bakterija na ledvicah, sečilih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


klara2007 -> bakterija na ledvicah, sečilih (4.5.2008 10:13:09)

pozdravljene,

zanima me če je vaš otrok imel to bolezen (mislim da se ji reče uroinfekt)?
če je imel, me zanima kako ste ravnale z njim ob prihodu iz bolnice (ali ste hodile na sprehode ipd.). vem da more piti tekočino, sedaj še bolj ker postaja vroče. čeprav je bil urin vredu, me vseeno skrbi da ne bi kaj naredila narobe, da se ne bi ponovilo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




pavlyna -> RE: bakterija na ledvicah, sečilih (4.5.2008 10:17:12)

ja reče se ji uroinfekt.okužba oz vnetje sečil.

nimaš sama kaj pomagat,pazi da bo res dobil veliko tekočine,ki povzroči,da se čimprej z urinom te bakterije izločijo iz telesa.na sprehode lahko hodiš brez problema,če je mali seveda dobre volje.pazi da ne bo imel ledvičk na prepihu,da ne bo prepoten in moker,...

srečno




pavlyna -> RE: bakterija na ledvicah, sečilih (4.5.2008 10:18:40)

aja pa temeljita higiena spolovila,...
če je fantek moraš sploh paziti,ja je lulek dobro očiščen,...(kožica in to)





janapan -> RE: bakterija na ledvicah, sečilih (4.5.2008 14:17:39)

Midve sva prišle iz bolnice po rotavirusu in za njim uroinfektu pred dvema tednoma. Sedaj pije primotren 8vse skupaj bo 1 mesec) in potem ima kontrolo. Imeli sva tudi pregled dinamično scintigrafij, ki je pokazal da ena ledvička malo slabše dela.
Jaz sem jo takoj ko sva prišli domov peljala ven in vsak dan jo peljem na dolg sprehod, sedaj ko je lepo vreme sem z njo zunaj tudi po cel dan. Ob odhodu iz bolnice sem vprašala zdravnika in mi je rekel naj sicer pazim nanjo (pri higieni - brisanje ritke ) drugače vse normalno kot prej...aja pa veliko pit.
lp




Stran: [1]