sredincki na nogicah (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> sredincki na nogicah (5.6.2008 9:08:20)

Naša mala ima že od rojstva sredinčke na nogicah spodvite pod nožne "prstance". V korenu prsta se vidi, da je prst šibkejši od drugih. Na levi nogi je prst močnejši kot na desni, kjer je res zelo šibek in se se vedno skriva pod prstancem (zakrivljen je proti levi strani).
Zdaj je stara 10 mesecev.

Po porodu v porodnišnici so mi rekli naj jo masiram, a ni uspeha.

Pediatrinja je rekla, da se bo uredilo, ko bo shodila, a bolj ko se postavlja na nogice, bolj krivi prstke.

Sama ji popravljam prstke, a se nič ne spremeni.

Na sliki se vidi, kako ima spodvite prstke.
[image]http://shrani.si/f/1e/ln/2I057dOB/prstki.jpg[/image]

Ali mogoče kdo pozna se kakšen tak primer in rešitev zanj?

Hvala za nasvete ali za pomoč




mama11 -> RE: sredincki na nogicah (5.6.2008 9:25:06)

Žal ne. Na tvojem mestu bi od pediatrinje zahtevala napotnico za ortopeda. Ni pa nujno kaj problematičnega, lahko je samo "lepotna napaka". Jaz imam oba "kazalca" na nogah na pol na palcih, pa vseeno normalno hodim in doslej nisem imela težav z nogami.




kristinaj -> RE: sredincki na nogicah (5.6.2008 9:35:09)

jaz bi se čimprej na ortopeda obrnila, pa tudi nogice lahko slikajo in vidijo v čem je vzrok..... mogoče se da pa tudi s kakšnim manjšim operativnim posegom do odpraviti.....

revčka pa saj na desni nožki ima prstek prav pod sredinčkom..... upam, da je to ne ovira preveč...

držim pesti, da boste uspešno rešili problem in da bo mala normalno hodila in si nožke razvijala......

žal nisem dosti pomagala.... 




bonanza -> RE: sredincki na nogicah (8.6.2008 10:11:27)

Sinček mojih prijateljev ima enako težavo. Pedijatrinja je nekaj komplicirala glede napotnice za ortopeda pa sta šla kar na svojo roko. Svetoval jima je, da naj mu prstke enostavno "zlepita" s tistim "belim selotejpom na modrem kolutu" (ne vem kako se imenuje, je od tosame in ga dobiš po večjih trgovinah ali lekarnah), ker ga pri sedmih mesecih še ne bi rad operiral in glej ga zlomka, dečko ima deset mesecev in prstek v liniji z ostalimi. Vredno je probat, saj nimaš nič za izgubit. Pa SREČNO!

LP, anita




Stran: [1]