|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:21:54   
Ekaz
Menite da so sončna očala za malčke iz H&M primerna za uporabo. Cena je tri oziroma štiri eure in me zanima, če otročku ne škodujejo. Sicer so lepo zatemnjena in skozi njih se lepo vidi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:23:15   
Volga
za tak denar pa res ne moreš otroku kupovat očal user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:24:33   
Anonimen
Bolje je bit brez očal k pa met en poceni šunder na nosu. K sam škodijo.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:32:19   
brigitaa
Eni jih pač kupijo, k pa nimajo lih nevem kolk odveč denarja, ane, se ve v kaki državi živimo, kake delodajalce imamo....
Bom raje tiho, da nam tud jz kakšnih kupilauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:34:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brigitaa

Eni jih pač kupijo, k pa nimajo lih nevem kolk odveč denarja, ane, se ve v kaki državi živimo, kake delodajalce imamo....
Bom raje tiho, da nam tud jz kakšnih kupilauser posted image



Ampak bi bilo boljš da jih nebi. K je res boljš da jih nimaš k pa da maš neki cenenga.
Pod ceneno lečo, se zenice ful razširijo in žarki direkt v uč nabijajo. Sicer ne čutiš tega, ampak se dogaja. In s tem ful škodiš. Boljš da jih nimaš res. Kupte raj otrokom pol kapco z šiltom al pa kej podobnga k pa taka očala.

(odgovor članu brigitaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:36:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: brigitaa

Eni jih pač kupijo, k pa nimajo lih nevem kolk odveč denarja, ane, se ve v kaki državi živimo, kake delodajalce imamo....
Bom raje tiho, da nam tud jz kakšnih kupilauser posted image



ja, glej, kot pravi karin, potem je bolje, da jih ne kupiš, pa prišparaš še tiste tri, štiri evre, kot bi dala zanje. ker škodijo, škodovat lastnemu otroku pa nihče ne želi, mar ne?

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 10:45:19   
srki
Če že mene vprašate, nobena očala, kupljena v teh štacunah, ki imajo svega i svašta za prodajat, od oblek, čevljev, nakita,....niso vredne nič oz. ne zaščitjo oči, kob bi morala. To je sam rafut.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 11:02:44   
MARSELINO
ne kupuj tega. Mu boš samo škodila. Če že hočeš sončna očala, kupi Chiccotova. Stanejo 16 evrov skupaj z etuijem.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 11:03:41   
Anonimen
Ne. Raje kakšen € več, pa kupi kvalitetna očala.


(odgovor članu MARSELINO)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 11:24:22   
anitaz
Jaz ne bi nikoli kupila poceni sončnih očal oz. nekvalitetnih.

Sama imam probleme z očmi, zato dobro vem kako je to.
Da pa "namensko" škodiš otroku s tem, da mu kupiš ena očala zato da bo šminkiraluser posted image  

Sicer pa- vsak po svoje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:05:58   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ne. Raje kakšen € več, pa kupi kvalitetna očala.



No, mene zdaj pa ravno to zanima, ali je res, da če je dražje, boljše je oz. na kaj je treba biti pozoren pri nakupu, kje lahko vidiš, da so očala kvalitetna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:09:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ne. Raje kakšen € več, pa kupi kvalitetna očala.



No, mene zdaj pa ravno to zanima, ali je res, da če je dražje, boljše je oz. na kaj je treba biti pozoren pri nakupu, kje lahko vidiš, da so očala kvalitetna.


Ne vedno. sam za 4€ sigurno niso dobre. K sam dobre šipce ni šans da pod 20dobiš. Pol pa odvisno kakšn okvir.
Očala se pa v optikah kupuje, ne pa v štacunah z čevlji, intersparih ipd.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:19:22   
Naja31
Se strinjam z večino.
Takih očal ne moreš dati otroku.
Če že, prišparaj na lastnih očalih ali pa kje drugje.
Sicer pa kakšni otroci sploh ničejo imeti sončnih očal gor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:27:06   
tinkatonka
Jaz ne bi nikoli kupila poceni sončnih očal oz. nekvalitetnih.

Sama imam probleme z očmi, zato dobro vem kako je to.
Da pa "namensko" škodiš otroku s tem, da mu kupiš ena očala zato da bo šminkiral

Sicer pa- vsak po svoje.


se podpišem.

Mi smo mu kupili res kvalitetna očala, je pa izredno fotosenzibilen, plavook in res rabi zaščito oči. Pa še z veseljem jih nosi, ker pravi, da mu "sonce nagaja".

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:33:18   
Solero
Bistven je faktor UV zaščite stekel, na pa cena. Če imajo dobro zaščito, si lahko samo vesela, da jih dobiš za tako ceno. user posted image  So pač morda okvirji enostavnejši, kar pa ne igra vloge.

(Včasih smo res šli po kruh v pekarno, po meso k mesarju, po ribe v ribarnico, po brisače v blagovnico in po sončna očala k optiku. Zdaj pa dobimo vse na enem mestu.)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:33:18   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ne. Raje kakšen € več, pa kupi kvalitetna očala.



No, mene zdaj pa ravno to zanima, ali je res, da če je dražje, boljše je oz. na kaj je treba biti pozoren pri nakupu, kje lahko vidiš, da so očala kvalitetna.


Ne vedno. sam za 4€ sigurno niso dobre. K sam dobre šipce ni šans da pod 20dobiš. Pol pa odvisno kakšn okvir.
Očala se pa v optikah kupuje, ne pa v štacunah z čevlji, intersparih ipd.


Ja, se strinjam s tem, zato pa sem že napisala, da so taka očala, kupljena v štacunah, samo za šminkiranje in rafut.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:40:54   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ne. Raje kakšen € več, pa kupi kvalitetna očala.




Se strinjam.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 12:45:22   
Veverička
No, jaz pa se spomnim, da je enkrat ena (mislim, da je bila Jančika) napisala, da je brala (ali Joe) neko raziskavo in nibilo neke razlike med temi očali kupljenimi v optiki ali v npr. H&M.
Jančika, popravi me, če se motimuser posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 13:22:29   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Veverička

No, jaz pa se spomnim, da je enkrat ena (mislim, da je bila Jančika) napisala, da je brala (ali Joe) neko raziskavo in nibilo neke razlike med temi očali kupljenimi v optiki ali v npr. H&M.
Jančika, popravi me, če se motimuser posted image


Trenutno je na user posted image . Bo kasneje komentirala...user posted image


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 13:51:37   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Veverička

No, jaz pa se spomnim, da je enkrat ena (mislim, da je bila Jančika) napisala, da je brala (ali Joe) neko raziskavo in nibilo neke razlike med temi očali kupljenimi v optiki ali v npr. H&M.
Jančika, popravi me, če se motimuser posted image


Če bi to držalo, potem tudi ni razlike med korekcijskimi očali kupljenimi na pošti in med tistimi, ki so kupljeni v optiki?user posted image  

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 15:56:18   
ZmajTolovaj
Moja prijateljica je delala v optiki in je rekla, da je čisti nateg, če daš za sončna očala a la dior, d&g, versace itd. 100 eur al pa še več. Se tudi strinjam, da za 4 eur bojo težko res kakovostna, ampak cena vendarle ni vse.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 16:05:01   
ursalara
Bolje dati nekaj denarja več pa se vsaj potem ne žreš da si škodila svojemu otročku jaz definitivno ne bi kupila teh očal!

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 18:46:14   
kajajaka
draga "ZmajTolovaj",
jaz sem tudi 3 leta v optiki delala...

Za očala dior, d&g, miss sixty... daš krepko čez 100 € in od tega je pol cene res za znamko oz. ime, ostalo je pa za material, ki zihr ni plastika, kot pri tistih za 4 €.
Boljše je imet ena očala za 100€ 10 let... kot pa uničevat si oči, ker si jih res uničuješ, verjemi...
Kar se pa otrok tiče, jih sploh ne rabi.
Njegova zenica (in pri odraslih enako) se ob svetlobi sama zmanjša in tako prepreči prevelik vstop škodljivim žarkom, pri slabih očalih pa zenica "misli", da je v temi in se razširi, žarki pa veselo prehajajo v oko in ga poškodujejo... Saj v enem tednu ali dveh se nič ne bo poznalo, čez leta bo pa velika razlika.

Otroci naj imajo kapo s šiltkom!

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 19:10:43   
Felicita
A ni pr sončnih očalih pomembno gledat tist 'UV faktor' in je to to? Mislm, sej mi je čist jasno da lahko napišejo kar hočejo, ampak still, če majo špegli UV400, nej bi ščitli oči pred UV-A in UV-B žarki, kar nej bi sončna očala počela, ne? Potem pogledaš če majo certifikacijsko oznako CE in mislim da je potem to kr to.
In sori, pač nisem prepričana, da so špegli za 100€ tok bolši od tistih za 5€. Kje pa piše, da šipc ne delajo celo v isti kitajski tovarni?
Aja, pa še to, wiki pravi tole:
A 1995 study reported that "Expensive brands and polarizing sunglasses do not guarantee optimal UVA protection." The Australian Competition and Consumer Commission has also reported that "[c]onsumers cannot rely on price as an indicator of quality". One unscientific survey even found a $6.95 pair of generic glasses with slightly better protection than Salvatore Ferragamo shades.
(za vire teh raziskav: http://en.wikipedia.org/wiki/Sunglasses )


< Sporočilo je popravil Felicita -- 9.5.2008 19:12:51 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sončna očala - H & M
9.5.2008 19:48:52   
kajajaka
Felicita, ti jih kar nosi (tiste za 5 €) boš vsaj prišparala za belo palico, ki jo boš rabila na stara leta... user posted image
Ne, se hecam! Nikomur ne privoščim težav z očmi.

Na koncu se vsak sam odloči, če bo kupil očala in katera. Ampak Ekaz je resno vprašala in večina nas je resno odgovorila, da svojemu user posted image  takih za par € pač ne bi tlačile na obraz...

Pa srečno z "očki"

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Izbira imena
valek

Katero ime se vam zdi lepše?

Kevin (15%)

Luka (53%)

Rok (33%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!