|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:21:04   
Anonimen
sam to še dodamuser posted image ne morm da nebi, nouser posted image

fajn za tvoje otroke, verjetno majo tud fajn gene, zdrave hrbtenice, ni blo kej narobe pr porodu, ni blo hude zlatence itd. itd.
sam načeloma so to stvari k jih ne vemo, a ne....ne vemo a je otrok podedoval za en drek hrbtenico po teti iz sedmega kolena, ne vemo če je bil mogoče kak center v možganih slabše preskrbljen med porodom, mogoče celo kakšna manjša krvavitev, k  zanjo sploh ne vemo....za takega otroka pa bo tako ravnanje nevarno...sej če je otrok 100%, pol mu to najverjetneje ne bo škodilo, samo ker tega ne vemo, se pač vsak otrok obravnava kot rizičen. tko nekako. in zato to ne pomeni, da če so tvoji ok, da bodo pa vsi in da lohk rečeš da je tako ravnanje ok. sam touser posted image
zdej grem pa lečuser posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:24:38   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105
Koliko stare pa nosite tko čez rame? Jaz našega user posted image  ne upam tko nosit- je pa star 2 meseca.
Se kaj spomnite, kdaj naj bi pa glavico že sam vsaj približno držal pokonci?


Naš ima mesec in pol - na rami ga nosim v položaju podiranja kupčka, z eno roko ga držim pod ritko, z drugo pa mu podpiram vrat in glavico.



Enako. S tem da ga jaz tako nosim kvečjemu pet do deset minut, ker se mi ga preprosto ne da nosit in ker sem slaba mama, ga potem položim ali v ležalnik ali na igralno blazino ali pa v posteljo.  

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:35:27   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

1. Imam dve odlično razviti hčerki - ena ima 9 let in je pri vsakoletnih testiranjih za športni karton ena izmed najboljših med svojimi vrstniki na šoli, da ne govorim o aktivnih treningih baleta, mažoretk in še česa. Druga ima 3 leta in po igralih pleza kot 5-letnik. Obe sem kot user posted image  ogromno prenosila na rami. Starejšo celo v tako (zadnje čase) stigmatiziranem kengurujčku.



No, tudi jaz sem bila v osnovni in srednji šoli med najboljšimi (tudi najboljša) v vseh testiranjih. Pa me je vseeno skozi vse šolanje ob sedenju bolela hrbtenica.


_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dviganje dojenčka
5.7.2008 7:41:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
in zato to ne pomeni, da če so tvoji ok, da bodo pa vsi in da lohk rečeš da je tako ravnanje ok. sam touser posted image


Ponavljam: preberi moj podpis.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dviganje dojenčka
5.7.2008 7:42:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105
Koliko stare pa nosite tko čez rame? Jaz našega user posted image  ne upam tko nosit- je pa star 2 meseca.
Se kaj spomnite, kdaj naj bi pa glavico že sam vsaj približno držal pokonci?


Naš ima mesec in pol - na rami ga nosim v položaju podiranja kupčka, z eno roko ga držim pod ritko, z drugo pa mu podpiram vrat in glavico.



Enako. S tem da ga jaz tako nosim kvečjemu pet do deset minut, ker se mi ga preprosto ne da nosit in ker sem slaba mama, ga potem položim ali v ležalnik ali na igralno blazino ali pa v posteljo.  


Točno tako izvajam vse skupaj tudi jaz user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dviganje dojenčka
5.7.2008 7:55:02   
špelin@
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
1. Imam dve odlično razviti hčerki - ena ima 9 let in je pri vsakoletnih testiranjih za športni karton ena izmed najboljših med svojimi vrstniki na šoli, da ne govorim o aktivnih treningih baleta, mažoretk in še česa. Druga ima 3 leta in po igralih pleza kot 5-letnik. Obe sem kot user posted image  ogromno prenosila na rami. Starejšo celo v tako (zadnje čase) stigmatiziranem kengurujčku.

No, tudi jaz sem bila v osnovni in srednji šoli med najboljšimi (tudi najboljša) v vseh testiranjih. Pa me je vseeno skozi vse šolanje ob sedenju bolela hrbtenica.


Tudi mene, dokler me niso naučili pravilne drže, da nisem bila vedno vsa "puklasta". Pa me niso kot user posted image  kaj dosti nosili v pokončnem položaju, kengurujev pa sploh še ni bilo.
Na srečo moja osnovnošolka nima teh težav user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dviganje dojenčka
5.7.2008 17:01:54   
gajči
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@


Tudi mene, dokler me niso naučili pravilne drže, da nisem bila vedno vsa "puklasta".


Če se ti trudiš pravilno držati, da te ne boli hrbtenica, zakaj ne bi torej s pravilno držo začeli že pri dojenčku in vztrajno zagovarjaš nekaj kar se je izkazalo za slabo user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dviganje dojenčka
5.7.2008 20:54:10   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: gajči
Če se ti trudiš pravilno držati, da te ne boli hrbtenica, zakaj ne bi torej s pravilno držo začeli že pri dojenčku in vztrajno zagovarjaš nekaj kar se je izkazalo za slabo user posted image


Ponavljam: po mojih izkušnjah se ni izkazalo za slabo. Res pa ne vlačim otroka po rami cel ljubi dan, ampak nekajkrat po par minut, ker se tokrat držim načela, da ga raje odlagam, ker nimam petih parov rok. Pa kaj ste nekatere polpismene?

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dviganje dojenčka
5.7.2008 21:12:26   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Kako ve dvigate in spuščate svoje štručke? Ali jh prevalite na bok in nato dvignete, spustite postrani?

Ja. Kar se nošenja tiče... mi smo ga morali nositi pokonci zaradi hudega refluksa, seveda pa je zato kasneje zaradi ekstenzijskega vzorca moral hoditi na nevrofizioterapijo.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dviganje dojenčka
6.7.2008 15:18:54   
jana81
no jst ga ne dvigujem z boka, ker mi tega ni nihče pokazal, mu pa vedno podprem hrbtenico ko ga dvignem.
Pa tud v pokončnem položaju ga včasih nosim, in to takrat ko mu v nobenem drugem položaju ne paše. Mi pa ne pediatrinja na 1 posvetu in ne pediater na pregledu nista rekla da je to narobe.
Špelin pa vidim da so se spet na tebe spravle ??user posted image
 
Bambina a mi zaupaš kako si naredila da imaš v podpisu pisane-barvne črke??

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




zanositev
xtinchy

V kolikšnem času ste prvič, ko ste se odločili, zanosili?

v 3 mesecih (65%)

čez pol leta (11%)

čez 9 mesecev (4%)

čez 12 mesecev (3%)

več kot 12 mesecev (11%)

s partnerjem ne moreva imeti otrok po naravni poti (6%)


Število vseh glasov: 410

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!