klima,mansarda in 1 leto star otrok (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ninaintomaz1 -> klima,mansarda in 1 leto star otrok (19.6.2008 22:56:15)

pozdravljene,ali imate prižgano klimo in na koliko stopinj jo naštimate?mene prepričujejo da klima ni zdrava ampak mi ne moremo živeti v savni ko so stopinje 30 ali več.




Naja30 -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (19.6.2008 22:59:58)

Celo zimo smo se greli s klimo in poleti jo seveda prižgemo, kadar je tako vroče. Te novejše klime niso nevarne.




Tende -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (19.6.2008 23:16:51)

Jaz jo po potrebi prižgem, ko sva zunaj jo dam na full in na 16 stopij, da se fino shladi, ko se vrneva, pa jo ugasnem. Drugače pa imamo naštimano nekje okoli 20 stopinj, pa pazim, da ne piha po mali - imamo stropno klimo na hodniku za celo stanovanje.




sandra85 -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (20.6.2008 0:15:53)

seveda jo bomo uporabljali ko bo vroče! ma po moje max na 25°C. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.6.2008 8:39:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ana b -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (20.6.2008 8:46:32)

Klima je čisto v redu stvar, če se upošteva več stvari:
Ne sme pihati direktno v uporabnika
Mora biti vzdrževana
Ne sme biti prevelika temperaturna razlika na zunanjo temperaturo, mislim, da je max 8 stopinj.


Tako da ohlajanje stanovanja na 20 stopinj, ko je zunaj 35, ni priporočljivo, četudi je potem klima ugasnjena. Raje skozi po malem ohlajaj in vzdržuj primerno razliko.






nia5 -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (20.6.2008 9:32:18)

Naša buca je stara le en mesec in tudi imamo stanovanje na podstrešju, vendar vklopimo klimo le ko male ni v sobi, da se ohladi, pol pa izklopimo. Kolikor je meni znano ne sme biti več kot 3-4 stopinje razlike in kot pravijo, ne sme po tebi oz. otroku pihat. Ravnaj previdno, saj veš da klima lahko škoduje odraslemu, kaj šele malemu otroku.




Zofy -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (20.6.2008 22:39:32)

IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Naša buca je stara le en mesec in tudi imamo stanovanje na podstrešju, vendar vklopimo klimo le ko male ni v sobi, da se ohladi, pol pa izklopimo. Kolikor je meni znano ne sme biti več kot 3-4 stopinje razlike in kot pravijo, ne sme po tebi oz. otroku pihat. Ravnaj previdno, saj veš da klima lahko škoduje odraslemu, kaj šele malemu otroku.


Ja, pravijo 4 stopinje, po mojih izkušnjah tudi 6 stopinj ni panike. Več pa nisem prakticirala. Torej, če je zunaj 35, bo notri max. 29, kar je tudi vroče, vendar se da živet. Še vedno je boljše kot brez, so pa nekateri pametni in si v stanovanju zimo naredijo, zunaj pa poletje. In pol ni čudno, da zbolijo...




krfjolca -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (21.6.2008 10:37:19)

Pri nas pa klima skoraj cel dan laufa. Imam pa bolj ali manj naštimano ne na hlajenje, ampak samo na razvlaževanje in je res super. Prehladil se ni še nihče.




ninaintomaz1 -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (21.6.2008 22:43:46)

hvala za vase odgovore upam da nam bo čim manj vroče,pozdrav vsem




Anonimen -> RE: klima,mansarda in 1 leto star otrok (21.6.2008 23:02:41)

Klimo imamo naštimano nekje na 25 ali 26°C, stem da ne nikoli ne piha direktno v [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]. Ali pa gremo vsi skupaj v drug prostor, ta čas pa klima bolj na polno laufa v dnevni, ko pridemo nazaj, pa damo spet na manj.




Stran: [1]