vneto spolovilo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


klara2007 -> vneto spolovilo (8.6.2008 16:41:51)

naša ima že tri dni (danes in včeraj posebno) rdečo luliko (od ritke do konca spolovila). ALI STE IMELE PODOBNE PROBLEME IN KAKO STE JIH ODPRAVILE. KAJ NAJ NAREDIM DA RDEČICA IZGINE. SEJ ČE DO JUTRI NE BO BOLJE GREMO K ZDRAVNIKU.
HVALA IN LP




anny1 -> RE: vneto spolovilo (8.6.2008 18:17:27)

Hallo, prvo nasvet glede ritke maži z hladilno kremo-ali canesten, dugič kot sem zasledila pisanje z velikimi tiskanimi pomeni dretje in bolje da tega ne uporabljaš več- da ne bo kaj narobe- če pa res ne bo pomagalo nič potem pa dravnik-lp




Ronči -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 6:55:39)

bepanten je pri nas vedno pomagal




mateyka -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 7:41:28)

mi smo mel ravnokar zelo vneto ritko in luliko. uporabljali smo prasko pasto al kako se reče in canesten. + pogosto previjanje in veeeeliko luftat ritko. trajalo je pa približno en teden da se je popravilo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




tudiII -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 8:25:51)

Namesto vlažilnih robčkov oz. vode jo ob previjanju očisti z olivnim oljem, navadnim jedilnim ali iz lekarne, potem jo 3krat na dan namaži s canestenom, dobiš ga prav tako brez recepta v lekarni. Nam se je pozdravilo v dveh dneh.




nežka -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 9:30:58)

Namesto vlažilnih robčkov oz. vode jo ob previjanju očisti z olivnim oljem

Pa poskusi z Avalon negovalnimi robčki (link), ki ne vsebujejo vode, ampak so prepojeni z oljem (mandljevim) in so idealni za take primere. Tudi kremca za ritko te znamke blaži vnetja.
Jah, začenja se vročina, koža pod pleničko je vlažna, urin še bolj draži ritko. večkrat zamenjaj pleničko in zrači kožo čimbolj.




Duškica -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 10:27:22)

Ne umivaj je nekaj časa z mokrimi robčki, ampak z vodo, lahko tudi s kamiličnim čajem. In preden namažeš jo dobro posuši (fen je zakon).
Za vneto ritko je genialna Praška pasta, drugače pa jaz uporabljam Sudocrem (vzorček smo dobili v porodnišnici). Če ti to ne pomaga, je možno, da so gljivice - to pa ti bo zdravnica napisala canesten.




klara2007 -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 10:49:24)

hvala punce, me pa še zanima nekaj...doma imam bepanten, sam ne vem če  za dojenčke obstaja posebej mazilo ?




Duškica -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 10:52:50)

Lahko normalno mažeš z Bepantenom. Je mišljen za vnete ritke.




sandra85 -> RE: vneto spolovilo (9.6.2008 16:12:43)

ribodermin je zakon [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




klarisima -> RE: vneto spolovilo (10.6.2008 13:25:13)

Nam je pomagal le Sudocrem - kupiš v Sanolaborju.





Stran: [1]