pomoč prosim (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anay -> pomoč prosim (29.5.2008 8:24:31)

Lepo vas prosim za nasvet ker res ne vem kako naprej. Punči je stara 3, 5 mesece in do 3 mesecev sva se lepo dojili in tudi kar veliko pridobili. Sedaj pa ....... Ne je skoraj nič. Pri meni je zelo hitro zadovoljna s parimi požirki. Če pa ji dam stekleničko pa noče piti. poskusila sem nukovo, aventovo, chiccotovo. Poskusila sem  ji dati svoje  mleko, novalack, aptamil nič. Imam občutek, da ne mara stekleničk. s tem, da dudo pa ni važno katero ima. zaradi tega tudi ne pridobiva na teži. lepo vas prosim da mi napišete vsaj nekaj, da poskusim še kao, ker res ne vem kako zdaj naprej.




Marogica -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 8:27:36)

Naš tudi ni hotel dude, pa smo mu kupuli nastave (avent), ki je istoveten temu od magičnega lončka, razlika je samo v tem, ker lahko kupiš za različna "starostna" obdobja od 0-3.....ipd. Po steklenički je pil samo s tem.

Drugega nasveta žal nimam. Upam, da se boste "porihtali"




Anonimen -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 9:03:45)

Ne bi vedela,res,le,da poskusiš kar ti Marogica svetovala.
Pa vstrajnost.Poskusi jo ves čas spodbujat,da prime bradavico,bodo vtrajna in ji jo kar vsili ne popustit.Poskusi vse kar se lahko da in ti želim uspeh.




ROmama -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 12:07:26)

Pa je sitna, izgleda da je lačna? Moj tudi ne pije dolgo, ampak se dovolj nasiti. Malčki se navadijo hitro vleči, ko so večji. 

Tudi moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ni hotel flaške, zato sem mu malo pred četrtim mesecem kupila lonček od TT, ki je za dojenčke od 4 meseca naprej. Zdaj je star šest mesecev in sem mu kupila že prvi magični lonček, ki ne poliva in se je že lepo navadil priti. Sam ga še ne drži. Jaz sem mu ga kupila v bistvu zaradi čaja. Od začetka sem mu dajala Hipov čaj, da je bilo sladko, zdaj pa ga bom počasi naučila na vodo, tako da mu dajem čedalje manj  čajčka.




Oranža -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 12:15:11)

Prva stvar : ne poskušaj ga navaditi na stekleničko, zato ni nobene potrebe. V teh dneh ko je tako vroče, tvoji punčki najbolj odgovarja da malo popije in to pri tebi. To je najboljše kar ji lahko ponudiš,. Lahko ji vmes ponudiš tudi vodico po žlički. Pač jo mal več pristavljaj, sedaj je zunaj vroče in najbolj potrebujejo tekočino. Moj je star slabih 6 mesecev pa se v teh dneh pogosteje dojiva vendar ''krajše'' - par požirkov, ker je pač žejen.  Včasih pride obdobje takšno, vendar se ne sekiraj, tudi to bo minilo. Verjemi pa da je tvoje mleko najboljše in zato jo ne navajaj na stekleničko. Je za žejo in za lakoto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Drugega ti svetovat ne znam. Tudi tebi manj paše hrana in več tekočina. Če pa želiš še kakšno strokovno pomoč pa se lahko obrneš na svetovalke za dojejnje(www.dojejnje.com )
Držim pesti da vama rata[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Čao




Anonimen -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 12:41:12)

Če bi bila res lačna bi pila iz česarkoli kar bi ji ponudila in pred tem ves čas tako kričala da nebi bilo za zdržati zraven.




anny1 -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 13:52:54)

Hallo, no jaz sicer zaradi flaše nisem imela problema je pa res da je imela obdobje neješčnosti pa sem ga rešila na prencip vztrajnosti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], malo sem stisnila mleka da je okusila in je začela jesti, upam da boš uspela-flaško pa imam od avent-a, srečno.lp




tanci29 -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 14:57:09)

tudi mi smo imeli take dneve, tedne pa mislim da ravno pri tej starosti pa še polival je zelo veliko. tako da tudi ni veliko pridobival na teži. samo mu nisem ponujala nič flaške. najbrž tvoje dete že precej hitreje vleče kot na začetku, tako da sigurno dobi toliko kot potrebuje. se pa v prvem mesecu največ zredijo potem pa vsakič malo manj, tako da se ne sekiraj preveč. še noben ni umrl od lakote. ko bo lačna bo že jedla.




mama11 -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 15:10:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Anay

Lepo vas prosim za nasvet ker res ne vem kako naprej. Punči je stara 3, 5 mesece in do 3 mesecev sva se lepo dojili in tudi kar veliko pridobili. Sedaj pa ....... Ne je skoraj nič. Pri meni je zelo hitro zadovoljna s parimi požirki. Če pa ji dam stekleničko pa noče piti. poskusila sem nukovo, aventovo, chiccotovo. Poskusila sem  ji dati svoje  mleko, novalack, aptamil nič. Imam občutek, da ne mara stekleničk. s tem, da dudo pa ni važno katero ima. zaradi tega tudi ne pridobiva na teži. lepo vas prosim da mi napišete vsaj nekaj, da poskusim še kao, ker res ne vem kako zdaj naprej.



Če prav razumem, imata težave zadnja 2 tedna. Koliko je pa v tem času pridobila na teži? Pri nas smo bili približno toliko stari, ko je 1x dobila samo 20 g v celem tednu. Taka obdobja pridejo in grejo. Ti jo kar pridno še naprej pristavljaj (kot ti je napisala že Oranža). Pa pe ena stvar - po tretjem mesecu je moja pupa tudi ful začela skrajševati čas dojenja. Sva prišli z 20 min pri 3 mesecih na 7 min pri 6 mesecih. Se pač hitreje naje, na kilaži pa še vedno ful lepo pridobiva.




Emcek -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 16:13:34)

mama11 se podpišem, le da sva midve šle iz 20 min na pribl 3-5 minut. Je pa normalno da ima dojenček obdobja, ko ni tako lačen, kot ima tudi obdobja (intenzivne rasti), ko potrebuje več.




Lunc_a -> RE: pomoč prosim (29.5.2008 16:16:44)

če vse zavrača,potem je otrok sit.
Moj je že od nekdaj v dobrih 3 minutah spil cca 130 ml mleka pri meni




Stran: [1]