POTNI LIST -NUUJNO!!! (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


daga11 -> POTNI LIST -NUUJNO!!! (16.6.2008 22:04:35)

Rada bi vprašala če katera ve kak dolgo ti velja potni list po tem ko si ne daš novega delat čeprav si spremenil priimek!!!!!!

Ali ti ga avtomatsko skenslajo ali velja dokler ti ne daš novega delat in starega v uničenje????
jaz sem poročena skoraj dve leti in si ga še nisem dala novega delat ---kaj mi še velja ali me bojo v egiptu obdržali!!!!!




Anonimen -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (16.6.2008 22:09:33)

Mislim, da ti ne velja več. Jaz ko sem menjala priimek in nisem dala novega delat, sem ga nesla na uničenje v roku enega meseca.




mayci -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (16.6.2008 22:18:05)

Jaz sem morala letos dat delat nov potni list, ker sem se pred štirimi leti poročila in mi s starim priimkom ne velja več... Moraš pa ta starega nest v uničenje, ko greš novega naročit.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Tempera -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (16.6.2008 22:48:08)

Mislim, da ti vsi dokumenti veljajo le 30 dni po poroki, v tem času moraš dat delat nove ... torej ti potni list na star priimek že zdavnaj ne velja več....

Evo, sem našla, preberi  TUKAJ ....




knedli -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (16.6.2008 22:59:57)

Velja ti še, vendar si pa v prekršku, ker moraš vse dokumente zamenjat v roku 30 dni.




Tempera -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (16.6.2008 23:10:32)

IZVIRNO SPOROČILO: knedli

Velja ti še, vendar si pa v prekršku, ker moraš vse dokumente zamenjat v roku 30 dni.


Ne, u bistvu ti ne velja več, ker ti po poroki na UE avtomatično spremenijo priimek v evidenci državljanov - torej to pomeni, da če na meji preverijo tvoj potni list v računalniku, te pod tem priimkom ni več vpisanega - torej potni list ne velja....




daga11 -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 7:38:04)

lansko leto smo šli v Beograd in sem še imela star potni list in so na meji pregledali vse potne liste prek rač. in je šlo vse skozi ????
Zato mislim da moj še vedno velja a kera dela s tem in se malo bolj spozna.....ker so mi ga sigurno pregledali pa so me spustili torej je še veljaven!!!!
Kaj pravite!!!




Naja31 -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 8:00:49)

Ne vem kako je to  mogoče ker si v evidenci z novim priimkom in pod starim priimkom v bistvu ne obstajaš več. Tako da je čisto mogoče da te na brniku zavrnejo. Jaz ne bi riskirala, ampak bi šla delat novi potni list.




malika -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 8:15:40)

Kaj, a boš raje reskirala, da se ti bo zapletlo na neki meji bog ve kje in te ne bodo spustili ne naprej ne nazaj,ali ga boš šla raje menjat? Ker velja ne več! V 30 dneh od spremembe priimka, moraš dokumente menjat.




*kinnie* -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 9:08:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Tempera

IZVIRNO SPOROČILO: knedli

Velja ti še, vendar si pa v prekršku, ker moraš vse dokumente zamenjat v roku 30 dni.


Ne, u bistvu ti ne velja več, ker ti po poroki na UE avtomatično spremenijo priimek v evidenci državljanov - torej to pomeni, da če na meji preverijo tvoj potni list v računalniku, te pod tem priimkom ni več vpisanega - torej potni list ne velja....

Ne vem če to drži. Jaz sem šla 3 dni po poroki na poročno potovanje, pa so nas na Brniku pregledali....pa ni bilo nič narobe. Sem pa za vsak slučaj imela s seboj poročni list (tako so mi svetovali na UE).
Po tej logiki ne bi mogel nihče takoj na poročno potovanje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




*kinnie* -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 9:13:30)

IZVIRNO SPOROČILO: malika

Kaj, a boš raje reskirala, da se ti bo zapletlo na neki meji bog ve kje in te ne bodo spustili ne naprej ne nazaj,ali ga boš šla raje menjat? Ker velja ne več! V 30 dneh od spremembe priimka, moraš dokumente menjat.

Se podpišem.




siskamiska -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 11:13:08)

Velja 1 mesec po tistem ko dajo na občini v rač. spremembo priimka. Včasih se da dogovoriti tudi tako da oni kasneje vnesejo spremenjene podatke v kolikor tebe nebi blo v SLO da ne bi imela sitnosti na meji.

Če te ne bo v slo se dogovori z matičarjem na poroki.




malenaa -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 11:13:37)

za vse zadeve načeloma velja 30 dnevni rok, ponekod mislim da je samo 15-dnevni. In to velja ze od nekdaj, tako da se mi zdi malo mimo da po treh al kolkih letih vprasas, če se velja, glede na spremembe. Moj ni vrnil tablic v roku 30 dni - je nekaj prislo vmes pa sva pozabila. ga je ze cakalo doma od ministrstva za notranje zadeve da je v prekrsku.

tak da kar lepo na UE, pa se na dretje pripravi:) vem kak so ze sami delavci tam razlicni - dva primera ukradenih OI - je 8 dnevni rok da javis, seki so rekli, naj se caka, ker se ponavadi najde; kolegu pa ki je priso 9-dan, zakaj ne uposteva predpisov. tak da cisto odvisno od UE.




sazi -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 11:16:17)

Po tej logiki ne bi mogel nihče takoj na poročno potovanje


Seveda lahko - imaš 30 dni časa.
Kako gre to na meji, ne vem. AMpak uradno ne velja in si v prekršku. Jaz se takih hecov ne bi šla. Pa v čem je problem, da si ne narediš novega potnega lista?




sončnica24 -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 11:17:29)

Jaz bi na tvojem mestu šla po nov potni list ker ziher je ziher.
Se pa spomnim kako je bilo ko sem si jaz šla osebno novo delat pa mi je stara potekla pred šetimi meseci pa mi je rekla da bi mi lahko že kazen napisala ker je nisem prišla odjavit, samo meni je potekla kako pa je s priimkom pa nimam pojma. Ali pa pokliči pa vprašaj to še te najmanj stane.




malenaa -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 13:32:32)

daga - v bistvu si tudi v prekršku, ker nisi v zakonitem času javila sprememb, ki so omejene na 30 dni. Lahko da ne bo nič, če pa na kako zoprno osebo naletis, pa ti znajo zagusit.




*kinnie* -> RE: POTNI LIST -NUUJNO!!! (17.6.2008 16:45:03)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Po tej logiki ne bi mogel nihče takoj na poročno potovanje


Seveda lahko - imaš 30 dni časa.
Kako gre to na meji, ne vem. AMpak uradno ne velja in si v prekršku. Jaz se takih hecov ne bi šla. Pa v čem je problem, da si ne narediš novega potnega lista?

Ja, se strinjam, sem se malo nerodno izrazila....





Stran: [1]