vse ki ste.... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


saba01 -> vse ki ste.... (19.2.2005 10:56:19)

oj
mene pa zanima tiste ki ste imele in imate svoje otročke v hojicah kdaj ste jih začele dajat not, koliko so bili stari???
In izkušnje???
lp,Sabina:sloncek:




Nejka1 -> vse ki ste.... (19.2.2005 11:05:45)

Jaz sem ga začela dajati z dopolnjenimi osmimi meseci. Mi je zdravnica v razvojni to zadevo malo odsvetovala. Sicer pa sem mu kupila copatke-take ta prave cicibanove, da ima občutek ko stopi. Vsaki dan ga dam noter za kakšnih dvajset minut do trideset minut- več baje ni priporočljivo, vsaj na začetku.
Kar hitro pa je usvojil tehniko "hoje" in mu kar "paše".:)
LP, Nejka




p@tricij@ -> vse ki ste.... (19.2.2005 12:04:12)

jaz sem našo dala malo pred 7 mesecem, ker se je tako že postavljala na noge. seveda smo ji pa tudi kupili primerne čevlje v katerih ima boljši občutek hoje. in nič ne hodi po prstkih. hojica je pa tudi spuščena na nizko raven, zato da ne hodi po prstkih. naša zelo uživa v njej, ker pride do vsega kar se ji zahoče.:bravo:




petra + zoja -> vse ki ste.... (19.2.2005 14:40:38)

tudi nam, so v razvojni ambulanti hojico celo prepovedali, tako da je nismo nabavili, pa smo tudi lepo shodili!!!




Blanka77 -> vse ki ste.... (19.2.2005 15:31:42)

Jaz sem jo dala v hodalico po 7. mesecu. V njej strašno uživa, ni pa nikoli več kot 15-20 minut naenkrat v njej. (po 2x na dan)
Če bi bile res tako slabe, je ne bi uporabljal nihče in jih ne bi prodajali.




Mateja17 -> vse ki ste.... (19.2.2005 18:02:46)

Naša izkušnja je bila takšna.

Najprej sva z možem bila odločno proti hojici, vendar jo je hčerka dobila za darilo od znancev. Ok, pa smo jo dali v hojico pri 7 ali 8 mesecih. Na začetku so jo zanimale samo igre, ki so bile spredaj, nato pa je ugotovila, da se z njo hitro kam pride. Dokler ni osvojila bistva je lepo hodila korak za korakom, če si jo držal pod pazduhami. Ko je osvojila hojico, pa se je takrat ko smo jo držali pod pazduhami začela kar odrivati in poskakovati. Hojico smo še tisti dan umaknili in v enem ali dveh dneh je poskakovanje prenehalo.:bravo::bravo:

lp,
Mateja:sloncek::sloncek:




Zea -> vse ki ste.... (19.2.2005 21:14:24)

To sicer ni moja izkusnja pac pa sestrina. Sina in hcerke niso cisto nic na noge postavljali ali kakorkoli drugace forsirali hoje, torej so se drzali navodil pediatrov, pa sta shodila pri 10-ih mesecih brez problemov, kar tako iz sedenja na ritki sta en dan vstala in shodila.

Zadnjic sem tudi slisala, da je en otrok shodil pri 8-ih mesecih pa je bil za to ocitno se cisto nezrel ker je potem kar tekel in se ni ustavljal - tako se je stalno butal v mize ipd., zato so ga morali veckrat sivati!




Skabi -> vse ki ste.... (19.2.2005 22:39:27)

Moj sin je brez hojice shodil pri 8,5 mesecih. In ni dobil nobenega šiva:)
Hojice so v nekaterih državah prepovedane (mislim, da tudi v Švici)!




Stran: [1]