Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


puncica -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 20:44:15)

Naša tamala je ob 2 popoldne imela vročino 39 in ji čisto nič ni, samo bolj lena in zaspana je. Zmerla sem ji jo čist slučajno ker se mi je zdela vroča. Ni ne smrkava, ne kašla, ne kiha, ne nič, je normalno, vse ok. Dala sem ji sicer svečko za zbijanje vročine in zdaj ima še 38,3. Vse to merjeno v ritki.

Pred 3 tedni je vse to bilo isto, vročina 39, nič drugačna, samo bolj utrujena in zaspana. Tako je bilo en dan, nasledn je še mela 38 potem pa spet po starem.

Zanima me naslednje:
1. a je to lahko viroza,
2. a ima še kdo takšne izkušnje
3. zakaj ima to vročino vedno takrat ko smo za vikend pri mojih starših 110 km stran
4. zakaj samo en dan?
5 kako je lahko vse ok, samo vročino ima, nič drugih simptomov.

Vse to se mi zdi skrajno sumljivo, zato bi prosila za vaše izkušnje
Hvala




Jančika_ -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 20:48:19)

Odgovor na vprašanje št. 3: ker ste v naših koncih in bi lahko prišla pogledat Vasjo, pa ga ne. Potem se ji pa zmeša od žalosti:)-.




puri -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 20:50:31)

Naš je imel vročino in nič drugega, ampak jo je imel 3 dni, potem so se pa pojavile pikice in je bila to šesta bolezen!
Lahko, da bo imela to, če je še ni imela!

lp:rozica:




ZARA -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 20:53:45)

puncica,jst sem imela isti primer za bozic,samo vrocina...zaspana,mirna...jo peljem v bolnico,ji vzamejo vodo in kri-NIC ne najdejo!
Diagnoza je bla pa viroza!
Ko se dobr rima 8)!




Anonimen -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 20:57:19)

Tudi pri nas se je dogajalo točno tako, ko je bil Tibor še manjši, pa še sedaj kdaj pa kdaj. En dan vročina, najslednji dan, kot da ni bilo nič. Pediatrinja mu je enkrat na mojo prošnjo oziroma po pogovoru dala na pregled kri, pa ni pokazalo nič posebnega. Rekla je, da je verjetno kakšen virus. Tako da temu ne posvečam več prav pretirane pozornosti.




ZARA -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 20:58:27)

ja,sam ti si ze navajena,Splisni...




mami Lea -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 21:00:35)

Tudi moja dva imata visoko vročino. Starejši je star 5 let mlajši pa 9 mesecev.
Starejši je sploh nagnjen k temu, da ima zelo visoko vročino in jo tudi zelo dobro prenaša. Pravi da se počuti povsem normalno in da mu nič ni. Mu zmerim vročino in vidim, da ima 39.9°C. In on se kao počuti dobro.
Drugi šok je bil to da mu nobena naravna metoda zbijanja vročine ne zniža temperature (ohlajanje v vodi, obkladki...). Edina stvar, ki mu zbije temperaturo pod 38°C je Voltaren svečka. To je ena zelo močna svečka, ki je mimogrede prijela tudi pri mojem možu. Vse ostalo odpade.
Smo šli enkrat k zdravnici, ker mu je ta-huda svečka zbila temperaturo le za 3 ure nato pa je bila temperatura spet 40°C. Smo šli v dežurno ambulanto, kjer so ugotovili, da je vse ostalo v redu samo temperatura je zelo visoka. So mu dali sirup proti vročini in mu temperatura ni padla niti za 0.1°C Zdravnica je kar čukasto gledala. No nato smo mu dali Voltaren svečko in je delovalo ampak spet samo 3 ure.
V navodilih piše, da naj otroku sploh ne bi dajal svečke bolj pogosto kot na 6 ur ampak pri nes ne gre drugače.
Otroku namreš ne smeš pustiti, da ima temperaturo višjo od 38.5°C, ker lahko pride do hude okvare srca in vranice. Obvezno je treba zbijati temperaturo!!!!
Otroci morajo tudi mirovati, kar je skoraj neizvedljivo. Mi našega zamotimo s knjigami in kasetami, risankami (največ 30 min na dan, ker oči pri vročini ravno tako zelo trpijo)...
Pri nas je tako visoka temperatura trajala 7 dni nato je temperatura popolnoma padla in nato čez en dan spet zrasla na 40 trajalo je pa spet 7 dni. Smo mislili, da se sploh ne bo končalo. In vse kar so nam rekli je bilo to, da je to taka viroza in da moramo počakati da mine.
No naš do nadaljnega ne gre v vrtec. Dokler se tole vročično epidemično stanje med populacijo ne pomiri. Lp. in upam, da sem ti kaj pomagala.




puncica -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 21:11:27)

A pol je lahkio to viroza sam vročina in nič drugega
Ma men je ful čudn to, vse normalno, pa nenormalno vročine. Drug dan pa vse ok. Kaj pa zobki a bi lahko blo to?: Kolk prej imajo vročino če so zobki. Naša namreč nima še nič zob.


Jančika: a da bi bla žalostna, pol pa hiter recept, kam naj pridemo vasja pogledat:)-




lena-3 -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 21:24:56)

Visoka vročina, brez ostalih posebnih bolezenskih znakov, je značilna za šesto otroško bolezen. V kolikor se bodo po nekaj dneh pojavili izpuščaji, gre sigurno za šesto otroško bolezen. Saj pri nas je bilo tako.




Anonimen -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 21:44:30)

Ja, Zara, kaj mi je pa drugega preostalo, kot da sem se navadila? Dokler bo samo to, bo še dobro.




puncica -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (14.2.2005 22:25:01)

kakšni izpuščaji pa so to za šesto bolezen????




puri -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (15.2.2005 6:52:01)

Take majhne rdeče pikice, pojavijo se pa po obrazu, trebuhu, hrbtu! A ima danes tut še vročino?




Anonimen -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (15.2.2005 8:35:19)

Pri nas je z istimi simptomi imela hudo vneta ušesa!!!




sabina -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (15.2.2005 8:47:59)

Tudi pri nas je bilo tako. Štiri dni vročina okoli 39C. Bil je ves čas dobre volje, jedel in spal je normalno - viroza. Je imel pa ful z"zabasan" nos.




mala -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (15.2.2005 10:18:32)

lahko je viroza,tudi zobki so lahko ponavadi se otrok še fino slini in ima skos rokice v ustih,možno je pa tudi vnetje ušes-pri nas je tri dni vročina ko pa pade se pojavi pa izcedek iz ušesa tako da tudi na to morate biti pozorni:zmeden2:

lp:metulj:




puncica -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (15.2.2005 22:41:44)

puri: ja vročina je še vedno sicer je bla zjutraj 37,5, popoldne 38 in prejle 37,5. Tako da ne vem kaj naj, je pa mal sitna, pa jest noče več tako gladko kot prej, no zdej trenutn spi. Pa tud kakih flekov in izpuščajev nima.
Kako pa veš da ima vnetje ušesov?.:zmeden2:
Men je to ful šit, ko joče pa pojma nimam zakaj:((:(( Kako naj vem kaj ji je.




puri -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (15.2.2005 23:04:07)

Vročino je imel naš 3 dni, potem so se pa šele pojavile pikice (no, že tretji dan, zvečer se mi je zdelo, da se mu ene pike delajo).
Je bil pa tut naš veliko bolj siten in ni hotel jesti!

Pomojem je vseeno, če še kakšen dan počakaš,.......če bo imela še četrti dan vročino, jo pa pelji pokazat ali pa najprej pokliči in vprašaj kaj bi to lahko blo!

Če misliš, da bi bila lahko tut ušesa, ji pa probaj s prstom pritisnit gor in če se bo začela jokat, je pa lahko tut to!

lp




puncica -> Vročina 39, vse druga normalno. ZAKAJ??? (16.2.2005 21:49:07)

Vročine danes nima več, tako da ne vem kaj je to bilo. bomo pa zdej pozorni na izpuščaje če bo kej. Drugače pa je bila danes že bolje razpoložena.

Hvala vsem za pomoč.




Stran: [1]