Železo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


hugolina*** -> Železo (4.7.2008 13:29:05)

Zmankalo mi ga je že pred 10dnevi na dopustu. Ta teden je bila zdravnica na dopustu in ga lahko dobim šele naslednji teden. Koliko časa je lahko otrok brez železa. Dajem mu pa logofer ali retafer nekaj takega.




aluš -> RE: Železo (4.7.2008 14:26:02)

Najbrž odvisno od tega, kako slabo krvno sliko ima. Ko je imel moj tamali pri devetih mesecih prenizek HGb, smo naredili ene kuro (mislim, da ena, največ dve steklenički), pa je bilo potem OK. Je rekla pediatrinja, fa naj bi to zadostovalo za nekaj časa. No po tem ga nismo več jamali, star je pa 4,5 let.

Sicer pa mora njegovo zdravnico nekdo nadomeščat in je dolćžan tudi naposat recept, če je potrebno. Tako, da če je treba da se "železov sirup" jemlje še naprej, bodi tečna. Ker drugač danes itak nikjer nič ne dosežeš (skoraj 99%).




Naja30 -> RE: Železo (4.7.2008 16:17:57)

IZVIRNO SPOROČILO: aluš
Sicer pa mora njegovo zdravnico nekdo nadomeščat in je dolćžan tudi naposat recept, če je potrebno. Tako, da če je treba da se "železov sirup" jemlje še naprej, bodi tečna. Ker drugač danes itak nikjer nič ne dosežeš (skoraj 99%).


Se strinjam s tem. Mora nekdo nadomeščat in sprejet otroka v času odsotnosti P.

Če bi imela Ferrum lek sirup, ga imam jaz enega doma, ker ga mala ni več rabila jemat. Seveda neodprtega. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




nananaja -> RE: Železo (4.7.2008 16:18:31)

meni so navadno predpisali nadaljno jemanje železa po preiskavah, če se stvar ni izboljšala. če bi bila raven železa zelo nizka, bi zdravnica najbrž predpisala kontrolo krvi, drugače pa je najbrž predpisala samo določeno količino, po kkateri pričakuje izboljšanje, v tem primeru tudi ni nujno, da takoj dobiš nov recept in bo vse vredu.
seveda pa vseeno lahko vprašaš tistega zdravnika, ki njeno nadomešča.





Pia77 -> RE: Železo (5.7.2008 0:49:22)

Bo pač trajalo malo dlje, da si bo naredil zalogo železa. Zaradi 3-tedenske pavze pri jemanju pa verjetno ne bo nič hudega.
Sicer pa... morda ti ga posodijo v kakšni (privat) lekarni?




Stran: [1]