bravo za sezam!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Jutra -> bravo za sezam!! (15.2.2005 9:36:10)

Mogoče bi morala dati na drug forum, pa vseeno:zmeden2:

Torej ravno ob pravem trenutku sem na forumu izvedela za sezamov čaj:sloncek::sloncek:
Zgleda, da so pri dojenju res krizna obdobja, ko začne primanjkovati mleka. No, naša :duda: je ravno dopolnila 4 mesece in se je začel pojavljati primanjkljaj.:( Še dobro, da si vsako jutro stiskam višek mleka in ga shranjujem za hude čase. No, zaloga iz zmrzovalca je zadnje dva tedna prišla zeloo prav.
In sedaj nastopi SEZAM :):):sloncek:
Najprej sem rekla "lari-fari", saj nekaj dni ni bilo nobene razlike. Potem pa...:sloncek::sloncek: saj sem postala prava mlekarna:bravo: Pri meni je bil problem predvsem zvečer, ko so bile zaloge zelo majhne in potem smo se dojili, pa dojili... Zdaj pa je situacija skoraj takšna kot zjutraj.
:duda: je res zadovoljna, da teče v potokih :sloncek::sloncek:

Koteri se moram že zahvaliti za nasvet:zmeden2:




Anonimen -> bravo za sezam!! (15.2.2005 11:29:50)

Tudi pri meni se je od obilnih zalog na začetku, ko bi lahko dojila kar dva naenkrat, sedaj vse skupaj malo stabiliziralo. Bor je star dva meseca in pol in v tem času naj bi se mleko ustalilo - povpraševanje/ponudba, jaz pa sem se kar malo ustrašila, da ne bi prenehalo. Iz sem začela piti ta super sezamov čajček. Sicer je okus "bljak". Jaz ga skuham zjutraj in pijem trikrat na dan. Začela sem par dni nazaj in se mi zdi da je že bolje.
Barbara 2004, a ga ti kaj popražiš prej, a kar takega surovega kuhaš?
Ja, res drži tako kot teta Pehta pravi, da za vsako bolezen rožca raste:)
Hvala tisti, ki je svetovala!!!




Jutra -> bravo za sezam!! (15.2.2005 11:40:32)

Jaz sezam samo najprej malo pretlačim, preden ga dam kuhati. Nič ne pražim.
Sicer je bil tudi meni najprej malo odvraten, zdaj sem se ga pa že navadila. Pojem tudi vse seme (ga še malo prežvečim).
Aja, tudi za prebavo je ta čaj dober:)




KIRA -> bravo za sezam!! (15.2.2005 11:45:29)

kaj pa če bi ga zmlela, tako kot mak???




Žaža -> bravo za sezam!! (15.2.2005 12:34:01)

Pomagajo tudi koruzni žganci - pri meni so naredili čudež!!9nebesa




Jutra -> bravo za sezam!! (15.2.2005 12:49:54)

Kira,
zakaj naj bi ga mlela?:zmeden: Kar se tiče priprave čaja, se držim navodil.
Pa še čisto kul mi je, da ga še malo zgizem. Saj ima v redu okus.




KIRA -> bravo za sezam!! (15.2.2005 12:54:04)

no saj sam vprašam - če bi se mogoče bolje raztopil, ali pa laže prebavil ali kaj.
men je samžal da nisem to prej vedla, men je do začetka 4. meseca mleka zmanjkalo čist.
sedaj, ko pa vem za sezam in da baje pomaga, ga bom pa kar lepo papcala pri 2 :duda:.
Lp




Jutra -> bravo za sezam!! (15.2.2005 13:04:09)

Žaža:)
kako je pa s kloruznimi žganci:zmeden:
V čem je pa tukaj fora?

Kira, kako pa se ti je zgodilo, da ti je ČISTO zmanjkalo mleka:zmeden: Kaj, a kar čez noč?




KIRA -> bravo za sezam!! (15.2.2005 13:09:04)

ne čez noč- moj apunči ni hotla na dojko pit, že od začetka. so jo v bolnici na flašo navadli. na začetku sva papcali z nastavkom. ampak ji je prepočasi teklo in je bla tud po uro in pol ali pa 2 na dojki. se ni najedla. pol sem si pa začela izčrpavat.
en cajt je super klaplo, sem vedno flško napolnila. dojke sem si redno izčrpavala, pa do kraja, kok je šlo. pol pa je začelo ponehavat. tja do 4. mesca sem bla čist brez. sem bla zelo žalostna, ker sem vedno hotla mojo punči dojit, kolikor dolgo bi se le dalo, vsaj do 6. mesca. pa sedaj ni nič s tem.
sam kupe denarja zmečeva ven za adaptirano mleko - po katerem je na začetku celo krče imela in vse mogoče težave, ampak se je po določenem času uredilo.




Jutra -> bravo za sezam!! (15.2.2005 13:31:44)

A tako je bilo to.:( No, zdaj te pa razumem.
Želim ti, da bo pa pri drugem "shramba" vedno polna;):)
S sezamom ali pa brez njega;)




KIRA -> bravo za sezam!! (15.2.2005 13:34:46)

uuuu, hvala. sam da bi "pomagalo".
sem si pa tole s sezamom za vask slučaj shranla. če bi takrat vedla, bi že takrat probala. sem probala pivo, pa vse mogoče mineralne vode, pe še cel kup drugih reči, za sezam pa nisem vedla.




Anonimen -> bravo za sezam!! (15.2.2005 22:37:09)

Hoj, punce!
Žaža je omenila koruzne žgance. Naj povem, da pri meni dela čudeže polenta z mlekom! Če se je zvečer nabutam imam naslednji dan precej več mleka kot sicer! Ko je bilo krizno obdobje, sem jo jedla vsak večer in je res pomagalo! Se špravi, da je res nekaj na koruzi:)-:)-:)-
Pozdravčke, Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:




Willson -> bravo za sezam!! (16.2.2005 9:52:10)

Barbara,daj bodi dobra in mi hitro napiši, a kupim navadni sezam v trgovini in si skuham čaj? Ali mogoče to dobim v lekarni že pripravljeno za čaj kuhat? ali kako. Napiš bolj potrobno, me zanima , bi tudi jaz probala? Hvala že v naprej. Lp




KIRA -> bravo za sezam!! (16.2.2005 9:53:09)

tole sem si jaz tle dol z RR skopirala:

ZA VEČ MLEKA – DOJENJE:

naj trikrat na dan skuham po 2 dcl vode v katero zamešam sezamovo seme (belo ali črno - vseeno). Ko zavre, naj se še 20 min. kuha na zmanjšanem ognju.

Malo z nejevero sem v soboto ob 10.00 popila čaj in ob 14.00 že dojila - ne veliko, a sem.
Danes - tretji dan, sem čez dan dojila dvakrat, ponoči pa spet pričakujem tako kot zadnjo noč 2-3 krat. Čaj si kuham samo dopoldan in zvečer, ker prav preveč pa spet ne bi rada dojila.




Jančika_ -> bravo za sezam!! (16.2.2005 9:55:27)

Kupiš katerikoli sezam, ponavadi ga najdeš na oddelku za peko ali v kaki trgovini z zdravo hrano. Jaz sem ga kupila pri najboljšem sosedu. Vseeno je, če je luščen ali neluščen, bel ali temen. Vnaprej pripravljenega za čaj ne boš našla, saj v bistvu kuhaš navadno seme.




Willson -> bravo za sezam!! (16.2.2005 9:58:25)

Hvala Kira za informacijo, bom tudi jaz probala s tem, grem takoj po sezam v trgovino. Lep pozdrav in uspešno dojenje.




KIRA -> bravo za sezam!! (16.2.2005 9:59:50)

9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa




Willson -> bravo za sezam!! (16.2.2005 10:06:58)

Hvala Jančika bom danes poizkusila in poročala, kako bo. Moja :roza: je stara 4,5m in je še samo dojena. Zaenkrat ga je še dovolj, se mi pa zdi, da ga je proti večeru manj, ker jo moram dojiti že na obe dojke. lp




Jutra -> bravo za sezam!! (16.2.2005 11:28:02)

Willson, Jančika in Kira:)
vidim, da ste se že vse zmenili, še preden sem danes uspela priti na forum;) Me prav veseli, da se dobre informacije in izkušnje tako hitro širijo:sloncek::sloncek::sloncek:

Lep dan vsem skupaj:)




Petra P. -> bravo za sezam!! (16.2.2005 11:59:19)

Meni tud pomaga!!!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
Smo malemu e kar konkretne količine umetne hrane dodajali, pol pa sem prejšnji teden prebrala o sezamu - zdaj že cel teden moje mleko zadošča. Mu ponudimo tudi dodatek, pa ga noče, je že sit. :bravo::bravo::bravo:




Stran: [1]