RE: menstrualna skodelica (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


viv_ -> RE: menstrualna skodelica (22.5.2008 14:22:52)

MEni je tudi tale skodeliac iiiiiiiiiiiiiiii... tako, kot so mi tudi tamponi iiiiiiiiiiiiiiiiiiii...




smigli -> RE: menstrualna skodelica (22.5.2008 14:59:21)

Meni se tudi čudno sliši "skodelica" drugače sem pa načeloma odprta za nove bolj praktične rešitve na tem področju, tako da razmišljam o nakupu. Vložkov ne prenesem, me vse srbi, poleti mi daje občutek, da imam en debu kos salotejpa zalepljen na tamali in mi gre to blazno na živce, da ne govorim o posledičnih vnetjih. Trenutno imam najraje tampone, se pa pogosto vprašam, kaj mora vse ostat od tamponov v telesu, ker kaka vlakna, ki so kemijsko obdelana sigurno ostanejo v telesu. V tem primeru se mi zdi tale skledka še najbolj primerna, saj nič ne pušča za sabo. Verjetno so se isto zgražale in se spraševale o primernosti že naše predhodnice, ko so prišli na tržišče prvi tamponi, pa samolepljivi uložki.




gojska -> RE: menstrualna skodelica (22.5.2008 16:08:35)

če bi jaz imela kaj besede, bi vse teme o teh skodelah ali cupih prepovedala na čveku. Vsak teden ena...............[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]




Dashenka -> RE: menstrualna skodelica (22.5.2008 20:08:11)

MEni je tudi tale skodeliac iiiiiiiiiiiiiiii... tako, kot so mi tudi tamponi iiiiiiiiiiiiiiiiiiii...


Meni je pa bljakata-bljakata-bljakata....




MalaMavrica -> RE: menstrualna skodelica (18.3.2015 12:43:41)

Malo obujam temo http://mojpogled.net/menstrualna-skodelica-lunette/ in sem brala tale članek, pa na fb komentarje punc na ta članek in so več al manj se oglašala vsee navdušene uporabnice. Tudi sama spadam med nje. Res je ne zamenjam več za nič na svetu. Škoda le, da sem tako dolgo se odločala ali ja ali ne. :)




nejcko -> RE: menstrualna skodelica (18.3.2015 19:57:24)

Jaz sem tudi že dve leti njena navdušena uporabnica. Nepopisno zadovoljna.




ronja -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 10:48:06)

Uporabljam tudi že več kot 1 leto in sem zelo zadovoljna. NImam lunette, ampak fleurcup, sta pa baje zelo podobni po dizajnu in velikostih, tako da je to to. Meni je veliko boljša od tamponov, ker ne izsušuje nožnice in ne drajsa tako, ko stvar ven potegneš. Ker je gladek silikon, se lažje ven potegne. Je pa odvisno od dizajna in velikosti skodelice in seveda ženskinih rodil, katera ji bo ok. Meni je ta fajn, seveda je boljše bit brez, ampak je pa to veliiiko boljše kot vložki ali tamponi. Tamponi mi iz zgoraj navedenih razlogov niso všeč, pa še če greš plavat, se vse napoji in moraš takoj, ko prideš iz vode, laufat na wc - tu teh problemov ni, hkrati prepreči vodi iz bazena vdor v intimne dele, ki so med m. bolj odprti, tako da je to veliko boljše za vse, ki hodijo plavat.
Vložki so mi pa vedno notranjo stran stegen/mednožja obdrgnili s svojimi krilci in vsem, sem zgleda bolj občutljiva:D. Meni je skodelica super, ker jo lahko imam ponoči not in mi tako ni treba met sp. hlač in vložka gor, kar je ful nepraktično, če imaš močne m. Skodelica mi pa večinoma ne gre čez, ker itak ne spim 12 ur:D.

Jo pa praznim pogosteje, ker imam možnost in ker imam močne m.

Zamima, kri, ki je še v telesu, se ne more pokvarit, ker tam ni kisika. Zato ni problem, če ta kri tam počaka. Tudi na tamponu počaka., samo da je tam malo bolj smotano, ker tamponi izsušijo tvojo naravno obrambo (sluz).
Kondom v ovoju je mogoče res sterilen (ne vem), vendar če ga hočeš dat na luleka, ni več sterilen, ker ga moraš s prsti dol potisnit, sam od sebe se ne odvije. Daleč od tega, da bi bilo vse tam sterilno;).

Zamima, vsak mesec steriliziraš, vsaj jaz. Vmes pa navadno ne, ker jo daš takoj nazaj not.

sory, ampak jaz sem totalno proti vsem tujkom v telesu pa če so še tako "higienski"

Haha, jaz nimam nič proti enemu tujku, pa niti ni steriliziran:D.




mateyka -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 11:26:15)

jaz pa ne morem hodit s skodelico v tamali okol in se delat da nisem penetrirana. men je čist grozna tale skodela [sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 14:03:22)

Ma, ni tak hudo, no. KO tampon, samo da je bolj prijetno in ne procuri skoz tako na hitr kot pri tamponu (to je obup, če maš močne m.). Sicer se pa ta zadeva precej splošči, oz. prilagodi telesu. Še vedno včasih malo žuli, sploh če nekaj časa ne uporabljaš in malo nerodno vstaviš. Meni je vedno fajn, ko jo lahko dam stran, mi je pa vseeno m. zdaj precej bolj prijetna kot prej (luštna pa nikoli ne bo, ampak tudi druga možnost je vse prej kot luštna[sm=jezicek.gif]). Mene pa tudi še ne bi, tako da sem zaenkrat prav zadovoljna s to rešitvijo. Bi bila zelo vesela, če bi jo iznašli že prej...




patrino -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 15:37:29)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz pa ne morem hodit s skodelico v tamali okol in se delat da nisem penetrirana. men je čist grozna tale skodela [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]mEni tudi. Sem mislila, da sem samo jaz tako adijo. In ne morem si predstavljati , da bi v tistih dneh ( navadno imam krče, slabosti, glavobole...) ven vlekla večkrat na dan piskrček s krvjo , ga splakovala in dajala zadevo ob vseh krčih itd nazaj noter. Eh, eni imajo radi dolge gate eni kratke, tretji so najraje brez. Hvala Bogu. Jaz ostajam ob pintah in tamponih[sm=smiley36.gif]




polhek2 -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 15:50:58)

Nekoč sem se tudi jaz zgražala nad njo, zadnji skoraj 5 let pa sem redna in več kot zadovoljna uporabnica[sm=smiley1.gif]




malaMravljica -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 19:19:50)


IZVIRNO SPOROČILO: MalaMavrica

Malo obujam temo http://mojpogled.net/menstrualna-skodelica-lunette/ in sem brala tale članek, pa na fb komentarje punc na ta članek in so več al manj se oglašala vsee navdušene uporabnice. Tudi sama spadam med nje. Res je ne zamenjam več za nič na svetu. Škoda le, da sem tako dolgo se odločala ali ja ali ne. :)


a to se ma notr v ... tud men nosecnostjo al kaj, ker lih vidim, da pises tam med nosecnicami. Al si delas samo slabo napisano reklamo?




skuštrana -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 19:41:39)

Meni pa te skodelice ne odgovarjajo. Ko sem jo dala noter me je zaceli full boleti v notranjosti, sem jo pustila in mislila da bo popustilo pa ni... Se je ssmo stopnjevalo in sem se na koncu komaj privlekla domov, jo dala ven, sla pod topel dolg tus in potem je zacelo popuscati... Never again. Sicer pa, podobno je na mene delovala tudi Mirena, full krce sem imela tako da sem tudi njo dala ven. ocitno telo ne prenesa nicesar neprimernega tam notri. Ginekologinja je rekla da je mozno da je to pri meni povezano s tem da imam maternico obrnjeno v križ...




liliana -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 20:00:12)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


[sm=smiley36.gif]mEni tudi. Sem mislila, da sem samo jaz tako adijo. In ne morem si predstavljati , da bi v tistih dneh ( navadno imam krče, slabosti, glavobole...) ven vlekla večkrat na dan piskrček s krvjo , ga splakovala in dajala zadevo ob vseh krčih itd nazaj noter. Eh, eni imajo radi dolge gate eni kratke, tretji so najraje brez. Hvala Bogu. Jaz ostajam ob pintah in tamponih[sm=smiley36.gif]


Mene predvsem to odbija....drugo bi še šlo.....[sm=smiley36.gif]




Frodo Bisagin -> RE: menstrualna skodelica (19.3.2015 21:17:40)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


[sm=smiley36.gif]mEni tudi. Sem mislila, da sem samo jaz tako adijo. In ne morem si predstavljati , da bi v tistih dneh ( navadno imam krče, slabosti, glavobole...) ven vlekla večkrat na dan piskrček s krvjo , ga splakovala in dajala zadevo ob vseh krčih itd nazaj noter. Eh, eni imajo radi dolge gate eni kratke, tretji so najraje brez. Hvala Bogu. Jaz ostajam ob pintah in tamponih[sm=smiley36.gif]


Mene predvsem to odbija....drugo bi še šlo.....[sm=smiley36.gif]



Ma pampersice so zakon! Suh si, nic vec umazane posteljine ali pizam, tudi ce je dolg delvnik zdrzi.. pa se pozimi lepo greje, poleti iztak vse popije [sm=zz_big_green.png]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]