Dnevno spanje-do katere starosti? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 16:41:08)

Saj vem, da je za nas še prezgodaj ampak včasih sem prav jezna, ker čez dan zaspi šele ob treh ali pol štirih, potem pa spi uro in pol ali dve, potem smo pa pokonci do enajstih.

Kdaj pa vaši malčki niso več potrebovali dnevnega spanja?




Anonimen -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 16:45:00)

Pri skoraj treh letih ga še potrebuje. Dnevno okoli dve uri od 12., 13. do 14.,15.

če se zadeva zavleče pošteno čez 15-to ga počasi zbudim, drgač bi bila tud pr nas zvečer veselica:-)) Hodiva spat okoli 20. ure.




Anonimen -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 16:47:25)

Uf aja. Pol smo pa reeeeees še daleč.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.2.2005 17:20:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




puri -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 17:20:49)

Naš je do dveh let hodil vsak dan, samo smo se fino namatrl, da je zaspal, ker ni hotel,...zadnje mesece je zaspal samo še v avtu in tako smo ga popoldne napokali v avto in peljali en krog, da je zaspal, potem pa nesli v posteljo!

Ko je pa prišel dojenček, se mi pa ni dalo še s tem ubadat, tako da sem rekla, če bo zaspal sam od sebe prov, čene pa tut prov!
In tako sedaj zaspi na vsake 3-4 dni čist sam od sebe,..... zgleda, da si more mal napolnit baterije.....kar na kavču ga zmanka!
Meni je tut še bolj všeč, če ne zaspi, ker gre pol že okrog pol 7-ih zvečer spat, če pa popoldne zaspi, gre pa okrog 10-ih!

lp:)




Anja -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 17:30:18)

Moja je stara 4 leta in 3 mesece pa hodi še vedno pančit popoldan ;)




Anonimen -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 17:35:44)

Hvala za informacije.

BAGI ne gre. Res je sicer, da kar pozno vstane, šele okrog devetih ali desetih.
Ampak sem že poskusla, da sem jo bolj zgodaj zbudila, npr. ob sedmih ali osmih, potem je blo pa še slabše. Potem je pa prvo rundo zaspala ob desetih, drugo pa med četrto in peto, pa spet potem do enajstih zvečer žurka.

Drugače pa če jo dam spat pred deveto se mi zbuja na 15 minut in je za znoret. Tako, da to ne pride v poštev. Če jo dam po deveti spat, se vsaj malo spočijem, ker se zbuja na pol ure do ene ure.





kofetek2010 -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 18:23:23)

Do šole nekje, samo da zadnje leto spanje v vrtcu ni "obvezno", lahko samo počivajo.

lp
jana73

PS: tud men bi pasala siesta :zaspan::zaspan::zaspan:




niki5 -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 18:48:39)

tako kot je rekla jana, zadnje leto so samo počivali, ležali na ležalnikih, obenem je pa še kakšnega zmanjkalo :)

meni tudi :zaspan:




Anonimen -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 19:54:21)

Alja, a na pol ure do eno uro se zbuja vsako noč? Tega pa jaz ne bi trpela. Zakaj pa? Saj lahko sama nazaj zaspi. Samo naučiti se mora.
Sicer Tibor čez dan spi po 3 ure. Doma. V vrtcu pa večinoma bolj malo, kakšno uro.




Skabi -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 23:13:13)

Matevž bo kmalu star 3 leta, pa v vrtcu še vedno hodi spat.Med vikendom je huje. Če ne gre spat, je tečen kot:hudicek:. Vendar se spanju upira, že pred kosilom začne jokati, da ne gre pančkat. Zdaj smo sklenili kompromis: v soboto ne gre spat, v nedeljo pa.
Vstane pa vedno okrog sedmih zjutraj in zaspi okrog devetih zvečer, ne glede na popoldanski počitek. Odkar je dobil bratca, se ponoči spet zbuja, prej se pa ni.

Kaj pa ti narediš, ko se ponoči tolikokrat zbudi? Jo ti uspavaš ali se sama?




nejcko -> Dnevno spanje-do katere starosti? (22.2.2005 23:19:25)

Naš je star 3 leta in čez dan še vedno hodi spat tako v vrtcu kot doma. Spi pa najmanj uro in pol, včasih celo tri. Zvečer pa hodi spat okoli 21. ure.




Anonimen -> Dnevno spanje-do katere starosti? (23.2.2005 12:09:10)

Hmmm ja, saj vem, sama sem kriva. Ponoči ko se zbudi zaspi nazaj samo ob dojenju.

Vem, da je le to, da se mora naučit sama zaspat. Ampak nimam energije, da bi se s tem ubadala. Vem, da bi bilo v moje dobro ampak čez dan sem polna volje in moči, da bom pa res začela jo navajat drugače ampak zvečer in ponoči pa komaj oči odprte držim, pa ne gre.

Bo treba nekje malo volje kupit za zvečer in ponoči! ;)




Tashaia -> Dnevno spanje-do katere starosti? (24.2.2005 8:04:27)

Alja, te čist razumem. Tudi moj Mark se je zbujal na vsake pol ure! Šli smo celo v posvetovalnico za spanje...Na srečo ga je minilo samo od sebe, oz. se sedaj zbuja samo še 3-4x na noč, mu dam dudo ali mal čaja in spet zaspi nazaj. Spi pa pri nama v postelji. Upam, da se bo tudi pri vas čimprej uredilo.
Lp




Stran: [1]