do kdaj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


maja24-2 -> do kdaj (10.5.2008 21:14:18)


Mi smo stari 8 tednov sicer smo bili 1 mesec prej rojeni, me pa zanima do kdaj naj mu oblačim dva bodiya dolg rokav za notri.
  




Paštetka -> RE: do kdaj (10.5.2008 21:17:12)

odvisno koliko stopinj imate doma. Mi imamo npr. doma zeloooo hladno, tako, da jaz bi vsekakor še morala takole oblačiti.




karatina -> do kdaj (10.5.2008 21:19:07)

Mi smo stari štiri mesece in pol, pa ima še vedno bodi z dolgimi rokavi in čez majčko z dolgimi rokavi. Pa nimamo ravno hladno (23°C).




Anonimen -> RE: do kdaj (10.5.2008 21:21:15)

ima še vedno bodi z dolgimi rokavi in čez majčko z dolgimi rokavi.

Naša je stara 7 mesecev, ampak je v hiši skor bolj hladno k zunaj, tako da je tudi oblečena v dveh dolgih rokavih. Spodaj pa tudi, žabice in tanjše hlačke.




TONČI. -> RE: do kdaj (10.5.2008 21:30:08)

Jaz ga imam sedajle že dva dni samo v bodiju in pajacku brez rokavov. . Ker drugače zakuha. Potipaj ga v tilniku, pa boš vedela, ali mu je prevroče ali ne. 




Naja30 -> RE: do kdaj (10.5.2008 22:13:23)

Po 6.mesecu je nisem več oblačila v dvojne rokave. Bilo pa je že itak zelo vroče. Delaj tudi malo po občutku.




Alfabeta -> RE: do kdaj (10.5.2008 22:33:15)

Jaz je pa sploh nikoli nisem oblačila doma v 2 rokava. Niti pozimi. Imamo pa konstantno cca.23C. Sedaj je stara 3 mesece in pol. Danes recimo je bila zunaj samo v bodiju z dolgimi rokavi in hlačkami. Je pa bilo 23C pri nas.

Jaz se držim načela, da je oblečena tako kot jaz oz. sedaj ko jaz hodim zunaj že v kratkem, je ona v tankem dolgem. Za 1.maja na morju pa je bila tudi ona v kratkem.




LARA25 -> RE: do kdaj (10.5.2008 22:37:28)

meni je petronažna rekla, da naj bo oblečen za en rokav več kot jaz. to pomeni če imam jaz en dolg rokav naj ima dojenček dva dolga rokava. to pa velja do takrat, dokler se sam z brcanjem ne ogreje. to preveriš na zatilju, če je moker je preveč napravljen.




janja -> RE: do kdaj (10.5.2008 22:40:05)

Alfabeta - se podpišem pod tvoj post. Ker če je otročku prevroče, se bo še hitreje prehladil.




Sunny Morning -> RE: do kdaj (10.5.2008 22:40:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Jaz se držim načela, da je oblečena tako kot jaz oz. sedaj ko jaz hodim zunaj že v kratkem, je ona v tankem dolgem.

Pri nas je enako, smo pa stari 4 mesece.




Arabela -> RE: do kdaj (11.5.2008 8:54:39)

Sedaj ko bo vedno bolj toplo je boljše otročka manj obleči kot preveč... ker če zakuha se bo spotil in se bo hitreje prehladil..

Jaz mam našega škratka že od prvega meseca oblečenega v body s kratkimi rokavi in preko majčka ali pulover z dolgimi... pa zoknčke in trenirka... če pa je malce hladnjega pa dam gor še zg. del trenirke..


Tako sem oblačila tudi tastarejšo pa ni bila nikoli bolana...




katee -> RE: do kdaj (11.5.2008 9:38:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta



Jaz se držim načela, da je oblečena tako kot jaz oz. sedaj ko jaz hodim zunaj že v kratkem, je ona v tankem dolgem.


Tudi jaz delam tako. Meni je patronažna rekla, da če je zunaj 20°C, ne potrebuje več dvojnega oblačenja. Sicer sem pa jaz imela zadnja dva meseca bodi brez rokavov in en dolg rokav. Mali je pa star 4 mesece in 10 dni.




gajči -> RE: do kdaj (11.5.2008 22:34:46)

Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je star 3,5m. Za notri je imel 2 rokava do približno 2. meseca. Zdaj ga oblačim tako kot sebe, oz. če imam jaz kratke rokave dam njemu še vedno tanek bodi z dolgimi rokavi. Notri ga imam v bodiju in žabicah ali tankih hlačkah, zunaj pa je zdaj tudi samo v bodiju in hlačkah.

Po moje je bolje, da mu je malo hladno (zeblo ga sigurno ne bo, zdaj ko je tako toplo), kot pa da mu je vroče.




Stran: [1]