Polsedeč položaj v vozičku??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nikica -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 21:21:22)

A mi lahko prosim poveste, kdaj lahko hrbtni del v vozičku malce dvignem, koliko mora biti star dojenček? :zmeden::zmeden:Šele, ko bo sam držal glavico????Moj je zdaj 3 mesece in zelo rad opazuje okoli sebe, je zelo radoveden. Včasih je ves čas spal v vozičku, ko sva se sprehajala, zdaj pa kar na široko odpira oči in se smeje.:metulj:;):)- Malce me skrbi tudi to, če bi mu dvignila hrbtni del, potem bi bil bolj na odprtem, upam, da me razumete - mraz bi hitreje ohladil njegove lička.:(:(V ležalniku ga tudi nimam čisto v ležečem položaju, ampak malce privzdignjenega, da lahko opazuje igrače in se z njimi pogovarja ter se jim smeje.:duda::duda::):)Kdaj ste ve spremenile položaj svojim malčkom v vozičku? Hvala, hvala za odgovore!!!:sloncek::sloncek:
Pozdrav od Nikice8)in Kevina:duda:




Primoza -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 21:25:21)

Ko je mraz, ga jaz ne bi preveč prevažal z obrazom v smeri vožnje, vsaj ne pri 3 m.




ZARA -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 21:33:09)

se strinjam,s primozo!
jst mam Zaro se zdej proti sebi obrnjeno,ker se mi zdi bolj fajn...v polsedec polozaj pa sem jo dala ne dogo nazaj,pri eni 7 mesecih,no zdej ze sedi (skor 9.5 mes)!

lp




total -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 21:48:37)

Moj :duda: je star danes 5 mesecev in že kar rad sedi pokonci,sam mal mu ugodim da gleda okrog.Pri vozičku pa ga malo dvignem če je buden drugače je :((

Lp




Jančika_ -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 21:49:10)

V polsedeč položaj sem ga dala pri kakih 4 mesecih, ampak je imel pri glavi še en čas takšno oporo (bila je v kompletu z vozičkom), da mu ni opletala sem in tja.




Gina -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 23:08:06)

pojma nimam kdaj, ampak vem da je že zgodaj hotel, da ga dvignem. Je glavo na prsi potiskal in se trudil, da bi kaj videl...hecno je zgledalo. Pri treh mesecih ga komot malo dvigneš, samo pazit moraš, da ima dobro podprto hrbteničko, da ti dol ne zleze v en kupček.




D@isy -> Polsedeč položaj v vozičku??? (17.2.2005 23:10:55)

Moja :duda: je stara 5 mesecev in pol. V vozičku še vedno leži in se mi zdi prav, da je v tem vremenu in mrazu v zatišju.
Če bi se dvigovala, bi jo dala sedet.




nejcko -> Polsedeč položaj v vozičku??? (18.2.2005 8:53:24)

Našega mulčka sem že nekje pri 4-ih mes dvignila, ker drugače se je samo drl, kot bi ga iz kože dajali.
Hčerko pa precej kasneje, je kar pridno ležala do 6. mes, tako, da je zdaj v sedečem položaju, ampak obrnjena proti meni.




Anonimen -> Polsedeč položaj v vozičku??? (18.2.2005 10:27:36)

js sem našo piko dvignila pri ene 3,5 m in sicer samo za eno stopnjo in to po nasvetu pediatrinje. rekla je namreč da lahko, ker se je tamala preveč nazaj krivila in smo jo mogl vzpodbujat da se poglihala, tko sem ji tut mogla začet kupčka v sede podirat nič več na rami. drugače bi počakala do 4. meseca z naklonom.

lp, lara




asso -> Polsedeč položaj v vozičku??? (18.2.2005 11:03:49)

Meni je pediatrinja glih v ponedeljek rekla, da bom lahko mojo :duda: kmalu lahko začela dajat na 45°, pa sem jo vprašala kdaj naj bi lahko in mi je odgovorila, da pri dopolnjenem 4. mesecu, ker sicer drži lepo glavico in da je vmes tudi ortoped (slikanje kolkov) tako, da če je tudi z kolki vse O.K. se kar lahko, v nasprotnem primeru pa bi potrebno počakat, ker teža pritiska preveč na ritko (kolke).

Lp asso




Stran: [1]