suha koža, temenca - vaš nasvet (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Pilar -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 17:40:28)

Ok, spet vas nekaj prosim: Naš:duda: ima po telesu kar suho kožo. Kaj naj naredim, da ne bo tako suha?

Za temenca pa sem brala, da nekatere namažete z maslom :zmeden:,...no še kakšen nasvet mogoče?

Pa že vnaprej vam hvala :rozica:




tinica -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 18:07:06)

Naš je imel tudi zelo suho kožo zlasti po obrazo. V lekarni sem kupila kremo BebiVal, ki mu zelo pomaga in moram reč, da ima sedaj čudovito kožo.:sloncek:




LIALIA -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 18:08:21)

Za suho kožo je Linola fett kopel zakon. Za temenca pa Linola fett krema. Oboje se dobi v lekarni. Naša ima bol občutljivo kožo in ji vsakič, ko jo kopam, dam v vodo malo te kopeli in njena koža je takooooo mehka in gladka.




CUKRČEK -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 18:13:10)

Moja mala je za temenca dobila mešanico olivnega in ricinusovega olja in je pomagalo. Dovolj je tudi že navadno olivno olje.

lp




Pi-kica 1 -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 18:24:16)

Jaz ga namažem tam, kjer ima suho kožo, s hladilnim mazilom, pa je hitro boljše. S temenci pa se mi borimo že dva meseca, pa še ni videti konca. Glavico mu namažem z mandljevim oljem, čez nekaj časa pa mu sčesem temenca s krtačko dol. do večera jih ravno odpravimo, zjutraj pa so spet tu :zmeden2:

LP

Pi-kica




lidia -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 18:36:13)

Jaz sem temenca odpravila z olivnim oljem, cca. 1 uro pred kopanjem namazala bučko.

Proti suhi koži jaz dam v vodo pri kopanju nekaj kapljic mandljevega olja, potem pa malega še namažem, fajn vtrem z masažo, s tem oljem. Zadostuje.




CUKRČEK -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 18:47:01)

Še to sem pozabila, da sem glavico namazala z olji in dala gor kapico ter pustila čez noč. Zjutraj pa s krtačko zdrgnila in oprala glavo.




nežre -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 19:34:17)

Za suho in občutljivo kožo je nam zdravnica priporočila Eucerinovo oljno kopel, za trdovratna temenca pa Oronazol zdravilni šampon (oboje dobiš v lekarni). Eucerinova kopel je fantastična, vendar ga po njej vseeno namažemo še z belo bazo z olivnim oljem. Oronazol šampon pa uporabljaj samo 1× tedensko.




ZARA -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 19:40:54)

oj Pilar...
Jst Zaro mazem kar z olivnim oljem,kupljenim v lekarni in tud temence smo kar z tem odpravl...je pa res da jih skorej ni imela!!




Anonimen -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 19:51:12)

Za temenca nam je zdravnica predpisala losijon Elocom (na recept) in v treh dneh smo jih popolnoma odpravili, pa je bila kar debela plast.
Najprej pa smo preizkušali domače recepte "olje-kopel-frotirka-krtača" pa ni pomagalo.




sena -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 22:28:36)

Tudi mi odpravljamo temenca samo z olivnim oljem. Namažen in potem jo češem. Tako ji paše:)-, da mi je zadnjič skoraj zaspala zraven. Delam pa to vsakih nekaj dni, čim opazim, da se pojavljajo.:racka:

LP




Skabi -> suha koža, temenca - vaš nasvet (24.2.2005 23:38:36)

Eucerin je zakon za suho kožo. Navlaži kožo in posuši denarnico (olje za tuširanje stane 1800 sit!)




Stran: [1]