|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:13:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?



Če si je šel nardit novo protmetno na svoje ime...pol ne! Če pa si naletela na kakšnega capina kot mojamura...pol pa sam bog ve.

SAm mislim, da nimaš kaj bat, ker kot si sama napisala imaš podpisano kupoprodajno pogodbo in lahko s tem dokazuješ, da si avto res prodala. Sam hranit morš tole pogodbo!

Aja...še glede tablic. Te po novem zakonu ostaneju na avtu, kar pomeni,da bodo ostale kupci oz. kak naj napišem...jih bo on dalje uporabljal. (Po starem zakonu so tablice ostale prodajalcu in so se lahk prenesle na nov avto.)

Glede prometne...pa jo tisti, ki je kupil avto rabi, da si lahko on da naredit svojo/novo prometno na svoje ime. Ko on dobi novo, staro obdržijo na ue...al pa na amzs,...pač kam si greš to urejat.

< Sporočilo je popravil Teika -- 30.5.2008 21:17:36 >

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:16:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?



Če si je šel nardit novo protmetno na svoje ime...pol ne! Če pa si naletela na kakšnega capina kot mojamura...pol pa sam bog ve.

SAm mislim, da nimaš kaj bat, ker kot si sama napisala imaš podpisano kupoprodajno pogodbo in lahko s tem dokazuješ, da si avto res prodala. Sam hranit morš tole pogodbo!

Samo jaz še vedno ne razumem, zakaj naj bi lastnika potem morala sama iskat.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:21:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?


Caffe, a ni to dovolj uraden postopek?user posted image


Ja, avta pa nisi odjavila ane?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:21:19   
Anonimen
Če ona predloži kupoprodajno pogodbo, al pa vsaj njeno kopijo...ga ne rabi iskat...ker ima s tem kosom papira dokaz, da je avto prodala...in ukrepajo na ue...

Ona pa mora novega lastnika iskat, ker kot sem jaz razumela nima kupoprodajne pogodbe in ne more dokazat, da je avto prodala.

Novi kupec bi npr. lahko reko, da je pač on naredil zavarovanje na svoje ime in ga plačal za njo.

SEm zdaj kaj bolj jasno napisala?!


Mah je zakomplicirana ta tema ja...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:24:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?


Caffe, a ni to dovolj uraden postopek?user posted image


Ja, avta pa nisi odjavila ane?



Če bi ona odjavila avto iz prometa, pol bi morala oddat tud tablice.
Po novem zakonu ko pa tablice lahko gredo z avtomobilom, pa če se prodajalec in kupec dogovorita, da bodo šle tablice zravn, se naredi samo prepis prometne na drugo ime....se vmes ne odjavla avta...ampak se prenese samo lastništvo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:25:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?


Caffe, a ni to dovolj uraden postopek?user posted image


Ja, avta pa nisi odjavila ane?


Zakaj bi morala avto odjavit? Če je možnost, da ti ga ni treba? Zakaj potem ta možnost?  Ja, Teika, zakomplicirana tema. No, če praviš, da je kupoprodajna pogodba dovolj kot dokaz, potem je pa ok.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:27:36   
Anonimen
Pa Teika, ful ti hvala za te nasvete.user posted image
Jaz sem namreč pred kratkim prodala starega Forda, ki ni več za nič drugo, kot za pi***je delat in me malo skrbi, da se še meni ne zgodi podobno.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:31:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?


Caffe, a ni to dovolj uraden postopek?user posted image


Ja, avta pa nisi odjavila ane?


Zakaj bi morala avto odjavit? Če je možnost, da ti ga ni treba? Zakaj potem ta možnost?  Ja, Teika, zakomplicirana tema. No, če praviš, da je kupoprodajna pogodba dovolj kot dokaz, potem je pa ok.


Zato pa pravim, da je rek 100% drži: če bi bil vedež, ne bi bil revež user posted image

Glede na to, da čedalje več "privat" kupcev/prodajalcev zlorablja pravilo, da je treba bivšemu lastniku poslati kopijo zavarovalne police na kateri je razvidno, da je avto zavarovan na novo ime, bi jz zaradi varnosti in ljubega miru avto odjavila iz prometa. Preostanek zavarovalne vsote tudi v tem primeru lahko terjaš od zavarovalnice.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:32:00   
Anonimen
Meni je dans blo s strani gospe, ki dela v tem fachu tako rečeno....tak da bi se lahko zaneslo na touser posted image

Sicer pa sma dans eno res dolgo debato vdarle dol o tem, sem dans malo bolj pametna ratalauser posted image

Kar se pa tiče, da bi se to zgodilo tudi tebi...kaj pa vem...nebi rekla!

Ponavadi si te stvari bolj privoščijo kaki preprodajalci oz. hendleri z vozili, ki se v te stvari spoznajo in si upajo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:35:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Čakte jaz sedaj nekaj ne kapiram. Jaz sem prodala avto. Imam kupoprodajno pogodbo, overjeno na občini in kopijo zavarovalne police.  

Tablice in prometna je pa ostala kupcu. Kaj je avto sedaj še kar name napisan? Če naredi prekršek plačam jaz ali on?


Caffe, a ni to dovolj uraden postopek?user posted image


Ja, avta pa nisi odjavila ane?


Zakaj bi morala avto odjavit? Če je možnost, da ti ga ni treba? Zakaj potem ta možnost?  Ja, Teika, zakomplicirana tema. No, če praviš, da je kupoprodajna pogodba dovolj kot dokaz, potem je pa ok.


Zato pa pravim, da je rek 100% drži: če bi bil vedež, ne bi bil revež user posted image

Glede na to, da čedalje več "privat" kupcev/prodajalcev zlorablja pravilo, da je treba bivšemu lastniku poslati kopijo zavarovalne police na kateri je razvidno, da je avto zavarovan na novo ime, bi jz zaradi varnosti in ljubega miru avto odjavila iz prometa. Preostanek zavarovalne vsote tudi v tem primeru lahko terjaš od zavarovalnice.



Maš prav! Je najbolj ziher tako!
Ampak dandanes že vsi gledajo na zadnji evrček, kje privarčevat in ponavadi koristijo to možnost, da grejo tablice in preostanek cestnine zravn z avtom. Tu pa se zna seveda zakomplicirat kot ta primer.
Zato pa če že greš v to, je najboljše, da greš z njim tja da si pred tabo naredi novo prometno pa vidiš, da je stara uničena...če ne tako, pa da ti zraven zavarovalne police pošlje tudi fotokopijo nove prometne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:36:25   
Anonimen
Ponavadi si te stvari bolj privoščijo kaki preprodajalci oz. hendleri z vozili, ki se v te stvari spoznajo in si upajo.

Ja, saj. Jaz sem skoraj plačala, da mi ga odpeljejo. user posted image Kupil ga je eden, zavaroval pa drugi (kateremu je prvi prodaluser posted image naprej).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:38:32   
Anonimen
Saj vem, da vnaprej paničarim. Ampak ravno imam preveč časa za razmišljat.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:39:07   
Anonimen
Ja saj iz takih starih krip (če lahko temu tak napišemuser posted image ) se da baje ful zaslužit. Malo kleparije, malo barve...pa malo porihtajo motorček, sperejo al pa kaj...pa ga prodajo naprej za večji denar.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:40:05   
Anonimen
Nič ne rabiš paničarit, če maš kp si na suhemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:43:50   
TONČI.
Jeb........, ker ne smem klet.


Lejte jaz imam podpisano kupoprodajno pogodbo, uverjeno pri UE Lj.. Zavarovalna polica je napisana na novega lastnika. Jaz imam kopijo zav. police in dobila bom preostanek denarja, kolikor ga ostane do konca reg..

Tablice se pa sedaj kao prenašajo iz vozila na vozilo.

In sedaj sklepam, da jaz lahko plačujem kršitve za ta avto. Če slučajno bodo.


In kje se lahko jaz sedaj to bunim? Ker če je name napisana prometna, lahko rečem da je ukraden?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:50:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Jeb........, ker ne smem klet.


Lejte jaz imam podpisano kupoprodajno pogodbo, uverjeno pri UE Lj.. Zavarovalna polica je napisana na novega lastnika. Jaz imam kopijo zav. police in dobila bom preostanek denarja, kolikor ga ostane do konca reg..

Tablice se pa sedaj kao prenašajo iz vozila na vozilo.

In sedaj sklepam, da jaz lahko plačujem kršitve za ta avto. Če slučajno bodo.


In kje se lahko jaz sedaj to bunim? Ker če je name napisana prometna, lahko rečem da je ukraden?




Če maš podpisano pogobo, nimaš kaj bat! Maš dokaz, da si avto prodala! Sam za ziher je treba hranit pogodbo, če pride do česa takega.

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:51:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

Nič ne rabiš paničarit, če maš kp si na suhemuser posted image

No, ampak prej si napisala, da moraš lastnika sam poiskat.user posted image  Naj ga zdaj iščem po Bosni ali kaj?user posted image  Tisto, da je zaslužil na avtu, me boli k**, samo da sem se ga rešila

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 30.5.2008 21:52:05 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:53:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

Nič ne rabiš paničarit, če maš kp si na suhemuser posted image

No, ampak na prej si napisala, da moraš lastnika sam poiskat.user posted image  Naj ga zdaj iščem po Bosni ali kaj?user posted image  Tisto, da je zaslužil na avtu, me boli k**, samo da sem se ga rešila


Ma ne! Sama bi ga mogla iskat samo v primeru, če ne bi imela kupoprodajne pogodbe s katero bi lahko dokazala da si avto prodala. Ti si napisala, da jo imaš in zato ne rabiš skrbet!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 21:57:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

Nič ne rabiš paničarit, če maš kp si na suhemuser posted image

No, ampak na prej si napisala, da moraš lastnika sam poiskat.user posted image  Naj ga zdaj iščem po Bosni ali kaj?user posted image  Tisto, da je zaslužil na avtu, me boli k**, samo da sem se ga rešila


Ma ne! Sama bi ga mogla iskat samo v primeru, če ne bi imela kupoprodajne pogodbe s katero bi lahko dokazala da si avto prodala. Ti si napisala, da jo imaš in zato ne rabiš skrbet!user posted image

Ok, zdaj pa res končam. user posted image Hvala še enkrat.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: bolj si dober...večja budala si
30.5.2008 22:01:07   
Anonimen
Ok, zdaj pa res končam. Hvala še enkrat.



Dobra ideja ja, ker mi res ni več za pisat o temuser posted image     Pa ne ki zamerituser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: bolj si dober...večja budala si
31.5.2008 0:06:26   
Eva*

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
Zdaj me je pa pošteno strah, ker sem pred parimi meseci prodala starega Forda. Bogve, kaj je zdaj z njim in ali ga je prepisal nase.user posted image


Kam si ga pa prodala?


_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: bolj si dober...večja budala si
31.5.2008 9:08:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Eva*


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
Zdaj me je pa pošteno strah, ker sem pred parimi meseci prodala starega Forda. Bogve, kaj je zdaj z njim in ali ga je prepisal nase.user posted image


Kam si ga pa prodala?


Tip, ki ga je kupil, je iz Ljubljane. Tip, ki ga je zavaroval, pa iz Zagorja.user posted image

(odgovor članu Eva*)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: bolj si dober...večja budala si
31.5.2008 10:52:31   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Eva*


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
Zdaj me je pa pošteno strah, ker sem pred parimi meseci prodala starega Forda. Bogve, kaj je zdaj z njim in ali ga je prepisal nase.user posted image


Kam si ga pa prodala?


Tip, ki ga je kupil, je iz Ljubljane. Tip, ki ga je zavaroval, pa iz Zagorja.user posted image



to je preprodajalaec 100 posto


drugače je pa tako (se ukvarjamo s prodajo avtomobilov) ti prodaš avto sklčeneš kupoprodajno jo overiš. Kupec dobi overjeno KP, prometno. Tebi (prodajalcu) ostane zav. polica, še en izvod KP in denaruser posted image . Od novega lastnika dobiš kopijo nove zav. police. Na avtu pa lahko ostanejo tablice, ker te grejo oz. so vezane na avto in ne na lastnika kot nekoč. Torej je najbolje da se vse uredui v enem dnevu skupaj. Skupaj overita, skupaj gresta zavarovat avto in registrirat, tako si najbolj ziher da vse štima- drugače pa ti svetujem pokliči policijo in naj oni naprtej urejajo ali pa tega "lastnika" in mu povej da boš klicala policijo če takoj to ne uredi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: bolj si dober...večja budala si
31.5.2008 11:53:16   
TONČI.
Tip, ki ga je kupil, je iz Ljubljane. Tip, ki ga je zavaroval, pa iz Zagorja.


A iz Zagorja al iz Šmarja ob Paki?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: bolj si dober...večja budala si
31.5.2008 11:54:11   
TONČI.
Felicia, povej ti meni, a lahko on sklene zavarovalno polico nase, če ni prepisal prometne nase?

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Koriščenje LD po porodniški
endrina

Kako ste izkoristile pripadajoči letni dopust po končani porodniški odsotnosti?

izkoristila sem ga takoj po porodniški,da sem ostala dlje z otrokom (53%)

hotela sem izkoristiti celega pa mi delodajalec ni dovolil (7%)

izkoristila sem en del,ostalega sem si prihranila za drugič (20%)

sploh nisem mogla izkoristiti dopusta (21%)


Število vseh glasov: 133

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!