Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


helenav -> Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 8:36:47)

Pozdravljeni.

Imam skoraj 10 mesečno punčko in smo v avtu še vedno obrnjeni v kontra smer vožnje. Sedež imam Concord ultimax 0-18kg.
Po temu kar je meni znano, naj bi se otroka dalo v večji sedež..oziroma obrnilo v smer vožnje,ko dopolni nekje 9 mesecev, oziroma 9 kil.....
Zdej,pri nas je tako, da bomo 9 kil dosegli čez ene pol leta, če gremo v tem ritmu? Po mesecih gledano, pa smo že dosegli  čas za menjavo.
Tisti, ki imate drobne otroke..kdaj ste jih obrnili?




Freycha -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 9:07:21)

jaz sem tudi kar se tega tiče komplicirala. Moja malecka je 11. mesecev stara, pa še vedno ni presegla 9 kg....  Imamo pa isti sedež, pa sem jo dala pri nekih 10. mesecih naprej, pa ji ni nič hudega. So mi vsi govorili, da so meseci pomembni zaradi trdnosti hrbtenice in nasplošno kosti, kile pa niso tako pomembne. Sem se potem "opogumila" in kot sem že napisala, je zdej vse ok....




BAMBINA_ -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 9:35:22)

Sicer se pa priporoča, da otrok čimdlje (do enega leta) sedi v obratni smeri vožnje, zato, če še ni prerastla prvega avtosedeža ni nobene potrebe po zamenjavi.




frutka_ -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 9:41:57)

Se strinjam z bambino. Najbolj varen način vožnje je zadaj za sovoznikom v obratni smeri vožnje. Če mala ni prerasla kilaže potem itak ni problema.




Anonimen -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 10:18:22)

Sicer se pa priporoča, da otrok čimdlje (do enega leta) sedi v obratni smeri vožnje, zato, če še ni prerastla prvega avtosedeža ni nobene potrebe po zamenjavi.


Se strinjam.




Anonimen -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 10:19:16)

Najbolj varen način vožnje je zadaj za sovoznikom v obratni smeri vožnje.


Ne, zadaj v sredini. To je točka, ki je najbolj oddaljena od vseh moznih trkov.




Anonimen -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 10:21:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Najbolj varen način vožnje je zadaj za sovoznikom v obratni smeri vožnje.


Ne, zadaj v sredini. To je točka, ki je najbolj oddaljena od vseh moznih trkov.


Res je.

KLIK




skuštrana -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 12:29:11)

Nikamor hitet, bodi vesela da je otrok obrnjen v obratni smeri. Čimdlje, tako je veliko bolj varno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





skuštrana -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 12:31:24)

Pa kile so pomembne, ker je sedež testiran pri teh kilah in če ima otrok manj potem ni isto. Ne vem kdo vam govori, da kile niso pomembne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Lantea -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 13:23:48)

Naša je stara 1 leto, pa še ni presegla 9 kil. Naprej pa smo jo obrnili že kar kmalu. Mislim da je bila stara dobrih 8m. Sicer ji jajčka še ni bila premajhna, ampak mala je znala takrat že lepo sedet, tudi na noge se je že dvigovala. Glede na težo je bila velika, pri kilogramih še pa res zdaleč nismo bili pri 9kg.




ThinkPink -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 18:08:55)

Tudi mi smo jo pri dobrih 8m dali iz lupinice v avtosedež. Še zdaj pri skoraj 10m nima 9 kg, ampak 8,5. Samostojno že sedi od 6,5m. Vožnje v lupinici sploh ni marala, odkar je v avtosedežu, pa se rada vozi, saj lahko opazuje okolico. Mi smo za nasvet vprašali P, ki je rekla, da jo sedaj pa že mirne volje damo.




angel_rebelde -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 18:23:32)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pa kile so pomembne, ker je sedež testiran pri teh kilah in če ima otrok manj potem ni isto. Ne vem kdo vam govori, da kile niso pomembne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Pediatri.




skuštrana -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 19:37:18)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pa kile so pomembne, ker je sedež testiran pri teh kilah in če ima otrok manj potem ni isto. Ne vem kdo vam govori, da kile niso pomembne



Pediatri.


Aha, in od kje pediatrom te informacije? A so bili na kakšnem usposabljanju, da vedo kako in kaj? Ali so se posvetovali s proizvajalci..Ali pa govorijo kar tako, na pamet, čemur se sploh ne čudim...

Pa kaj res mislite, da je tista magična meja 9kg tam kar brezveze, ker pač mora bit neka številka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mama11 -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 22:40:53)

Čim dlje jih obdržite v obratni smeri od smeri vožnje, tako so najbolj varni v primeru trka. V primeru, da so obrnjeni naprej, bo njihov še nežen vrat deležen zelo (pre)močnega sunka v primeru nesreče.




Strawberrie Cherrie -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 22:45:15)

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pa kile so pomembne, ker je sedež testiran pri teh kilah in če ima otrok manj potem ni isto. Ne vem kdo vam govori, da kile niso pomembne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Pediatri.



A dej, ne filozofiraj.






CatJa -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 22:57:07)

 
IZVIRNO SPOROČILO: helenav
Imam skoraj 10 mesečno punčko in smo v avtu še vedno obrnjeni v kontra smer vožnje.


Upam, da ne vsi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ne vem kolk je punčka dolga, moj je imel pri osmih mesecih 7,3 kg in 68 cm, se pravi drobižek, pa smo ga iz jajčke selili v avtosedež, ker je imel revež čist skrčene nogice.




picola1 -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 23:12:47)


IZVIRNO SPOROČILO: mama11

Čim dlje jih obdržite v obratni smeri od smeri vožnje, tako so najbolj varni v primeru trka. V primeru, da so obrnjeni naprej, bo njihov še nežen vrat deležen zelo (pre)močnega sunka v primeru nesreče.


Se popolnoma strinjam!
Imejte v mislih otrokovo zdravje in morda celo življenje...To bi nam moralo bit vodilo...Ampak sto ljudi, sto čudi...enim pač dol visi za to...




skuštrana -> RE: Droben otrok-kdaj obrnit v smer vožnje? (7.6.2008 23:22:35)

ker je imel revež čist skrčene nogice.


Se mi zdi, da že vrabci čivkajo, da noge niso merilo...Sicer pa vsak po svoje, če vam to, da se otrok vozi kao udobno več pomeni kot pa to, da se vozi varno je tudi meni prav.




Stran: [1]