Calpol pri rasti zobkov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Ekaz -> Calpol pri rasti zobkov (7.5.2008 14:01:47)

Kolikokrat na dan (kdaj in koliko) date Calpola bebicam, ki jim rastejo zobki. Naša vročine sicer nima, jo pa mora precej bolet. Vleče se tudi za ušeska in ima napade joka.




piko12 -> RE: Calpol pri rasti zobkov (7.5.2008 14:21:24)

Jaz sem dala v ponedeljek 3x, včeraj 4x, danes pa šele enkrat. Dam pa cca 3ml. Ima pa tud vročino in mi je P rekla, da lahko dam.




mateyka -> RE: Calpol pri rasti zobkov (7.5.2008 14:22:45)

sej ti piše na navodilih - do 4x na dan.
ne vem pa če bi jaz dajala Calpol za zobke, če nima vročine - potem že raj Calgel a ne?




rose -> RE: Calpol pri rasti zobkov (7.5.2008 14:48:20)

jaz sem se calpola poslužila pri taveliki le 2x. In to šele potem, ko par noči že nismo spali, da smo se vsi spočili. samo za spanje.
probaj calgel. ta je prav za zobke. kok pa res pomaga, je pa najbrž odvisno od otroka. naši ta večji ni, al bi blo pa drgač mogoče še huje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Naja31 -> RE: Calpol pri rasti zobkov (7.5.2008 20:29:09)

Calpol je tudi ok, proti bolečinam.
Pri nas calgel ni nič pomagal.
Če otroka tako zelo boli, da joka in ne more spati, potem mu daj calpol.




soncipunci -> RE: Calpol pri rasti zobkov (7.5.2008 20:53:17)

naš pri spodnjih zobkih ni imel prehudih težav in je pomagal calgel ali pa gengigel. zdaj, ko je dobil še zgornje zobke, pa je bila katastrofa. nekaj dni nismo nič spali, ker se je non-stop zbujal in noro jokal. poslužila sem se dalerona (podobno kot calpol) in je bilo boljše. se je vsaj dalo spati, pa tudi jedel je bojše kot prejšnje dni, ko je dobesedno štrajkal... sem mu ga pa dala 1x-2x na dan.




N _ B -> RE: Calpol pri rasti zobkov (8.5.2008 22:40:19)

Dajala sem 1x dnevno, zvečer pred spanjem.




sandra85 -> RE: Calpol pri rasti zobkov (8.5.2008 23:46:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Kolikokrat na dan (kdaj in koliko) date Calpola bebicam, ki jim rastejo zobki. Naša vročine sicer nima, jo pa mora precej bolet. Vleče se tudi za ušeska in ima napade joka.

ma si preštudirala, da nima vnetje ušesk??????????????????????????????




Pikapoka1 -> RE: Calpol pri rasti zobkov (9.5.2008 8:01:56)

ta debata je bila pred kratkim, tako calpol kot tudi svečke so v bistvu parcetamol (lekadol) in se lahko daje na 5-6 ur tudi proti bolečinam. ampak ne pretitavat vseeno, raje zvečer pred spanjem tiste dni ko zoberk prodira ven in najbolj boli. Vlečenja za ušeska pa je značilno pri zobenju, tako da brez panike...




POLAND -> RE: Calpol pri rasti zobkov (9.5.2008 9:10:19)

Jaz isto,ker ni fajn pretiravat sploh če ni vročine.Zvečer je pa fajn,da se mal umiri.




Stran: [1]