Prvi zobek (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


wing -> Prvi zobek (3.5.2008 8:38:01)

Pa smo ga dočakali, nepričakovano. Spodnja leva enkica. Majčkena žagica. Pri 5m in 12d. Hčerkica se je ponoči zbudila trikrat v jokcanju, tudi sedaj zjutraj je bolj kot ne cmerkava. Zanima me, ali ji smem dati svečko, oz. če sploh kaj in kako dolgo lahko pričakujem da jo bo to mučilo?Aja, pa če so se tudi vaši tako vlačili za ušesa??
Povejte malo izkušnje.




Naja30 -> RE: Prvi zobek (3.5.2008 9:09:21)

Če je že žagica, je to to. Mogoče mora še malo predreti dlesen in je zato cmerava. Maži ji dlesen s calgelom, svečka je pa za vročino. Čeprav jaz dam moji kar žličko calpola, kadar jo zelo boli. In samo zvečer, da lepše spi.




Anonimen -> RE: Prvi zobek (3.5.2008 10:13:51)

Al pa z Gengigelom lahko tudi namažeš, svečke pa jaz ne bi dala.




tejči77 -> RE: Prvi zobek (3.5.2008 11:13:34)

svečke po moje lahko daš otroku če ima vročino nad 38,5, pa še to je meni p rekla, da ne priporoča pred 6 mesecem. Za zobke je pri moji dovolj calgel, je pa res, da ni imela nikoli visoke vročine. Čez dan je pač bolj jokala in drgnila dlesni, ko smo namazali se je pa za kakšne pol urice umirila, pomagalo je predvsem, da je lahko zaspala.




*tajda* -> RE: Prvi zobek (3.5.2008 11:49:30)

Paracetamol svečka je tudi proti bolečinam,ampak jst bi na tvojem mestu raje dala lekadol sirup.




bodoča -> RE: Prvi zobek (3.5.2008 12:00:32)

Bravo za zobek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]!

Mi smo ga tudi včeraj dočakali, prvega, spodaj enkico [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], star pa je 8m in 5d.

Jaz mu nisem dala ničesar, razen s calgelom sem mu mazala dlesni, nič ni bil siten, samo uhice si je vlačil, tako kot tvoja.




Caarmen -> Vročina - prvi zobek (4.5.2008 15:52:39)

Mi smo stari 8,5 M pa še nimamo zobkov. Danes ponoči pa je dobila vročino 38C. Že celi dan je cmerava in se zelo vleče za ušesa in drgne po zobeh. Malo tudi pokašla in včasih ji priteče kakšna svečka iz nosu.
V lekarno sem šla po svečke 120mg in sirup proti kašlju. Kolikokrat na dan ji lahko dam svečko in sirup? Ima pa 9,5kg. Mislite da so to zobki ali kaj več - prehlad? V koliko dneh pa običajno potem popukak prvi zobek ven?

Že v preteklosti sem jo namazala s calgelom po dlesnih pa sva dobili tako rdečo luliko in ritko, da sva šli k zdravnici.




miki8 -> RE: Vročina - prvi zobek (4.5.2008 16:00:36)

No tudi naš malček ima že zobka in sicer kar dva, prvi pa je pokukal pri 4 mescih in 10 dni, kmalu pa še drugi.Mi smo dlesni masirali s calgelom pa je pomagalo vročine pa ni imel.




Pikapoka1 -> RE: Vročina - prvi zobek (4.5.2008 17:30:22)

Mojmu 5,5 m sta ravno prva dva pogledala ven, je imel malo bolečin in sem mu zvečer pred spanjem dala 1/2 svečke paracetamola, sem tudi vprašala P in je rekla, da lahko tako par dni zaporedoma dokler čist ne pogledajo ven...tako da paracetamol ni samo za vročino , je tudi prosti bolečinam, to je praktično lekadol in se ga lahko daje. Moj vročine ni imel...
lp, pp1




mateyka -> RE: Prvi zobek (4.5.2008 19:41:20)

Paracetamol svečka je tudi proti bolečinam,ampak jst bi na tvojem mestu raje dala lekadol sirup.


to je čist isto - oboje je paracetomol.




Stran: [1]