copatki ali nogavičke (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


analizapola -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:00:50)

Imam 10 m :roza:, ki se že sama postavlja na nogice, veselo skače in tudi sama stoji ze par sekund. Doma ima vedno obute nogavičke z bremzicami.
Opazila sem da večkrat stoji na prstih.

Zanima pa me ali vi doma porabljate čeveljčke ali jih pustite v nogavičkah.

Kaj je najboljše za :duda: nogice?
:muca:




Anonimen -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:08:53)

Doma vedno v nogavičkah z bremzicami še raje pa v H&M nogavičkah/copatkah, ki ima spodaj im malce nad podplatkom našit velur usnje. Meni se zdijo zelo OK, ker jih ne more zvleči dol...POglej v H&M, stanejo pa 1290 SIT.
Čeveljčke in prave copatke pa nekateri ortopedi/pediatri med igro otroka nasploh odsvetujejo.




andrejaz -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:27:18)

Moj :modri: sicer je še daleč od tega, da bi se postavljal na noge, vendar kljub temu posredujem mnenje ortopeda, ki sem ga dobila
Ker je imel naš :modri: ob rojstvu zvita stopala (enega celo 90 stopinj) smo bili vsak teden pri ortopedu (tudi po 3x). Sedaj ko je zadeva OK in hodimo samo še na kontrole, sem ga večkrat spraševala o copatkih, čeveljčkih, predvsem pa o njegovem mnenju o raznih cicibanovih copatkih s trdim opetnikom kot mi jih priporočajo razne tetke, saj glede na vse probleme, ki smo jih imeli, bomo našemu :modri:nudili vse najboljše za nogice.
Njegovo mnenje je, naj bo otrok čimveč bos, po možnosti tudi zunaj poleti. Če pa nikakor ne gre bos, pa ortoped priporoča nogavičke z bremzicami, ali pa copatke z zelo tankim podplatom, vse to pa z namenom, da otrok čimbolj čuti podlago po kateri hodi in da otrok krepi in razvija mišice stopal. Ni pa nobene potrebe po kupovanju raznih ortopedskih čevljev, ker so danes že vsi otroški čevlji izdelani dovolj kvalitetno.
:sloncek:




dory -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:31:22)

Odkar se mi postavljamo na nogice,to je blo pri 8m imamo obvezno copatke...ker se je drugace hitreje znasel na tleh..copatki so mu tako zarad gume,kot zaradi svoje oblike precejsnja pomoc...tko da doma so copatki,za ven pa cevlji :)




malika -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:33:57)

Naš ima skoz copatke, ker imamo žal hladna tla. Če bi imeli bolj idealne pogoje, bi imel samo nogavičke.




Anonimen -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:34:11)

Za doma nogavice z bremzami, še zdaj pri skoraj treh letih.




Anonimen -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 9:49:37)

Tibor ima ene take čisto mehke copate, v bistvu kot ena debelejša nogavica, samo da se lažje obuje.




KIRA -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 10:02:29)

:rozica::rozica:punce - da vas vprašam - glede tehle nogavičk. moji punči so sedaj vsi copatki premali. saj še ne hodi, se pa včasih na nogice postavlja, če jo tako držiš. že copatki so se mi dragi zdeli, pa so bili po jurja, tako da sem ji en par doma naredila, ampak so ji sedaj tudi tej premajhni. pa bi si jaz tudi rada počasi omislila takale nogavičke, pa me sedaj zanima, kje se jih da najugodneje dobit.

Lp:rozica:




nejcko -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 11:42:07)


Kira, v kakših večjih trgovskih centrih (Interspar, Mercator...) so še najcenejše.




Pajaca -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 12:53:00)

moja je pa samo v žabah, ker vse z nog zvleče, tako da sem se naveličala popravljat.




KIRA -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 12:56:33)

aha, bom pogledala. hvala nejcko. 9nebesa9nebesa




Tipi -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 13:29:50)

V DM-u stanejo 500 sit.




NinaŠ -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 16:12:34)

Anže ima od ca 8. meseca Super fit-ove copatke.

LP




dojenček -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 18:51:51)

NinaŠ - kje se da kupiti te copatke?
Mi namreč uporabljamo cicibanove (so zelo trdi in nisem zelo zadovolna z njimi, saj ga med igro zelo motijo, ko se želi usesti se mu vedno en nogica zatakne in se rajši potem kar nanjo usede), ker imamo zelo hladna tla tako da nam nogavičke z bremzicami odpadejo.




NinaŠ -> copatki ali nogavičke (14.2.2005 20:19:45)

Dojenček jaz jih kupim v Cokli v Kranju (Primskovo) ali pa v trgovini Kopitarna v BTC-ju, hala A, Lj.
LP




dojenček -> copatki ali nogavičke (15.2.2005 19:57:59)

NinaŠ
Oh škoda, mi smo iz okolice Celja in bom kar jutri šla vprašat v Kopitarno, ki je tudi pri nas, če jih imajo!
A mi lahko mogoče vsaj malce opišeš kakšni so ti copatki, ker me res zanima, saj jih ne poznam!




NinaŠ -> copatki ali nogavičke (15.2.2005 20:12:06)

Copatki z gumijastim (mehka guma) podplatom in ojačano opetnico. Imajo jih z vezalkami, na ježka ali zadrgo - jaz kupim vedno z vezalkami, ker se take najbolje prilegajo nogi (sam reguliraš). Stanejo pa mal manj kot 4000 SIT.
Ja v Kopitarni pa le vprašaj, jih utegnejo imeti.
LP




Stran: [1]