bele bradavice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


petrolejka -> bele bradavice (18.5.2008 14:48:51)

Živjo,

že nekaj časa me bolita dojki, predvsem leva. Opazila sem, da nekaj minut po koncu dojenja postanejo bradavice bele - za nekaj minut. Mi zna katera povedati, zakaj in če ima še katera tak problemček? Glede na to, da me dojki bolita, skelita, sem pomislila na glivično obolenje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].




anny1 -> RE: bele bradavice (19.5.2008 12:18:40)

Zdravo, tudi meni se to dogaja vendar me ne skelita, bolita vedno-zakaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], poskusi z bepantenom, meni je malo pomaga glede bolečin in skelenja. Lp




mozart -> RE: bele bradavice (19.5.2008 15:14:43)

pozdravljene,
jaz sem ravno od zdravnika zaradi takšnega problema kot je vajin. Skrbelo me je, da imam sor na bradavici, ker me tako boli. Zdravnik me je potolažil, da gre najbrž za tako hudo vnetje. Predlagal mi je bepanthen plus, baje odlično in hitro celi, obvezno pa ga je potrebno sprati pred dojenjem. Tako, da jaz bom poskusila s tem.

Upam, da sem vsaj malo pomagala.

l.p.




jajula -> RE: bele bradavice (19.5.2008 19:05:19)

meni so v porodnišnici rekl, da bepantena ni treba spirat pred dojenjem




maktub -> RE: bele bradavice (19.5.2008 22:31:33)

ja bepanthen naj bi imel novo formulo in kreme ni potrebno spirat




pizamca -> RE: bele bradavice (20.5.2008 10:52:52)

bepanten mazilo ni treba spirat, za bepanten plus pa nisem prepričana...




lotty4 -> RE: bele bradavice (20.5.2008 14:15:39)

Bepanten mazilo ni potrebno spirati,bepanten plus kremo pa je nujno potrebno spirati, ker vsebuje dodatno sestavino za celjenje ran, ki pa ni za v usta. Bela bradavica lahko pomeni tudi mašenje vodov, zato je potrebno dojko pred dojenjem fajn pogreti nato pa naj dojenček dobro to dojko presesa. Po dojenju je fajn dojko še mal stisnit da v bradavici ne ostaja mlekec. V dveh do treh dneh bi se moglo to urediti. Pri zamašenih vodih bepaten ne pomaga, samo dobro sesanje.




Stran: [1]