|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prezivnina
24.2.2005 12:19:02   
mia-1
A mogoce katera ve kako se na sodiscu ureja prezivnina ce ocetovstvo podpises na maticnem uradu?( pred rojstvom otroka) Ker baje na CSD-ju ob podpisu dobis nekaksen papir s katerim gres potem na sodisce.A moras it se vseeno na csd podpisat ceprav si ze na maticnem uradu vse uredil.A lahko prezivnino urejas na sodiscu se preden se otrok rodi?(ce bo oce otroka potem daljsi cas odsoten) Hvala za pomoc LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   prezivnina
24.2.2005 16:55:40   
Gina
Ne vem, zakaj moraš na csd, če gre stvar zdaj preko sodišča. Kako boš urejala očetovstvo pred otrokovim rojstvom mi sicer ni čisto jasno, ampak mogoče se pa kje da. Vložiš tožbo ali sporazumni dogovor o preživljanju otroka in preživnini na sodišče in po moje je to to. Potem pa itak čakaš....in čakaš....in čakaš....Groza, pa naša sodišča.

(odgovor članu mia-1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   prezivnina
25.2.2005 7:20:09   
wawa
:)hoj upam da ti bo tole kaj v pomoč:)

(1) Če starša ne živita ali ne bosta več živela skupaj, se morata sporazumeti o varstvu in vzgoji skupnih otrok v skladu z njihovimi koristmi. Sporazumeta se lahko, da imata oziroma obdržita oba varstvo in vzgojo otrok ali da so vsi otroci v varstvu in vzgoji pri enem od njiju ali da so eni otroci pri enem, drugi pri drugem od njiju. Če se sama o tem ne sporazumeta, jima pri sklenitvi sporazuma pomaga center za socialno delo.
(2) Če se starša sporazumeta o varstvu in vzgoji otrok (sama brez CSD - pospišeta sporazum - kot neko pogodbo), lahko predlagata, da sodišče v nepravdnem postopku izda o tem sklep. Če sodišče ugotovi, da sporazum ni v skladu s koristjo otrok, predlog zavrne.
(3) Če se starša tudi ob pomoči centra za socialno delo ne sporazumeta o varstvu in vzgoji otrok, odloči sodišče na zahtevo enega ali obeh staršev, da so vsi otroci v varstvu in vzgoji pri enem od njiju ali da so eni otroci pri enem, drugi pri drugem od njiju. Sodišče lahko po uradni dolžnosti tudi odloči, da se vsi ali nekateri otroci zaupajo v varstvo in vzgojo drugi osebi. Preden sodišče odloči, mora glede otrokove koristi pridobiti mnenje centra za socialno delo. Sodišče upošteva tudi otrokovo mnenje, če ga je otrok izrazil sam ali po osebi, ki ji zaupa in jo je sam izbral in če je sposoben razumeti njegov pomen in posledice.
(4) Zahtevi iz prejšnjega odstavka mora biti priloženo dokazilo pristojnega centra za socialno delo, da sta se starša ob njegovi pomoči poskušala sporazumeti o varstvu in vzgoji skupnih otrok.

TOREJ POVZETEK:
1. Lahko se sporazumeta sama in to predložita na sodišče: zraven napišete, da naprošata da se o tem odloči v nepravnem postopku in naj sodišče izda sklep o tem

2.če raje vidiš potem to naredita pri CSD a je nadaljni potopek enak, dogovor predložiš sodišču in podaš prošnjo kot pod točko 1.

3. če se ne moreta sporazumeti pri CSD - tožba

Kolikor vem ni problem, če je otrok še ne rojen, lahko vseeno skleneta dogovor

Lep pozdravček!

(odgovor članu mia-1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako povečati možnosti za zanositev
To so načini za hitrejšo zanositev - spremljanje plodnih dni, zdrav življenjski slog in redni spolni odnosi. Ob težavah ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kam z otroki za noč čarovnic 2024?
Letos bodo noč čarovnic po Sloveniji zaznamovali številni dogodki za otroke, od zabavnih delavnic do strašljivih dogodiv...
Zdravo prehranjevanje se začne že v vrtcu
Marjeta Podpečan, odgovorna za prehrano predšolskih otrok v zavodu Kranjski vrtci, nam je pojasnila, zakaj pogosto vklju...




Za doječe matere.
пеперутка16

Malo čudno vprašanje, ampak me zanima, ali so doječe mamice poskusile svoje mleko?