Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


rozi81 -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 14:51:39)

Ali je res da se ne sme uporabljati mehčalca?
Na kaj mormo bit še pozorne?

Hvala za odgovore.

LP S




kaja11 -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 14:58:36)

Jaz ne uporabljam mehčalca, pa na dodatno izpiranje dam. Moj malček ima izredno občutljivo kožo, tako, da še pri 4m tako delam.





Anonimen -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 15:11:10)

Res je, do 1 leta naj ne bi uporabljali mehčalca in dali na dodatno izpiranje. Jaz sem vedno prala brez mehčalca, na dodatno izpiranje na ponavadi nisem dala.




Lenny -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 15:12:46)

Meni so svetovali, da naj mehčalca ne uporabljam, pa tudi doziranje praška naj ne bi bilo pretirano. Pa smo tako tudi delali kakšno leto, morda malo manj. :)




Mojca P. -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 15:18:32)

Moja sestra je babica in so bili na nekem seminarju v zvezi s tem. Od takrat uporablja jabolcni kis namesto mehcalca. Baje razkuzi in zmehca.
Vonj:pujs: po kisu pa na cotah pa ne ostane, nic bat!!




lin -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 15:36:12)

Mehčalec sem začela uporablajti nekje pri 6 mes,perem pa itak s tekočim praškom tako da je perilo itak že mehko tudi brez mehčalca




frutka_ -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 15:57:54)

Jaz ga uporabljam od vsega začetka in sicer Lenor. Ne bi bilo potrebno, ker večino stvari od otroka še nato sušim v sušilnem kjer se zmehčajo.

Če nimate kakšnih posebnih alergij ali problemov z mehčalci potem morda ne bi bilo nič hudega, če ga dodaš. Sicer pa še počakaj, da malo zraste pa ga uporabi kasneje.

Pri nas je vse BP.

Kdaj imaš TP. Jaz sem rodila 23.6. rok pa sem imela 26.6..




ZARA -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 15:58:16)

jst sem skoz uporabljala mehcalec - nikol problemov!




Tina J. -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 17:00:01)

Nikoli ne uporabljam mehčalcev in vedno dam na dodatno izpiranje. Sušimo v sušilcu in zato so cunje mehke tudi brez mehčalca. Slišala sem že, da nekateri dajejo kis, vendar se nisem poskusila.




JASNA D -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 17:18:34)

"pralnih navad" s prihodom dojenčkov nisem spreminjala. Vse O.K. Perem ves čas z mehčalcem, obleke sušim v sušilcu. Ker ima sin atopijski dermatitis (občasno na vsake 2-3 mesece se mu pojavijo fleki), sem pomislila,da je kriv mehčalec. Glede na občasno pojavljanje teh flekov (ker niso prisotni ves čas) je pediatrinja rekla, da potem temu ni kriv mehčalec....

LP, Jasna




sena -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 17:52:21)

Tudi jaz vse perem z mehčalcem - od prvega dne pri vseh treh otrocih - nikoli ni bilo nobenih problemov. Nekatere tudi ločijo oblekice za dojenčke od ostalih. Jaz nikoli.:racka:

LP




Pika10 -> Kako je s pranjem oblekic za novorojenčke? (23.2.2005 22:48:06)

Jaz sem kmalu začela prat z mehčalcem za ortoke, pa ni nobenih problemov, pa še pleničke je bistveno lažje likati, ko so mehke.




Stran: [1]