zbijanje vročine z kopeljo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


madasa -> zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 15:57:29)

kako se že otroku zbije vročino v vodi?
Ali je prav da ima voda stopinjo manj (če ima otrok 38 potem ima voda 37) in ga položim v vodo vmes pa dolivam hladno? Ohlajam pa do 36.6 ?
Lp




špelin@ -> RE: zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 16:14:10)

KLIK

"Otroka golega položimo v banjo napolnjeno z vodo, ki je segreta na 1 stopinjo manj od njegove trenutne telesne temperature, torej če ima otrok 39° C naj bom voda najmanj 38° C, če bo nižja temperatura bo otrok ričal, kopel pa ne bo imela učinka, ker se bo telo pospešeno začelo ogrevati in stvar lahko še poslabšalo. Nato vodo postopoma ohlajamo z dodajanjem hladne vode do normalne telesne temperature. Otroka po nekaj minutah vzamemo iz banje ga obrišemo in oblečemo. Ne bojte se, otrok pri takšnem zniževanju ne bo še bolj zbolel, lahko pa mu boste preprečili vročinske krče."




lukec -> RE: zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 16:20:47)

Pri nas kopeli niso prav nič pomagale.




madasa -> RE: zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 17:57:23)

No otroku sva s kopeljo zbila vročina iz 38 na 37,2. Kako dolgo pa sedaj zdrži ta temparatura. Ali mu moram zdaj meriti vročino vsake pol ure ali kako?
Ko daš svečko pol je mir kake 4 ure kako pa je tu pri kopelji? Ve mogoče kdo?




sandra85 -> RE: zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 21:15:54)

pri nas so kopeli ful pomagale [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] pa še uživa v vodi.
banjico sem napolnila z vodo, ki je imela 37°C in počasi ohlajala do 33°C, on razlike niti opazil ni. mani v knjižici tako piše, pa tudi P mi je rekla, da se ohlaja nekje na 30-33°C

to sem naredila pred spanjem, ampak sem mu vseeno dala še pol žličke calpola




sandra85 -> RE: zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 21:17:18)

IZVIRNO SPOROČILO: madasa

No otroku sva s kopeljo zbila vročina iz 38 na 37,2. Kako dolgo pa sedaj zdrži ta temparatura. Ali mu moram zdaj meriti vročino vsake pol ure ali kako?
Ko daš svečko pol je mir kake 4 ure kako pa je tu pri kopelji? Ve mogoče kdo?

lahko se hitro dvigne (ja, recimo pol ure) zato mu pred spanjem izmeri T in daj žličko calpola




Naja30 -> RE: zbijanje vročine z kopeljo (24.6.2008 21:17:33)

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

pri nas so kopeli ful pomagale [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] pa še uživa v vodi.
banjico sem napolnila z vodo, ki je imela 37°C in počasi ohlajala do 33°C, on razlike niti opazil ni. mani v knjižici tako piše, pa tudi P mi je rekla, da se ohlaja nekje na 30-33°C

to sem naredila pred spanjem, ampak sem mu vseeno dala še pol žličke calpola



Isto. Pomaga pa res zelo!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.6.2008 21:32:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




frutka_ -> RE: zbijanje vročine s kopeljo (24.6.2008 23:22:05)

Pri nas tudi pomagajo. Samo da ne boš ponovila naše napake. Otroku postopoma prilivaš hladnješo vodo. Jaz sem mojega kar v mlačno dala in je bil taki vik in krik...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] da mi je še zdaj hudo.




Stran: [1]