Body - lahko tudi brez? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


karolinca -> Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 14:41:22)

Živjo!
Ker sem prvic mama, me zanima ena zadeva, ki bo najverjetneje veliki večini jasna, meni pa pač ni. In sicer: pri nas je trenutno ponoči ze kar fajn vroče (v stanovanju imamo okrog 24 stopinj - kljub zračenju temperatura ne pade). In me zanima, ali mora imeti dete staro 3,5 meseca oblečeno ponoči body in gor pižamo, ali je lahko samo v pižami? Je imela do sedaj ponoči kratek rokav body in nato gor pižamo, pa ji je bilo vroče, je bla mokra po hrbtu. Pokrita s tanko deko. Kaj menite? Kako je pri vas in koliko so stari vaši piščančki?
Čez dan je v bodyju dolg rokav in spodaj tanke hlačke in nohavičke. Uh je to oblačenje težko, še sebe ne veš kako oblečt v tem vremenu.
Prosim za nasvete!!!




lili8 -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 14:59:44)

Jaz imam našo 5-mesečnico čez noč tudi v bodiju s kratkimi rokavi ali brez rokavov ter v bombažnem ali plišastem pajacku in v tanjši spalni vreči. Jaz mislim, da če je tvojemu otročku vroče, mu pač ne dajaj bodija, ali pa ga obleči v bodi z dolgimi rokavi ter v bombažne hlačke. 




lelaval -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 15:18:05)

Jaz sem svoje že teden dni stare novorojenčke oblačila isto, kot sebe. Pri 24 stopinjah je komot lahko samo v bodiju ali pa samo v majčki - da se še hrbet malo "prezrači".




kristinaj -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 15:20:15)

obleci jo v bodi dolg rokav in tenke bombažne hlačke od pižamce..... pred spanjem fajn prezrači sobo in ko jo daš spat je 15 min ne pokrivaj, da se ohladi. lahko tudi pustiš okno malce odprto... potem jo pa pokrij ampak samo z rjuhco in samo čez nogice... čez kakšno urco jo pokrij malo čez pas, ne je pokrivat do vratu in rokic ji ne pokrivat .... in boš videla koliko ji bo toplo. po potrebi boš še pokrila ali pa odkrila. ne z deko če ji je toplo raje še kakšno rjuhco čez vrzi...... če imate tako toplo pusti okno nekje odprto, da bo tudi ponoči prišel v spalnico svež hladen zrak....

našo imam čez dan v bodiju dolg rokav in tenke hlače, čeveljčke, ponoči isto le brez čeveljčkov, s tem da se mi ful odkriva ker ji je toplo..... okno v sosednji spalnici pa pustim odprto tako, da pridemo do svežega zraku, ker je tudi pri nas ful vroče......




Jenny Anny -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 15:25:01)

Tud jaz sem jo imela do pred kratkim v bodyu s kratkimi rokavi, pižamici in tanki spalni vreči, pa je blo preveč. Smo sedaj samo na pižamici in spalni vreči.
Ko bo še bolj vroče bom šla pa na tanek body z DR (mogoče tud KR), pa spalno vrečo).




Ayo -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 15:52:30)


IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Jaz sem svoje že teden dni stare novorojenčke oblačila isto, kot sebe.


jz tud mojga 5m oblacim tako kot mene, in ce je vroce meni je sigurno tudi njemu.
No, ponoci imamo gor bodi kratek rokav + plisast ali bombazni pajacek/pizamica, pokriti smo pa samo z eno dekco, itak se pa ponoc odkrije. V stanovanju pa imamo nekje 19/20°.




jajula -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 17:17:44)

naša 3m spi samo v bodiju z dolgimi in žabicah, itak je že ful toplo k smo v bloku.




mateyka -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 18:57:58)

na švedskem nimajo "dvoslojne" navade oblačenja dojenčkov (nobenih posebnih napotkov v tej smeri). daš gor kolikor se ti zdi potrebno (potipaš če mu je vroče/ga zebe) in to je to. tako da našo nikoli nismo dvoslojno oblačili (če je blo bolj mrzlo, smo ji dali debelejši overall/pižamo in to je to).




annie -> RE: Body - lahko tudi brez? (19.5.2008 22:09:22)

Naš 8 mesečnik spi z bodijem z dolgimi rokavi in bombažnimi hlačami do pasu, na vrh še tanka odejica. Kmalu bomo prešli na bodi s kratkimi rokavi ali pa na tiste pižamice s kratkimi rokavi.




S1902 -> RE: Body - lahko tudi brez? (20.5.2008 23:04:51)

naša mala stara 15 mes spi sedaj v body-dolg rokav in dvodelni bombažni pižami, v zokenčkih in ni pokrita ker ko jo pokrijem se v eni minuti odkrije že od takrat ko se je začela premikati je splezla izpod odejice- tanke.
pa imamo kar hladno ponoči, ji že tako paše.
TI PA OBLAČI PO OBČUTKU, KOT SEBE oz.če maš ti kr.rokav, dojenčku daj dolg rokav.
jaz sem za body ker ima pokrit hrbet in ledvičke.




*kinnie* -> RE: Body - lahko tudi brez? (21.5.2008 10:38:35)

Naš spi v body-u in žabicah, pa imamo malo bolj hladno kot vi...je pa res, da 2 otroka nista enaka...mojo nečakinjo je non stop zeblo, naši ta večji pa je takoj vroče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




bina30 -> RE: Body - lahko tudi brez? (21.5.2008 21:56:06)

Moj tudi spi v body-ju in tanki pižamici.

Meni se zdi body nujno oblačilo, ker sicer ne vem, kam bi plenička zlezla[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Raje ga navrh tanjše oblečem.





Naja30 -> RE: Body - lahko tudi brez? (21.5.2008 23:07:25)

Moja že od začetka spi v bodyju in hlačah. Po potrebi ji dam čez še majico, ampak pri 24 stopinjah ziher ne.




Zofy -> RE: Body - lahko tudi brez? (21.5.2008 23:45:51)

Jaz sem jo tudi oblačila v bodi in čez pižamico/pajacka, pa sem ugotovila, da ji je prevroče, ker je bila potna po hrbtu. Zdaj jo že en mesec oblačim samo v pajacka, čez pa odejo in je vedno topla. Stara pa je 2 meseca.




Stran: [1]