|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:06:27   
Rožica*
Katero zobno pasto uporabljate za user posted image ?

First teeth?
je še katera ki je mogoče ugodnejša?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:15:06   
rose
dojenčku res še ne rabiš zobkov prat z zobno pasto.
zobno pasto naj bi začel uporabljat, ko že lahko izpljune.
najboljša je pa first teeth, kar se mene tiče.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:16:22   
Naja30
Do 2 let naj si otroci ne bi prali z zobno pasto zob.

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:24:15   
Rožica*
Ja pol pa naša otroška zobozdravnica nima pojma.
Ravno danes sva od tam in je posebej poudarila, da naj mu umivam in mi priporočila First teeth user posted image

Me je pa zanimalo samo zato, da bom vedela kateri artikli še obstajajo na trgu za naše malčke in se potem naljažje odločila? Ker živimo v bolj odročnem kraju in moram sama povedat lekarnarki, kaj mi naj naroči, nimajo nič na zalogi. user posted image
Sem pa sigurna da obstaja še kakšna pasta, le da je ta First Teeth najbolj propagirana.
Se motim?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:25:55   
Irena88
Meni je zobozdravnica rekla, ko sva bili s hčerko pri 1letu na pregledu, da naj kar uporabljamo zobno pasto sicer tisto brez fluora, da lahko poje in mi uporabljamo pasto od Welede od 10 m naprej...to pa prvič slišim, da nebi smeli uporabljati paste do 2 l starostiuser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:39:27   
Naja30
Nisem rekla, da se ne sme. Na to temo je bilo že ogromno debat, mal z iskalnikom poiščite. Pač naj ne bi. Jaz moji še ne. Vsaka pa naj dela kakor njej paše.

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 15:43:12   
Irena88
Pa saj je spreševala samo za zobno pastouser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 16:10:02   
marty5
Mi tudi od dobrega leta dalje uporabljamo tisto zeliščno od Welede - je brez fluora, čisto naravna in jo lahko poje. Sicer je damo samo malček - eno pikico na ščetko. Zobnih past s fluorom pa naj res ne bi uporabljali, dokler ne znajo izpljunit ven. Naš je star čez dve leti, pa še ne zna, tako da smo še vedno pri prej omenjeni pasti.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 16:11:00   
ursalara
V MŠ in sami zobozdravniki pravijo da res ni dobro do 2 let uporabljati zobne paste!Pasto naj bi začeli uporabljati takrat ko lahko otrok izpljune!Drugače pa je res najboljša first teeth

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 16:25:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ursalara

V MŠ in sami zobozdravniki pravijo da res ni dobro do 2 let uporabljati zobne paste!Pasto naj bi začeli uporabljati takrat ko lahko otrok izpljune!Drugače pa je res najboljša first teeth


To verjetno mislijo navadno, pač s fluorom a??

First teeth se lahko uporablja. Nam je ok. user posted image

(odgovor članu ursalara)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 16:43:44   
Majuska
Kolegica je ravno danes na materinski šoli slišala, naj se nekje do 3. leta zobne paste sploh ne bi uporabljalo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 17:05:12   
Lunc_a
Zobne paste s flourom NAJ SE NE BI uporabljale.First teeth pa lahko že od 3 meseca,ker je brez floura

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 18:22:32   
mateyka
pa zakaj sploh pasto za 4-6 zobkov - a ni umivanje z vodo in zobno krtačko dovolj? a je kakšen + (bonus) v zobni pasti?

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 19:21:45   
BUŠICA
a ni umivanje z vodo in zobno krtačko dovolj?


točno tako. je dovolj. pasto uporabljamo odrasli, ki jih znamo izpljunit. razen tega paste uporabljamo zaradi pene, ki nam jo naredi v ustih in mentola za osvežitev daha...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 19:28:20   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

a ni umivanje z vodo in zobno krtačko dovolj?


točno tako. je dovolj. pasto uporabljamo odrasli, ki jih znamo izpljunit. razen tega paste uporabljamo zaradi pene, ki nam jo naredi v ustih in mentola za osvežitev daha...


se podpišem user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 21:47:51   
Rožica*
Ker se je debata razvila popolnoma mimo, se vam zahvaljujem za vaša mnenja, čeprav odgovora na tako prprosto vprašanje nisem dobila.

Malo sem raziskala in se odpeljala v malo bolj oddaljeno lekarno, priporočili so mi Nenedent od Dentinox in seveda First teeth.
Je prva več kot pol cenejša. Kupila sem to, ker je bila edina ki so jo imeli na zalogi v kompletu z naprstnikom.
Mi je pa lekarnarka svetovala, da Nenedent zaradi neke sestavine veliko bolje pomaga prprečevati karies in je prav tako brez fluora.
Bom pa naslednjič preizkusila še tisti zelo propagirano First teeth.

To pišem samo zato, če bo katera še kdaj v dilemi kaj kupit!!!!
Bo vsaj vedela da obstajajo še druge paste.
O tem a bomo umivali s pasto al ne, sem sama presodila že preden sem postavila zgornje vprašanje.


Hvala Rožica.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kalodont za dojenčka?
9.5.2008 22:57:03   
ZmajTolovaj
Rožica, koliko sploh to stane? Čist informativno me zanima, hvala. user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 8:26:05   
mateyka
Mi je pa lekarnarka svetovala, da Nenedent zaradi neke sestavine veliko bolje pomaga prprečevati karies in je prav tako brez fluora.


ja, to sem spraševala. me je zanimal, če je kaka korist od teh zobnih past, al so sam zarad lepšga. in katera sestavina proti kariesu je to notri, če smem vprašat (v tem nenedentu)?

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 9:14:46   
Rožica*
First teeth komplet okoli 10€
nenedent komplet okoli 5€

mateyka bom mal prekopirala in prilepla linkov, kar sem včeraj našla.

»Ne uporabljajte zobne kreme s flouridom pri dojenčkih in otrocih«
Namesto tega DAKJ skupaj z avstrijsko in švicarsko strokovno zvezo priporoča pri otrocih starih do treh let, uporabo fluoridirane jedilne soli in fluoridnih tablet; v prvem letu skupaj z vitaminom D - preprečevanje rahitisa. V študiji A. Heilgermann in W.-E. Wetzel je bilo ugotovljeno:
»Glavni vzrok za nastanek flouroze zob, je uživanje prevelike količine flourida - hkratno uživanje fluoridnih tablet in požiranje fluoridiranih zobnih krem, pri otrocih mlajših od štirih let.«
Pri predpisovanju fluoridnih tablet za otroke do četrtega leta starosti naj bodo starši obveščeni o uporabi zobne kreme, ki ne vsebuje fluoridov. Enako velja za starejše otroke, ki še ne znajo zobne kreme pravilno izpljuniti.
Dentinox je razvil otroško zobno kremo brez fluorida.
Ta specialna otroška krema je v lekarnah pod imenom
Nenedent brez fluorida
»za otroke, ki prejemajo dovolj fluorida«
Nenedent brez fluorida se lahko tudi pogoltne, vsebuje veliko ksilitola, ki zavira nastanek zobne gnilobe. Tako ne pride do nekontrolirane sistemske uporabe fluoridov, ki je glavni vzrok za nastanek fluoroze stalnih zob.
»Fluroza zob skazi stalne zobe za vse življenje - Nenedent brez fluorida pomaga to preprečiti.« 
 

Fluor res preprečuje karies, sicer pa je bolj strupen kot svinec - zato ga kar veliko količino dajejo tudi v pesticide in strupe za glodavce. Združenja pediatrov in zobozdravnikov na primer v ZDA in Kanadi so odločno proti temu, da bi fluor dajali otrokom - razen, če je "zobna gniloba" v družini in je otrok dedno nagnjen k res slabim zobem. Tudi paste s fluorom naj ne bi preveč uporabljali - tudi odrasli ne. V otroških zobnih pastah "z okusi", ki jih otroci tako radi jejo, pa je toliko fluora, da se lahko otrok resno zastrupi in v nekaterih primerih celo umre, če bi na primer pojedel celo tubo paste. Fluor naj bi sicer vplival na celo vrsto organov in bolezni: na možgane, na ledvica, povzročal raka, povzročal neplodnost in podobno... Zato se je kariesa oziroma zobne gnilobe veliko bolje izogniti tako, da zobke redno ščetkamo, kot pa, da dajemo otroku fluor. In če mu umivate zobe s pasto, ne uporabljajte tistih otroških z okusom, ampak v lekarni kupite Nenedent ali kaj drugega, kar vsebuje minimalno ali nič fluora.
No, tudi za zobe ni fluor zgolj dober. Povzroča namreč fluorozo. Ta sicer ni nevarna, ampak zgolj poslabša videz zobkov - tako mlečnih kot stalnih. Na njihovi sklenini se namreč pojavijo lise. Ponavadi gre zgolj za različno obarvanost za nekaj odtenkov - tako kot v primeru, da otrok jemlje veliko antibiotikov. V hudih primerih pa se pojavijo celo grde temno rjave lise in madeži.
Če dajete tabletke fluorja, naj bi jih začele dajati, ko prikuka prvi zobek in nič prej!
Odločitev je torej takšna: se želite na vsak način izogniti kariesu in kakšni plombici, ali boste raje pomislile na to, da fluor preostanku telesa močno škoduje?


ma ja dost je info. pejte mal googlat.

LP.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 20:30:44   
mateyka
Dentinox je razvil otroško zobno kremo brez fluorida.
Ta specialna otroška krema je v lekarnah pod imenom Nenedent brez fluorida »za otroke, ki prejemajo dovolj fluorida« Nenedent brez fluorida se lahko tudi pogoltne, vsebuje veliko ksilitola, ki zavira nastanek zobne gnilobe. Tako ne pride do nekontrolirane sistemske uporabe fluoridov


aha, ksilitol torej. hvala za info user posted image

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 21:42:00   
Anonimen
Kakor je meni znano, naj bi do treh let umivali samo z vodo in krtačko.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 21:42:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Dentinox je razvil otroško zobno kremo brez fluorida.
Ta specialna otroška krema je v lekarnah pod imenom Nenedent brez fluorida »za otroke, ki prejemajo dovolj fluorida« Nenedent brez fluorida se lahko tudi pogoltne, vsebuje veliko ksilitola, ki zavira nastanek zobne gnilobe. Tako ne pride do nekontrolirane sistemske uporabe fluoridov


aha, ksilitol torej. hvala za info user posted image



Sej verjetno je enako tudi v First teeth, al ne? user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 22:11:58   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Kakor je meni znano, naj bi do treh let umivali samo z vodo in krtačko.


Sej ni tega vprašala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 22:47:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Kakor je meni znano, naj bi do treh let umivali samo z vodo in krtačko.


Sej ni tega vprašala user posted image


Ah sej na tem forumu včasih vprašaš eno, dobiš pa 1001 odgovor, ki se ne nanašajo na vprašanje. user posted image

< Sporočilo je popravil tianna -- 10.5.2008 22:58:36 >

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kalodont za dojenčka?
10.5.2008 22:58:11   
StBarbara
Mi Weledino brez flora uporabljamo user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Strah ob uvajanju v vrtec.
Admin

Česa vas je pri uvajanju v vrtec najbolj strah?

Da se otrok v vrtcu ne bo dobro počutil. (0%)

Da bodo vzgojiteljice do otroka grobe. (50%)

Da se mu vzgojiteljice ne bodo dovolj posvetile. (0%)

Da se bo otrok poškodoval. (0%)

Da me bo otrok strašno pogrešal. (0%)

Da bo otrok jokal in ga vzgojiteljice ne bodo potolažile. (50%)


Število vseh glasov: 2

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!