govor otroka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


dojenček -> govor otroka (13.2.2005 16:05:51)

Lepo pozdravljene!
Ne vem ali ste že mogoče govorile o tem, vendar bi vas še vse eno prosila, če mi lahko pomagate.
Sem mamica še ne 11 mesecev starega sin, ki mi govori večinoma samo črke npr.( a,e,o,b,h,m,..), nato pa še npr. (ao,oh,ho,au,..).
Ko je bil star približno 8,5 mesecev je že začel govoriti (mam, at,..),sedaj pa tega ni in ni čuti.
Malce me skrbi ker je to spuhtelo kdo ve kam?
Ali bi me to moralo zelo zaskrbeti, ali bo iz teh črk le poklical mama, ata,...

Sprašujem vas kdaj so vaši malčki začeli govoriti in kaj vse vam že povedjo pri 11 mesecih?

Hvala za vašo pomoč!


P.S.
To vse sem par minut nazaj pisala mislim da :zmeden: pod temo Družina in odnosi!




viv_ -> govor otroka (13.2.2005 16:24:58)

Ah naj te ne skrbi... Moja pri 14 mesecih sicer reče mama, vsak moški je ata, poleg tega pa še duda in am-am. To je pa tudi vse. Včasih ji rata ponoviti kakšno besedo, ampak danes ja, jutri pa ne več...

Razvoj govora po fazah je lepo opisal Stane Južnič v knjigi Lingvistična antropologija.

lp




dory -> govor otroka (13.2.2005 17:23:26)

Hvala viv za priporocilo knjige..to si morm nujno prebrat :bravo:




dojenček -> govor otroka (13.2.2005 17:36:49)

Hvala za informacijo!




Kenny -> govor otroka (13.2.2005 18:21:10)


Naš malček je star 12 mesecev, pa tudi nič kaj dosti ne pove. Zna am-am(kadar vidi hrano), starejšo sestro, ki ji je ime Gaja kliče ga, pa tata in teta, mama mu pa še ni ratalo. Mpak sej so še vsi spregovorili, ne?:zmeden:





viv_ -> govor otroka (13.2.2005 20:20:31)

To je sicer antropološka knjiga, predvsem opisuje razvoj govora po fazah (od glasov, do zlogov, sestavljanja besed) in nekako je to vse vpeto v kontekst odraščanja otroka.

Je bilo pa včasih med obvezno literaturo na FDV-ju.

lp




puri -> govor otroka (13.2.2005 21:29:38)

Naš do 1,5 leta ni še čisto nič govoril, vbistvu skoraj do dveh nič,.......nato se mu je pa kar naenkrat odprlo in zdej pri 2letih in 4m non-stop čveka, sicer malo bolj po svoje, ampak pove pa že čisto vse!

Tako, da ne skrbi, bo že začel, ko bo čas!




dojenček -> govor otroka (14.2.2005 18:23:09)

Punce, hvala vam za tolažbo res ste mi veliko pomagale, namreč to je moj prvi otrok :duda: !

Hvala!




Stran: [1]