|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtje in tekoče zeleno blato
12.5.2008 11:53:48   
azzura
Ojla!Kaj mi lahko katera svetuje?Naša user posted image je stara 2,5 meseca in je že dvakrat bila pošteno zaprta.Pred kratkim je bila zaprta 4 dni in nato je kakala brez krčov bolj tekoče zeleno blato,nato je bila zaprta že spet 2 dni in ponovno je bilo blato tekoče in zeleno.Hraniva se z aptamil comfort že od samega začetka.Kaj je možno,da je za to blato kriv čaj ali je to samo del prebave ,ker se mora prebava uravnovesit.?user posted image user posted image

_____________________________

Najlepše je,ko ti otrok se smejčka,saj tako veš,da je zdrav.Zdravje je pa največja sreča.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
12.5.2008 13:32:59   
Anonimen
Nič nisi napisala, če je dojena ali na AM. Če je dojena, je normalno tudi če kaka redkeje, celo do 14 dni je lahko zaprta, pa to ni nobena panika. Je pa blato vedno take senf barve.

(odgovor članu azzura)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
12.5.2008 13:33:24   
racman2
Sej zaprtost se ne šteje, če ne kaka tri dni, da je bolj tekoče je možno da je čaj, če ga prej ni pila.
Moja kaka od 7 tednov na 2-3dni in je polno dojena. Ene dvakrat sem ji pomagala s termometrom v ritki.

(odgovor članu azzura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
12.5.2008 16:57:05   
copatek
Hothien, saj je napisala, da se že od začetka hranita z aptamil comfort.
Azzura, tudi naš je imel takšno blato, ko dalj časa ni kakal in ne verjamem, da je kriv čaj - naš ga sploh ni pil, pa je bilo blato vseeno takšno. Je pa našega tiste dni, ko ni kakal zelo "šraufalo", in pravijo, da če ima krče, da je blato rado bolj zelenkaste barve. Sama sem v tistem času dojila in enkrat oz. dvakrat na dan dodajala. Po mojem mnenju je za vse krivo uravnavanje prebave in mislim, da se ti ni treba obremenjevati - bo minilo. Naš ima od treh mesecev naprej blato vedno lepe "zenf" barve, kaka vsak dan in zanimivo - tudi krči so se končali ravno pri treh mesecih.

< Sporočilo je popravil copatek -- 12.5.2008 17:05:58 >

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
13.5.2008 21:05:07   
picola1
Moja je tudi kakala pri taki starosti zeleno, tekoče...Sicer je zraven imela krče in P nama je rekla, da je pobrala en virus...Potem sem šla mal brat, kako izgleda driska in je pisalo, da zeleno, tekoče in smrdi...včasih je celo sluzasto. Drugače pa vročine ni imela al pa kaj takšnega, samo blato ni blo ok...Tako da ne vem...mogoče je to tudi pri tebi...Sam če nima krčov...Jst bi na tvojem mestu vseeno vprašala P, izgubit itak nimaš kaj...

(odgovor članu copatek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
13.5.2008 21:12:01   
LARA25
Naša pikica bo stara 4 mesece in kaka na 2 dni, ne pije čaja in je Aptamil, kaka pa zeleno. Tudi mene je to skrbelo in sem vprašala mojo prijateljico, ki je babca, pa je rekla, da je za dojenčke čist normalno kakanje od 2-6 dni, kar je več je zaprtje. zeleno pa kakajo, ker kakec v črevesju oksidira zaradi zraka in to ni čisto nič narobe.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
18.5.2008 10:15:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: copatek

Hothien, saj je napisala, da se že od začetka hranita z aptamil comfort.


Pa res, nisem prej videla. user posted image

(odgovor članu copatek)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
19.5.2008 21:04:29   
bamby
Naša je tudi kakala temno zeleno in je ful smrdelo, ko je jedla Aptamil Comfort. Ko smo prešaltali nazaj na navaden Aptamil, se je stanaje zboljšalo. Kakec je postal rumenkaste barve in postal normalnega vonja. Edino krče imamo še vedno (stara je 3 in pol mesecev), pa jih z Comfort Aptamilom tudi nismo odpravili user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
19.6.2008 10:35:27   
nincha
ojla.
tudi pri nas je imela tamala zeleno tekoče blato..res da je imela hude krče..(še vedno jih ima user posted image pa bo stara 5mesecev v torek)..vglavnem..sem ji tudi devala aptamil comfort..ko pa sem začela dajat hipp pre..se ji je blato takoj izboljšalo..zdaj normalno kaka-včasih je še zeleno,vendar ni tekoče. poskusu zamenjati hrano.

lp

(odgovor članu azzura)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
25.9.2008 8:16:17   
matic0105
Naš user posted image  bo star 5 mesecev in tudi kaka temno zeleno redko - večkrat na dan. Pijeva pa Aptamil ADC + rižolino, ker ima refluks. Pa zvija ga kar močno - kar naprej se napenja in krči. Se tko napenja, da mu gre pol še več mlekeca ven. Danes začnemo po nasvetu P z GH. Juhuhu.

(odgovor članu nincha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
9.7.2009 0:19:11   
Anamami
Ojla, res, da je "star" čvek. Moj sinek bo 18. star 4 meseceuser posted image user posted image , pa imava od začetka julija 2009, take težave, kot so opisane zgoraj, se pravi sluzato temno zeleno blato in kar močno smrdi. Midva se izrecno dojiva. Zato me zanima, kako je s tem. Naj povem še, da se mu začetek meseca začela dajat AD3, sama pa sem jemala Legofer. Sedaj mu že več kot en teden ne dajem kapljic in tudi sama ne jemljem Legoferja, pa je še vedno isto. Pred tem je imel normalno blato rumenkaste barve. Aja, pa pila sem cedevto, ker ga po svežem sadju zvija oz. napenja.user posted image  Pediater mi je povedal, da je to od teh pripravkov. Samo, da se mu črevesje ne bi sčistilo v 10 dneh, kaka pa redno?!
Če ima katera kak pameten odgovor, se toplo priporočam. user posted image

Hvala!

_____________________________

Življenje je lepo, če ga živiš, tako kot ponuja se samo...

Ana

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
13.8.2009 9:08:50   
tinchek1980
Naša pikica je stara dober mesec in je izljučno dojena. Že 2 dni ima prav tako čudno blato - temno zeleno, smrdi, vmes je nekakšna sluz. Prej je imela pa ves čas rumenkasto-oranžno blato, ki ima vonj po mleku. Tudi mene zanima, ali je kaj narobe, ali je to normalno. Če katera zares ve, naj prosim napiše.

(odgovor članu Anamami)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
13.8.2009 9:28:01   
meduzica
našemu se je kakec nekje po 2 mesecu čisto spremenil

prej je bil oranžen zelo tekoč (vsaka plenička polna) potem pa kot bi odrezal 1x na dan kakal temno rjavo bolj gosto.

zeleno bi pa mene skrbelo - bi raje preverila pri P

(odgovor članu tinchek1980)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaprtje in tekoče zeleno blato
13.8.2009 18:03:53   
daisyb
moj je star dva meseca in je bil tudi nekaj casa zaprt in se je prav zvijal in napenjal pa jokal ko je blo treba kakat..pa trdo blato je mel. sedaj pa ze dva tedna kaka bolj zeleno in tekoce blato...pa tudi le enkrat na dan al vsak drugi dan. nekje se prebrala, da je to lahko tako tudi ce otrok popije vec prednjega mleka ali vode. 

(odgovor članu azzura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




RAZGLED
10ka

Kakšen razgled bi najraje imele iz svojega bivališča?

Na morje (72%)

Na gore (23%)

Na staro mestno jedro (4%)

Na avtocesto (1%)


Število vseh glasov: 566

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!