Kakšne igračke? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Kakšne igračke? (24.2.2005 20:02:21)

Kakšne igračke imajo kaj vaši 4-mesečniki? Ne vem kaj bi mu kupila, da bi mu bilo ful zanimivo, saj se vsega kar hitro naveliča. Sedaj imamo razne ropotuljice, žogico, plišaste in tekstilne igračke, most z igračami, otroško televizijo, ki poje in se medvedki sprehajajo, pa tisto zadevico z živalskimi glasovi, ko pritisneš na gumb. Saj mu je vse nekako zanimivo, ampak jaz bi kaj takega s čimer bi utrjeval svojo motoriko :zmeden:.

LP; Bejba




mamsi -> Kakšne igračke? (24.2.2005 20:12:53)

Jes sm svoji dajala predvsem različne materiale različnih oblik v tem času. Takrat najbolj dojemajo barve, oblike in materiale. Če mu je igrača zanimiva, jo bo želel obračat na vse načine in jo preizkusit s prstki, usti,.... Pri nas je šlo vse v poštev, kuhavnice, metlice za sneg, škatlice lesene, baloni, ropotuljce, plastične posodice, gumijaste živalce, mašnice, trakovi, papir, napihnjena vrečka :sloncek:(fino šumi),... Še in še, kar lahko nese v usta, ni treba da je ravno kupljeno, važno je, da se seznani z materiali in oblikami, ki so na otip različne, saj motoriko pri tem avtomatsko razvija. Kej bolj zahtevnega nima smisla, saj v tem času samo preizkuša z usti in prstki.




Anja167 -> Kakšne igračke? (24.2.2005 20:25:53)

Glede na naše izkušnje: ne kupovati ničesar. Ne vem, a danes res ne zanjo več zanimivih igrač delati ali kaj? Veliko otrokom je najbolj zanimivo vse, samo da ni igrača. Naš ima (je imel v tistem času) tudi najraje jogurtove lončke, platične škatlice od bonbonov, škatlice, ki jih mami napolni z makarončki in zalepi, da ropotajo, reklame, da jih trga, itd... Res škoda denarja za nezanimive igrače.




Blink1 -> Kakšne igračke? (24.2.2005 20:52:53)

Mala Merkatorjeva vrečka, ki fajn šumi, pa papirčki not:zmeden::):zmeden: Prekaša vse drage in lepe igrače:((




HuAnita -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:05:10)

trganje časopisov oziroma tistih kupov oglasnih zloženk, ki jih dobivamo na tone v nabiralnike...:bravo:




kiki.l -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:11:54)

Se strinjam. Moja je stara sedem mesecev pa je vse v stanovanju 100 % bolj zanimivo kot igrače. No, razen knjig.:love::love::love:




Anonimen -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:14:31)

:)-Pri nas papirji ne pridejo v poštev, ker nosi vse v usta. Najzanimivejša ta hip pa je vrečka od cik-cak vate, v kateri mora bit še majčkeno vatke in vrečka mora bit seveda zavezana, da do vatke ne pride. Pa super je flaška od actimila-toooook fajn gre v ustka:)-8), pa plastična žlička, pa srček na mamini verižici9nebesa, pa trakci od slinčka (tistega, ki tisti hip ni okoli vratka). No, ja, pa kakšna igračka tudi. Ampak vsa drugo je dosti bolj zanimivo:)
Pozdravčke, Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:




BUČKO -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:16:30)

Trganje reklam to je za našega:duda:zakon:sloncek:




Anja167 -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:30:14)

Prazen Actimel ima pa naš tudi rad. Tudi za kopanje je fajn...




Anonimen -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:32:23)

Pa mašne od daril.




filipinka -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:38:21)

papirnati robčki, zaprti seveda v paklu. Pa vse vsrte vrečk!




Pikca -> Kakšne igračke? (24.2.2005 21:55:26)

Prazne škatlice od hladilnega mazila, lončki od sladoleda, od igrač pa ima najraje navadne kocke (mehke, polnjene s peno).




PIAF -> Kakšne igračke? (25.2.2005 9:02:42)

Pa jim vse to dovolite nesti v usta??
Naš ima tudi rad vse drugo kot igrače, a sem vedno zraven, da ne daje v usta, saj je škodljivo.
Zadnjič sem brala celo v eni knjigi, da so te reklame ful nevarne, ker je notri veliko svinca in vpliva na otrokov IQ.
Ne vem, tako sem prebrala....




bini -> Kakšne igračke? (25.2.2005 10:08:11)

ja, tud naša bi vse črke na reklamah pojedla... takrat sem zraven da ji to preprečim oz. se učiva kaj pomeni če mami na glas reče NE - najprej me pogleda, potem se čudi, nato pa nese nazaj v usta :love::love:..
sicer pa bomo tud pri nas vse igrače kar pospravli za nekaj časa - mogoče bodo čez kak mesec spet zanimive 9nebesa.. do takrat pa posoda, pokrovke, actimeli -prazni itd.




Stran: [1]