|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:21:36   
tilka
Drage mamice, mene pa zanima koliko ste kaj utrujene od materinstva in če to povezujete kaj z leti. Sama sem drugič mamica pri 40. in me včasih že vse boli. Pa si mislim, da če bi prej začela bi bilo bolje? Koliko ste v "formi" za materinstvo pri različnih letih? Zanimivo je bilo to, da je moja zadnja nosečnost bila najboljša. Delala sem do zadnjega, v službi sem imela toliko energije, da sem sodelavce kar preveč priganjala (tako so se mi potožili proti koncu), s starejšo sem hodila na izlete, plavanje... Skratka polna energije, sedaj pa se mi zdi, da bi šla v kakšno spalno komoro za cel teden....
:zaspan:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:24:00   
Anonimen
narava sama poskrbi, da imajo otroke mladi ljudje, to večkrat poudarja moja tašča, ki včasih čuva malega:-))

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:28:53   
Anonimen
Evo, tilka, jaz sem stara 38, letos bom 39, mali je pa 3 leta. Si ne predstavljam, da bi morala imeti še enega. Fizično še tega težko sfolgam. Sicer je precej odvisno od obdobja do obdobja, včasih je fino, včasih pa težko. Verjetno je pa zelo različno od osebe do osebe. Veliko mojih prijateljic je mamic okoli 40 leta, pa se nič kaj ne pritožujejo. Po moje sem jaz še najbolj utrujena.
Po moje je v "zrelih letih" imeti otroka dobro in slabo. Dobro je, ker si miren, otroka razumeš, veliko imaš izklušenj in veliko veš. Fizična kondicija in načeti živci so pa druga plat medalje.

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:30:49   
Luni
Ne bom rekla, da starost ne vpliva, ampak jaz sem bila pri prvem (25 let) veliko bolj utrujena, kot pri drugem (29 let). Pomembno si je krepiti organizem, tako ali drugače. 40 niso še taka leta (moj bog, kaj boste rekle za tisto pri 65-ih, to pa še ni vse, prvič je rodila!!!) Zato takole: okrepi si organizem, pa bo bolje, boš videla!

:muca:

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:33:34   
Katjuša & Daša
al bina! Kje pa to piše, da narava poskrbi za to??? :zmeden::zmeden::zmeden:. Ko si sam pripravljen imaš otroke narava nič... :zmeden:

Tilka!
tudi jaz sem prve tri mesece po porodu bila čisto brez energije. Rodila sem pri 31 letih. 9 dni čez rok poroda sem pa še veselo racala gor pa dol po stopnicah Ljubljanske porodnišnice. Trikat na dan v četri štuk.

Danes, ko je mala stara 8 mesecev in pol pa kar pokam od energije.

Moje mnenje: Po porodu se hormoni spet vračajo v staro stanje in nam nekaterim zmešajo štene. Če si se prej dobro počutila pred porodom, starost nima veze z utrujenostjo.

Uživajte z otročki
Katjuša

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:40:00   
lidia
Jaz sem rodila pri 32 letih in ker mali ponoči spi, sem čist OK, nič kaj zdelana, mali je star šest tednov.

Mislim, da je več odvisno od načina življenja kot pa od starosti same!:metulj:

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:40:47   
Anonimen
Jaz sem stara 24 , Lea je moj prvi otrok. V nosečnosti sem bila kar polna energije, to sem pripisovala predvsem pozitivnem mišljenju, ne pa moji mladosti.
Sedaj sem večinoma tudi kar polna energije, je pa res, da mi tej navali energije zelo nihajo. včasih sem tako utrujena, kot bi imela 70 let. Čez par dni, pa brez da bi vmes kaj dodatno počivala, kar skačem od energije.


(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:46:49   
Anonimen
ja, Katjuša, narava poskrbi, da ne moreš imeti otrok pri 10 ali pri 60 letih, a ne? Kdaj pa je ženska plodna? Ko je otrok, ko je stara, ali ko je mlada?

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:48:14   
Žan Luka
Tudi jaz sem istega mnenja kot Katjuša&Daša,da starost nima nobene veze z utrujenostjo. Zdi se mi, da bolj ko misliš na to da si utrujena, bolj se smiliš sama semi in se "utrujenost" samo še stopnjuje.
V soboto je bil naš sonček star 7 mesecev :bravo:, in glede na to, kako je živahen in ni pri miru niti minute, tudi jaz pokam od energije.
Mislim, da je utrujenost samo v glavi, in zato raje se posvetimo našim malim :duda: in nam bo materinstvo le še veliko lepše.
LP:kuza:

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:53:30   
kofetek2010
Lahko pa jih imaš pri 13 ali pa 14?!?!?! Mlad si toliko, kolikor se počutiš... Vsaka pri sebi ve, če je pri 40-ih "prestara" za otroka ali ne. Sama sem 32 in se ne počutim stare, tudi zgledam ne staro :)- sliši pa se že kar veliko, če rečem da sem 32... Upam, da ne bom preutrujena, ko bomo imeli še enega. Pri prvem sem pri 23 letih bila do zadnjega večera pred porodom aktivna, mobilna, delovna,... mislim, da celo preveč in bi rada, da bi v naslednji nosečnosti zares uživala v nosečnosti in v prvem letu po rojstvu. Bomo videli...

lp
jana73

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:56:07   
Anonimen
Ja, jana73, saj to je to, kar je res lepo: res lahko uživaš tisto prvo leto, ker veš, kako lepo je tvojemu dojenčku na tem svetu in tudi če se malo pojokca, ni čisto nič hudega. Meni je bil še tako sladko smešen, če je je malo jokcal. Potem pa po moje kar čuti, da je brez veze in enostavno ne joka. Boš videla, kako bo lepo.

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:58:15   
Katjuša & Daša
Veš kaj al bina moja mama je bila lani stara 60 let, pa ni nič stara. Ga zna bolj zažurat kot jaz. Kaj pa tista gosta, ki je imela otroka pri 65.

Strinjam se z tabo da jih ne moreš imeti pri 10 in da je tu narava vmes. Ampak pri štiridesetih pa narava nima nič s tem.

lp
Katjuša

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:58:19   
tilka
Poleg narave in pripravljenosti pa je potrebno imeti tudi kakšnega partnerja, ne? Vsaj primernega. Glede na to, da zakon o "umetni" pomoči pač ni prišel skozi proceduro...ha, ha.
Ja, tudi jaz nisem vedno samo utrujena. Ampak zdi se mi, da če bi bila mlajša, pa ne bi bila nikoli. Ali vsaj samo kak dan.Naivno??

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 11:59:06   
Anonimen
Ne, ni naivno, tilka. Samo naravno.

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 12:02:46   
kofetek2010
Moj sin je bil ful priden, kot da ga ne bi bilo. Cele noči je prespal, čez dan je zaspal, ko je bil zaspan, lahko sva šla vse povsod, na porodniški sem bila v bistvu samo 3 mesece, potem sem odprla trgovino in sem imela delo z njo (papirje za s.p. sem dobila 3 dni pred porodniško :grrr:), preveč sem se razdajala...deloholik pač. Sedaj bi pa res rada, da bi lahko uživala.

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 12:17:37   
Anonimen
Joj, Katjuša ne obešaj se na vsako besedo, če ne veš, kaj sem hotela povedat, ni treba kr neki v tri dni razpredat.


(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 12:18:43   
Anonimen
Ha, ha, ha.

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 12:18:48   
darjatimci
Drage moje,to da koliko si stara ni važno ni res,jaz sem imela pri prvem mladostno polno energije in vse kar spada zraven tudi sinko ni bil zahteven,tudi pri hčerki stara sem bila 30 let je bilo podobno,tretja nosečnost je bila katastrofa in izguba,ćetrta pa dokaj rizična,utrujajoča in enostavno mi velikokrat tako kot pišejo nekatere med nami zmanjka energije.Otrok ne upošteva let on zahteva celo in še malo več- mamo in če ni pomoči,da ne govorim o koristnem možu ali partnerju zna biti kriza,lep pozdrav Darja!

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 12:56:36   
Petra P.
Hja, moj prvi še ni star 4 mesece, jaz pa 28 let. Zmatrana sem tako, da imam komaj oči odprte. Pa zlatega ateka imava, ki poskrbi za vse. Pa da se razumemo: sama sebi se prav nič ne zdim stara!

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 13:09:55   
Metuljčica04
Je razlika če imaš otroka pri 20 ali pa pol še pri 30,govorim iz lastnih izkušenj,pa če se počutiš mlado ali staro,fiziološki proces je pač takšen.Res pa je,da vsaka stvar prinaša radosti,veselje,......drugače ali pa tudi ne.


L.p.!

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:za mlade ali "stare" mamice in njihove :angel:

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 13:17:32   
Magi*
tilka, jaz sem sicer še zelooo mlada (31):) Zarja je moj prvi otrok. celo nosečnost (beri od 4. mesca) sem bila na bolniški (pa je na začetku tako fino kazalo), pa vendar sem ohranila pozitiven odnos, mladostno energijo. Zdaj po 2. mescih sem že skoraj čisto OK. Mala je začela malo bolj spati, jaz sem bolj zorganizirana in se mi moči vračajo. po mojem si mlad toliko, kolikor se počutiš (OK, razen tistih nekaj omejitev, ki nam jih naprti mati narava). ne morem pa trditi, da bi bilo tako tudi, če bi rodila pri 40ih. pač ne vem, ker (še) nisem poskusila.

lahko pa povem to, da občudujem svojo mamo (52), ki kar prekipeva od energije in ji nič ni težko. pa po 3eh otrocih še vedno v študentske cunje zleze;) upam, da bo to tudi meni uspelo.

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 13:47:10   
Anonimen
Hoj!
Stara sem 32 let in moj tretji otroček bo kmalu star 5 mesecev. Moje počutje je čudovito in energije imam za izvažat:bravo::)-:bravo: Najslabše sem se počutila v bistvu po prvem otroku-stara sem bila 24 let. Bila sem utrujena, že skoraj izmučena, šibka, potrta. Sedaj pa je čisto druga pesem in resnično uživam v vsakem trenutku s svojimi otroci:love::love::love:
Tudi nosečnost je bila zadnja najlepša in fizično sem najhitreje prišla k sebi-v parih dneh,9nebesa sedaj po tretjem otročku.
No, pa da vidimo, kako bo po četrtem:)-8):)-
Pozdravčke, Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 14:30:12   
lin
25 let,Lin 7,5 mes. in sem polna energije,samo zvečer me malo zmanjka!

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 14:44:38   
Anonimen
Ja, ampak tudi take, ta otročje energije, meni malo zmanjkuje. Ko se moram iti poggovarjat z avtomobilčki, kaj reče en avtomobilček drugemu, pa kaj reče miška medvedku, pa pe jaz moram igro voditi. Pa po vseh štirih puzat, ker gre avtomobilček v drugo sobo po kruh in meska. Joj, kako se mi to ne da več!!!! Pa moram, kaj čem!

(odgovor članu tilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Materinstvo-starost in utrujenost
21.2.2005 14:48:42   
darjatimci
Ja, Splišni vsaj otroci nas spravijo na kolena!:bravo::bravo::sloncek:

(odgovor članu tilka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Branje knjig na dopustu
Michonne RR

Ali bereš na dopustu knjige?

Da (67%)

Ne (33%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!