneje. Imamo kombinirano peč in olje vklopimo samo ko fejst stisne mraz...


Pri nas doma pri starših smo tudi presedlali nazaj. Ampak takrat ko stisne mraz so veliko boljša drva vsaj pri na. Je veliko topleje in se mi zdi da olje ne segreje tako fajn. Za poleti sta pa starša nabavla toplotno črpalko. Jaz sem že 5 let govorila naj končno zrihtata še to, a me ni nihče upošteval, a sedaj končno ni potrebno vsak dan kuriti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Jaz sedaj živim v bloku in sem res zelo zelo vesela ker mi ni treba za vsako "gor nadevat" predno grem na rekreacijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




blustar -> RE: kdaj naročate kurilno olje (8.7.2008 22:26:31)

Se mi zdi, da sem nekje brala, da ima Petrol zdaj eno akcijo. Sicer bo pa odvisno od cene nafte - poglej si kakšne članke o tem, jih je zdaj polno. Napovedi za ceno nafte so v glavnem za gor, čeprav pravijo tudi, da bi tudi ta balon moral počit.




skokica01 -> RE: kdaj naročate kurilno olje (9.7.2008 9:25:43)

Logika postavljanja cen bencina, kurilnega olja ali česarkoli drugega, kar nas greje ali poganja naše avte, je žal izgubila smisel in ne velja več, tako kot je veljalo včasih, da čez poletje cena pade. Mi smo zato že v začetku junija naročili kurilno olje. Septembra pa se definitivno ne splača čakat, ker ko se dvigne povpraševanje, se dvigne tudi cena.






KIKI**** -> RE: kdaj naročate kurilno olje (9.7.2008 9:58:48)

IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Sicer imamo plin ampak nima veze. Trudimo se, da ujamemo kaksno poletno akcijo, ce ne pa preden nam ga zmanjka. 


Tud mi imamo plin in se ga najbolj splača kupiti poleti, ko imajo akcijo in je pri scisterni skor 100 € razlike kar pa ni malo. Ampak mi smo ga kupili maja ko se je že letos 2. podražil tko da smo kr dobr plačal ampak smo ga rabli ker je bla prazna, pa še peč smo menjali in smo mogli kupit za probo. Imamo pa vodo na plin poleti, kurjavo in vodo pozimi poleg tega pa še kuhamo na plin+ tašča ima plinsko pečico.




Stran: [1]