kakšen urnik naj ima 1m malček? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


babylove -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:14:07)

Ali moram že začet z vzpostavljanjem reda? Kakšen dnevni (in nočni) ritem imate z enomesečnimi malčki?




HuAnita -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:16:18)

hm, ritem? z 1m:duda:?! Midve nisva imeli takrat še nobenega, sva šele dobro prišli iz bolnišnice:((. se je pa ritem začel izražati nekje pri 2,5m. Ampak poskusi, vsaka bebica je drugčna...




dory -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:17:42)

Mislim,da je 1m dojencek se premajcken za vzpostavljanje reda...pusti,naj ti ga se malo narekuje sam...mi smo ga zaceli pocasi uvajat pri treh..pa da ne bos mislila,da se ga pri 10-iz drzimo :)..jaz ze, tamal pa ne :)




Nogavička -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:25:20)

Moja Hana je stara 8 mesecev pa se ji ritem še vedno spreminja.
Tako, da recimo hodi spat med 20.00 in 23.00, ponoči včasih vstajam na 15 min, včasih spi po 6 ur skupaj itd. Edino podnevi se nekako drži in gre počivat enkrat dopoldne in enkrat popoldne po eno do dve uri.

Najbolje je, da se kar prepustiš njegovemu ritmu.

L.p.

Tea:rozica:




Moyca_ -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:30:16)

:sloncek::sloncek:nema reda še zdaj;)
na žalost, tako je!
Komaj pri 4.mesecih začni o tem razmišljat resno. ponoči jo pač daj v svojo posteljo- jedla še bo verjetno par mesecev na 3 ure (morda bo ponoči pri kakšnih dveh mesecih začela kakšne urce ponoči že ven spuščat, ampak lepo počasi.
Daj jo ob 8 zvečer v posteljo- jo ponoči nahraniš in daš nazaj.
Pač po občutku- saj bo full hitro minilo. Moj prvi malček do 4.mesecev ni imel nobenega reda in se je samo drl- potem pa se je lepo obnesel. mala pa je pravi:angel:, ampak tudi ni pravega urnika. Enkrat je ponoči lačna že ob 2 (zadnje čase), je pa zdržala že tudi po 8 ur par dni- pa sem mislila kak fajn- potem pa spet
ti se samo umiri in vedi da bo minilo ko šus- samo par mesec- lepo žuli svojo štručko


pa,pa




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.2.2005 20:41:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




TaRe* -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:50:47)

ha,ha..moja ga je pri enem mesecu imela,ritem namreč,zdaj je pa druga pesem.Takrat smo spale ponoči 10 ur brez da bi se zbudila,je bla mami ko :sloncek:rožica,zdej pa sem srečna,če spim 3 ure skupaj,in ji potem cel dan na dušo piham,kok je pridna.....no,zej sem pa ,ko da bi me buldežar povozu.:pujs:




viv_ -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (13.2.2005 20:51:27)

Pri 1 mesecu smo imeli ritem glede hranjenja, nekako pri 4 mesecih smo pa potem vzpostavili še ritem nočnega spanja. Ritem dnevnega spanja je bil pa vedno tako tako... dopoldan je zaspala na sprehodu v vozičku, popoldan pa včasih je, včasih pa ni spala.

lp




Anonimen -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (14.2.2005 8:45:45)

pri tej starosti pri nas še ni blo nobenga ritma, razen zelo zgodaj sem začela uvajat večerni obred, kar še dons pr 7h mescih deluje v nulo! vsak dan brez pardona ob 7h spi! se splača bit dosleden!

lp, lara




žiža -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (14.2.2005 10:29:55)

Ritm, urnik, red???? :zmeden: :zmeden: Tega pri nas tud pri 4mesecih še ne poznamo. saj se navadiš. Je pa res zanimivo, da tisti ki "ta zadnji k hiši pride" tempo narekuje. :bravo: :bravo: :bravo: Zvečer za spanje se pa mi tud držimo ob 19ih kopanje in potem dojenje, ob 20ih pa že spimo (če ni glih kakšna luna, al pa čudna bionapoved ala spanec iz sobote na nedeljo bo moten :zmeden:)
lp :rozica:




Trebnje -> kakšen urnik naj ima 1m malček? (14.2.2005 12:05:23)

Pri tako majhnem otroku lahko kar pozabiš na kakšen urnik in red.Najbolje kar lahko narediš,je da se popolnoma prilagodiš njegovim potrebam,potem pa se počasi vse uredi.




Stran: [1]